PDA

View Full Version : سوال: عدم تشخيص تماس هاي ورودي با مودم

morteza271
جمعه 09 تیر 1391, 12:38 عصر
سلام دوستان.
لطفا كمكم كنيد خيلي عجله ايه...

من يه مودم براي منشي تلفني خريدم اسمش Microsim هست
حالا ئقتي تست ميكنم مي بينم كه تماس هاي ورودي رو تشخيص نميده!!

بايد چيكار كنم؟چرا اينجوريه؟
لطفا يكي كمك كنه خيلي عجله دارم...

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 09:46 صبح
دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟
کسی تا الان این مشکل رو نداشته؟
به نظرتون مشکل از مودم هست و یا چیز دیگه ای؟؟
لطفا کمکم کنید...

samadblaj
شنبه 10 تیر 1391, 09:53 صبح
سلام سوالتون واضع نبود اگر برنامه ای برای تست تماس های ورودی از microsimتون نوشتید .میتونید بجاش از modem گوشی استفاده کنید ببینید جواب میده.

یعنی شبیه به pc suite که تمامی تماس ها رو کنترل میکنه...

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 10:15 صبح
ممنونم دوست عزیز.
ببینید من میخوام یه برنامه ساده تلفنی بنویسم به این صورت که وقتی تلفن زنگ میخوره سیستم به صورت خودکار جواب بده و یه پیام رو بخش کنه همین!
حالا برای این کار یه مودم اینترنال خریدم و گذاشتم داخل کیس و سیم تلفن رو بهش وصل کردم.
یه نمونه برنامه هم دارم که تماس های ورودی و خروجی رو مانیتور میکنه ولی وقتی با این مودم برنامه رو اجرا میکنم و به تلفن زنگ میزنم اصلا متوجه نمیشه که تلفن داره زنگ میخوره!!!
البته این برنامه رو با یه مودم اکسترنال تست کردم درست بود و تماس های ورودی رو متوجه میشد! پس مشکل از برنامه نیست!!!

منظورتون رو متوجه نشدم از مودم گوشی؟یعنی چجوری؟میشه بیشتر توضیح بدین؟

ممنون

samadblaj
شنبه 10 تیر 1391, 10:38 صبح
دوست عزیز سوالتون خیلی کلی و بسته است.

ولی به اعتقاد من مشکل از تنظیمات مودم میتونه باشه و با تغییر درگاه و تنظیمات مودم شبیه به تنظیمات مودم اکسترناتون شاید جواب بده.

منم قبلا همچین مشکلی با یکی از برنامه ها داشتم که با کمی تغییر تنظیمات جواب داد.

موفق باشید

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 10:46 صبح
یعنی چی کلیه؟
این مودم وقتی به تلفن زنگ میزنم متوجه نمیشه که تلفن داره زنگ میخوره!!!!!!!!!!!
خیلی تنظیمات رو عوض کردم ولی نتیجه ای نداشت؟ شما تنظیمات رو از کجا عوض کردین؟؟

Y_Safaiee
شنبه 10 تیر 1391, 11:39 صبح
با سلام خدمت شما دوست گرامی

از چه کامپوننتی برای گوش به پورت مودم استفاده میکنید؟

از دستورات AT استفاده می نمائید یا کامپوننت؟

من خودم بیشتر برنامه هامو با KDTele مینویسم و در امر منشی تلفنی خیلی خیلی خوبه

samadblaj
شنبه 10 تیر 1391, 11:46 صبح
دوست عزیز ببینید سوال شما دو صورت بیشتر نداره ( چک کنید ).

1 - چند تا برنامه منشی تلفنی از اینترنت بگیرید و صحت سالم بودن تنظیمات مودم رو برسی کنید.
2 - برنامه رو روی یک مودم دیگه امتحان کنید (امتحان کردید)

و یه سری و یه پروژه برای تنظیمات مودم تست کنید (اگه مشکلت حل نشد یه تاپیک جدید بزن تا سایر دوستان هم کمکت کنن) : :متفکر:

یونس عزیز اگه امکانش هست یه نگاهی هم به برنامه پیوستی بندازید ببینید میدونید خطاش چیه ممنونم.
namespace TestApp
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Thread writeThread = new Thread(new ThreadStart(WriteThread));
SerialPort sp = new SerialPort("COM33", 115200, Parity.None, 8, StopBits.One);
sp.DataReceived += port_OnReceiveDatazz; // Add DataReceived Event Handler

sp.Open();
sp.WriteLine("$"); //Command to start Data Stream

writeThread.Start();

