PDA

View Full Version : سوال: ثبت اطلاعات موقت در بانک Sql

mohamadlvs
یک شنبه 04 تیر 1391, 16:01 عصر
سلام
بهترین راه برای ثبت داده های موقت چیست؟
آیا راه دیگری به غیر از جداول موقت هم هست ؟ چرا که جداول temp فقط تا هنگامی که کانکشن برقرار است داده ها را نگه می دارد.

آیا می توان جدولی در بانک اطلاعاتی ساخت و از آن به عنوان جدول موقت استفاده کرد بعد وقتی که اطلاعات را به جدول اصلی انتقال دادیم اطلاعات جدول موقت را پاک کنیم تا برای ورود دوباره اطلاعات خالی باشد؟

بنده برای ثبت محصولات خریداری شده ، مشخصات آنها را باید ثبت موقت کنم ، امکان دارد که این اطلاعات چندین رکورد باشد و بعد آن ها را به صورت یکجا به جدول اصلی منتقل کنم. البته اگر راه حل دیگری هم دارید لطفن راهنمایی کنید.

veniz2008
یک شنبه 04 تیر 1391, 16:32 عصر
سلام، اینکه یه جدول داشته باشی که با قطع کانکشن اطلاعاتش بپره ایده جالبی نیست،چون ممکنه به ده ها دلیل ناخواسته برنامه شما بسته بشه(ویژوال هنگ کنه،سیستم جوش بیاره reset کنه و... ، حالا شما فرض کن 100 تا رکورد وارد کردی و زبونم لال کانکشن بسته بشه :لبخند:)،چیزی رو که من خوب متوجه نشدم اینه که شما همه رکوردها رو در نهایت ثبت دائم میکنی یا بعضی ها رو؟،اگه یه خورده بیشتر در اینمورد توضیح بدید دوستان بیشتر میتونن راهنمایی کنن.

mohamadlvs
یک شنبه 04 تیر 1391, 16:45 عصر
محصولاتی که تحت عنوان یک فاکتور خریداری میشود مثلن اگر 10 قلم جنس خریداری شده بعد از ثبت مشخصات این 10 اجناس باید آن را تمامن در جدول اصلی ثبت کنم . بله تمام مشخصات ذخیره می شوند.

veniz2008
یک شنبه 04 تیر 1391, 17:04 عصر
دوست عزیز چرا همون بار اول داخل جدول اصلی ثبت نمیکنی؟،دلیل خاصی واسه این کارت داری؟،چون منطقی نیست که واسه یک رکورد دوبار بخوای ثبت کنی(یه بار جدول موقت و یه بار جدول اصلی)

mohamadlvs
یک شنبه 04 تیر 1391, 17:17 عصر
به نظر شما اگر در این بین اطلاعاتی را اشتباه وارد و ثبت کنم و با توجه به این که بعضی از اطلاعات در جدول دیگری درج می شود برای ویرایش اشتباهات به مشکل برنمی خورم؟

veniz2008
یک شنبه 04 تیر 1391, 17:26 عصر
ببینید اگه جدول ها رو به درستی طراحی کرده باشید به مشکلی برنمیخورید،توصیه میکنم درباره جدول هایی که طراحی کردید تو تالار sql بحث کنید تا مطمئن شید که یک طراحی مناسب داشتید( مهمترین بخش یک پروژه به نظر من تحلیل درست و طراحی درست هست، وگرنه کدنویسی رو که اکثرا میتونن انجام بدن)،موفق باشید.