PDA

View Full Version : سوال: ساخت گزارش با استفاده از خود ویژوال استادیو

IMANAZADI
پنج شنبه 08 تیر 1391, 16:36 عصر
با سلام
قبل از هر چیز تا دلتون بخواد سرچ کردم اونی که میخوام پیدا نمیشه
قبلا هم در تاپیک های دیگر دوستان مطرح کردم
من میخوام با استفاده از ریپورت خود visual studio 2010 یک گزارش بنویسم
حال اینکه میخوام تمام ساختار این گزارش با کد نوشته بشه چون از ویزارد خود برنامه که استفاده میکنیم دیتاست که ساخته میشه ثابت هست ولی گزارشی که میخوام بنویسم دیتا ست اون از طریق کد اس کیو ال پر میشه هست و پارامتر داره که از کمبوباکس خونده میشه

یک مثال ساده میزنم بیبشتر متوجه بشید

یک فرم داریم شامل یک کمبوباکس و یک دیتاگرید ویو و یک کلید
کدهای داخل کلید به صورت زیر هست

OleDbConnection cnn = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=J:\db.accdb");
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select "+ comboBox1.Text + " from main" , cnn);
DataSet ds = new DataSet();
cnn.Open();
da.Fill(ds);
dataGridView1.DataSource = ds.Tables [0];
cnn.Close();

این کد اطلاعات رو از کمبو میخونه و تو دیتاگرید ویو نشون میده حالا همین کار رو چطوری میشه با ریپورت خود ویژوال استادیو توسط کدنویسی انجام داد

ممنون میشم

خواهشی که دارم پست بی مورد نزنید که از کریستال ریپورت و .... استفاده کنید میخوام با خود ویژوال استادیو باشه

barnamenevisforme
پنج شنبه 08 تیر 1391, 16:55 عصر
سلام
منظورتون اینه که اگه ستون های موجود در datagridview تغییر کرد(کم یا زیاد شد )item های 'گزارش هم تغییر کنه؟
یا اینکه اگه بر اساس جستجو های مختلف نتایج سطر ها متفاوت بود،متناسب با اون سطر های گزارش هم همون طور باشه؟

ALPking
پنج شنبه 08 تیر 1391, 17:00 عصر
سلام
ببخشید من منظورتون را دقیقاً متوجه نشدم. یعنی میخواهید دیتا ست و دیتا تیبل را به صورت دستی در هنگام ایجاد گزارش و بدونه استفاده از ویزارید کریستال ریپورت بسازید؟ آیا اینطوره؟

IMANAZADI
جمعه 09 تیر 1391, 09:03 صبح
بله دوست عزیز منظورم همین هست میخوام دیتا ست و دیتا تیبل را به صورت دستی ودر هنگام ایجاد گزارش و بدونه استفاده از ویزارد بسازمکریستال ریپورت نه ریپورت خود ویژوال استادیو

barnamenevisforme
یک شنبه 18 تیر 1391, 14:34 عصر
سلام
من واسه سوال شما جواب کاملی پیدا نکردم ولی یه راه حل واسه ایجاد یک گزارش با ستون های متغیر پیدا کردم،لینکش رو اینجا میذارم شاید بدرد بخوره:
http://www.codeproject.com/Articles/20670/Dynamic-Crystal-Report-with-C