Console.ReadLine();

sp.WriteLine("!"); //Stop Data Stream Command
sp.Close();
}

private static void port_OnReceiveDatazz(object sender,
SerialDataReceivedEventArgs e)
{
SerialPort spL = (SerialPort) sender;
byte[] buf = new byte[spL.BytesToRead];
Console.WriteLine("DATA RECEIVED!");
spL.Read(buf, 0, buf.Length);
foreach (Byte b in buf)
{
Console.Write(b.ToString() + " ");
}
Console.WriteLine();
}

private static void WriteThread()
{
SerialPort sp2 = new SerialPort("COM34", 115200, Parity.None, 8, StopBits.One);
sp2.Open();
byte[] buf = new byte[100];
for (byte i = 0; i < 100; i++)
{
buf[i] = i;
}
sp2.Write(buf, 0, buf.Length);
sp2.Close();
}
}
}

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 11:53 صبح
سلام. آره از کامپوننت استفاده میکنم.
هم از KDTele و هم از AddTapi استفاده کردم ولی بازم جواب نداده!
حتی توی HyperTerminal هم تست کردم ولی بازم نمیفهمه که تلفن داره زنگ میخوره!!!
به نظرتون مشکل از مودم هست یا اینکه مشکل از پورت و یا سیستمه؟؟
لطفا اگه کسی نظری داره بگه شاید به جواب برسم...

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 11:56 صبح
من تا الان حدود 5 تا برنامه منشی تلفنی گرفتم که این برنامه ها با یه مودم اکسترنال و ویندوز 7 روی لپ تاپ جواب میدن ولی همین برنامه ها روی PC و با مودم اینترنال و ویندوز XP جواب نمیده! البته فقط تماسهای ورودی و متوجه نمیشه وگرنه بقیه قسمتهاش درسته!!!
به نظرتون مشکل چیه؟؟

Saeed_m_Farid
شنبه 10 تیر 1391, 12:21 عصر
من تا الان حدود 5 تا برنامه منشی تلفنی گرفتم که این برنامه ها با یه مودم اکسترنال و ویندوز 7 روی لپ تاپ جواب میدن ولی همین برنامه ها روی PC و با مودم اینترنال و ویندوز XP جواب نمیده! ...

حتی توی HyperTerminal هم تست کردم ولی بازم نمیفهمه که تلفن داره زنگ میخوره!!!خوب وقتی سخت افزار response (با همه چی هم که امتحان کردین!) نداره، چرا الکی خودتون رو اذیت می‌کنید؟
وقتی ریش نداریم، حرفمون رو قبول نمی‌کنید همین میشه! ببینین من چندبار گفتم؟ 1 (http://barnamenevis.org/showthread.php?348265) و 2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?343302&p=1515432&viewfull=1#post1515432) و 3 (http://barnamenevis.org/showthread.php?342489#post1511483) و ...
هی تاپیک ها رو نصفه کاره ول می‌کنین میرین سراغ یه چیز دیگه!
نمی‌خواستم اینو بگم ولی مجبور می‌کنید، این هنوز اولشه! کارتون زار هست، عرض کردم آدم عاقل دنبال دردسر نمیره ولی گوش شما بدهکار نیست که نیست :(
به پیر به پیغمبر سرم اومده میگم: به دردسرش نمی‌ارزه! (از هرجای ضرر برگردین به نفع‌تون هست)

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 12:39 عصر
بابا بخدا منم میدونم این روشی که میرم خوب نیست باید روش بهتری رو دنبال کنم.
ولی چه کنم اصلا وقت یادگیری رو ندارم فقط باید اینو هرچه سرعتر تحویل بدم بره پی کارش بعدش حتما میام سراغ صحبت های شما و حتما بیشتر از اینها مزاحمتون میشم.ولی فعلا چاره ای ندارم هرجور هست باید همینجوری درستش کنم!
باور کنید تا الانم کلی ضرر کردم بابت طولانی شدن انجامش دیگه نمیتونم وقت بذارم که چیز جدید یادبگیرم تا وقتی که این کابوس تموم شه!
وقتی این تموم شه پروژه های تلفنی دیگمو معلق میذارم و میام دنبال صحبت های شما (البته امیدوارم کمکم کنید و تنهام نذارین).
ولی فعلا اگه امکانش هست تحملم کنید و کمک کنید...
با تشکر...

Y_Safaiee
شنبه 10 تیر 1391, 13:04 عصر
با سلام مجدد

اگه Response نداره 99% مشکل از سخت افزارتونه(خط ارتباطی,پورت,پیکربندیهاتون و ...)

