PDA

View Full Version : خواهش میکنم کمکمممممممم کنید

نازنین66
دوشنبه 05 تیر 1391, 09:33 صبح
خواهش میکنم کمکم کنید:گریه::گریه::گریه: اصلا از زبان اسمبلی چیزی متوجه نمیشم میخواستم ببینم کسی میتونه توی نوشتن این برنامه کمکم کنه:

تمرین:برنامه ای که ابتدا یک منوی متنی با سه گزینه زیر را چاپ کند.سپس عددی را بر حسب گزینه انتخابی در یکی از سه تا مبنای زیر دریافت کند و سپس این عدد را در مبنای دیگری باز هم به انتخاب کاربر چاپ کند.
1-باینری
2-اکتال
3-هگزا دسیمال

خواهش میکنم اگه کسی بلده به من کمک کنه خیلی برام مهمه ممنون از همتون

xman_1365_x
دوشنبه 05 تیر 1391, 12:08 عصر
به سایت برنامه نویس خوش اومدین،اما یادتون باشه قبل از ایجاد تاپیک قوانین رو مطالعه کنید،برای تاپیک نام مناسبی استفاده کنید(این بار تاپیک رو حذف نمیکنم).

اصلا از زبان اسمبلی چیزی متوجه نمیشم
خوب باید مطالعه کنید تا بتونید بنویسید،زبان سی بلدین ؟ اگر بلد هستین الگوریتمشو با کد سی پیاده سازی کنید، بعد هر بخش رو به اسمبلی بنویسید

ایجاد منو که کاری نداره میتونید یک حلقه بینهایت بزارین از کاربر ورودی بگیره و بعد چک کنه اگر عدد خاصی بود پرش کنه به اون پروسیجر(قبلا یک نمونه در سایت قرار دادم)
تبدیل مبنا هم الگوریتمش مشخصه نیازی به توضیح نداره
شما با وقفه یکی یکی ورودی میگیرن و چک میکنید در بازه کلی و بازه اعداد باشه بعد یک پروسیجر تبدیل نیاز دارین که مبنای مربوطه رو به باینری تبدیل کنه
و بعد هم پروسیجری که باینری رو به یکی از 4 مبنای دلخواه نمایش بده

برای راهنمایی بیشتر شروع به نوشتن کنید، کدتون رو قرار بدین و هر جا به مشکل خوردین سوال کنید.

موفق باشی