PDA

View Full Version : سوال: کار با DataGridViewComboBoxColumn به جای DataGridViewTextBoxColumn

anderson
شنبه 10 تیر 1391, 20:08 عصر
سلام به همه
آخه بالاخره بعد از چند وقت تونستم دوباره به کار خودم برسم. اما هنوزم خیلی راه دارم تا اون چیزایی رو که می خوام رو یادبگیرم.
یه سوال : یه دیتاگریدیو دارم که به یک جدول متصل شده و رویداد های insert و update و delete رو براش فعال کردم. تو هیچکدوم مشکلی نیست. اما !
تو یکسری از خونه هام مقدار های من ثابت هست و به جای اینکه اونا رو تایپ کنم باید از dropdown انتخاب بشن
وقتی که به جای textbox اون خونه از دیتاگرید از dropdown استفاده می کنم. اطلاعات رو تو بانک اطلاعاتی ذخیره نمی کنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

anderson
یک شنبه 11 تیر 1391, 01:15 صبح
یا اینکه اگه کسی یه همچینی چیزی داره که حتی dropdown هم نزارم. وقتی که به خونه مورد نظر میرسم با کلیک توی اون cell از گرید یه لیست باز بشه که بشه انتخاب کرد و داخل همون cell ریخته بشه.
:متعجب::افسرده:

veniz2008
دوشنبه 19 تیر 1391, 18:00 عصر
به این صفحه مراجعه کنید (http://itpeach.net/tuts/programming-tuts/c-sharp/c-sharp-step-by-step/)
متاسفانه هر کی درباره هر موضوعی تاپیک میزنه شما آدرس همین سایت رو بهش میدی،من هر چی به این سایت نگاه میکنم چیز خاصی نمی بینم که بخواد مشکل این دوستان رو حل کنه. لطفا یا لینک صحیح به دوستانتون بدید یا سربه سر دیگران نذارید.

veniz2008
دوشنبه 19 تیر 1391, 18:17 عصر
سلام،
شما اول با کد زیر مقدار اون combobox رو بکش بیرون، بعدشم مثل همیشه عمل درج رو انجام بده.

dataGridView1.Rows[0].Cells[0].Value
موفق باشید.

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 20 تیر 1391, 01:20 صبح
DataGridViewComboBoxColumn dgvcmb = new DataGridViewComboBoxColumn();
// fill dgvcmb
dataGridView1.Columns.Add(dgvcmb);اگر هم مقادیر از قبل مشخص هستند میتونی به صورت ویژوال ستون رو اضافه کنی.