بهترین مودم موجود برای نوشتن برنامه های منشی تلفنی و کالرآی دی دار مودم u.s.Robotics هست که خود من از این مودم استفاده میکنم,خوبیشم اینه که کاملا با مخابرات سته و کالز آی دی و Voice رو ساپورت میکنه

در ضمن شما میتونین از مودم گوشی هم استفاده کنید.

من گوشیم سامسونگ Galaxy I9100 SII هست , یه Sumsung Kies نصب کردم برام یه مودم ساخته,حالا من تو برنامه هام فقط کابل گوشی رو نصب میکنم و از طریق گوشی ارسال پیام یا منشی تلفنی رو انجام میدم,نیازی به خرج اضافه هم (مثل خرید GSM Modem یا خرید مودم) نیست.

برگردیم به سر گفتمانمون :
نمیدونم این مجموعه آموزش KDTele به همراه مثال رو دیدید یا نه اما براتون ضمیمه میکنم انشاالله کارتون راه بیفته.

http://s3.picofile.com/file/7423282682/KDTele_Full.rar.html
موفق باشین
بایت بایت

Saeed_m_Farid
شنبه 10 تیر 1391, 13:04 عصر
دوست عزیز، شاید سایر دوستان ندونن و سرشون به انواع سنگ‌ها اصابت نکرده باشه، ولی بدونین که همین کلی ضرر بابت طولانی شدن انجامش هم هنوز کمه و بیاین همین الان باهاشون اتمام حجت کنید!
اینکه Incoming call رو کامپوننت/dll/پورت و ... نمی‌تونه detect کنه که به برنامه‌نویسی مربوط نمیشه! به هزار تا فاکتور دیگه مثل کانفلیکت پورت مودم، 16KHz مخابرات، چیپ مودم، سازگاری کامپوننت با نسخه ویندوز، سرویس پک ویندوز، آشغال بودن مسیر ارتباطی، ویروس، خنگی کاربر و ... مربوط میشه و برای همین هست که میگم یه کامپوننت مزخرف که کرک شده و قوز بالا قوز هست، کلاً کار برنامه نویسی و ... که قبلاً صدبار گفتم زیر سوال میبره؛ پس بحای گریه کردن، همون موقع باید اینها رو با مشتری‌تون طی میکردین یا الان بکنید، بیخودی خودتون رو اذیت نکنید، من که شکایتی از پاسخ به سوالات شما نکردم،فقط گفتم و بازم میگم که این ره که میروی به غلط‌کردم‌گویان است! و ضمناً:
من یه روش قدم به قدم و حتی نام متغیرها و ... رو واستون گذاشتم و اصلاً لازم نبود که شما برید چیزی یاد بگیرید! (همونطورکه میدونین اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?348265&p=1536115&viewfull=1#post1536115) : 1 -> 5)
این جواب شماست:

یه نمونه کد ندارین که بتونم راحت تر کارمو انجام بدم، چون عجله ای میگم وگرنه یه کاریش میکردم...پس اونها نمونه شلغم هستند؟

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 13:19 عصر
دوست عزیز حالا بداخلاقی نکنید!
من از اون کدتون استفاده کردم و خوب هم بود ولی مشکل من اینه که اصلا تماس های ورودی رو دریافت نمیکنم!(مودم متوجه نمیشه)
در ضمن مگه اون Event ها و State هایی که توی اون مثال گذاشته بودین مال کامپوننت KDTele نیست؟!
من از همونا استفاده کردم ولی ....
حالا میدونم آخرش به حرف شما میرسم ولی بنا به دلایلی فعلا قادر نیستم روشمو عوض کنم!یه جورایی مجبورم فکر کنم که به جز این روش روشی دیگر نیست ...

morteza271
شنبه 10 تیر 1391, 13:22 عصر
نمیدونم این مجموعه آموزش KDTele به همراه مثال رو دیدید یا نه اما براتون ضمیمه میکنم انشاالله کارتون راه بیفته.
از شما دوست عزیز هم ممنونم که وقت میذارین و پاسخ میدین!
ولی مشکل من از کدنویسی نیست چون همین کد داره روی یه مودم دیگه جواب میده و روی یه سیستم دیگه نه!!
پس مطمئنا مشکل از کد نیست!
این مودمی که گفتین اسم کاملش همینه؟یعنی مدل و شماره ای چیزی نداره؟اگه مدلش رو به طور کامل بذارین ممنون میشم.
با تشکر

samadblaj
شنبه 10 تیر 1391, 13:31 عصر
سلام لطفا اینم دانلود کنید ببینید بدردتون میخوره.

فقط توجه کن برای اجرا باید KDtele رو کرک شده داشته باشی در غیر این صورت با خطا مواجه میشی. ولی خیلی کامله.

دانلود (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=84642&d=1332656469)

موفق باشی.