PDA

View Full Version : کمک برای راه اندازی برنامه تامین و نگهداری

jafarpalideh
دوشنبه 12 تیر 1391, 07:20 صبح
با سلام به همه دوستان
امروز میخوام سورس یه برنامه که خودم نوشتم رو براتون بزارم (تامین و نگهداری) (پایین صفحه)(البته تازه کارم)
ولی دیگه مغزم هنگ کرده و علاوه بر اون وقت کافی برای کار روش رو ندارم و اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم.
این برنامه کارش چیه؟؟؟؟
مثلا توش یه ماشین مثل پیکان تعریف میکنی و بعد زیرسیستم واسش تعریف میکنی یعنی اینکه این ماشین هر یک هفته باید بادش چک بشه---هر 2هفته روغن کاری بشه و و و
حالا من چیکار کردم؟
واسه هر ماشین که ایجاد میشه یه زیر سیستم و جدول جدید توی پایگاه دادم ایجاد کردم که تمام اون کارها رو اونجا ثبت کنه (البته توی برنامم مشخصه)
حالا مشکلم :
مشکل من اینه که هنگ کردم :گریه::گریه:
اگه بخواییم تمام اتفاقاتی که واسه کل زیرسیستم ها در یک روز خاص میخواد اتفاق بیفته رو در یه دیتاگرید نمایش بدم باید چطور جستجو کنم؟یعنی ما 30 تا ماشین داریم و هر ماشین 20 تا زیر سیستم داره که هر زیر سیستم توی یه روز خاص اتفاق میوفته(کارهایی که باید توی یک روز خاص اتفاق بیوفته)
دوستان اگه برنامه رو کامل کنن ممنون میشم چون دیگه هنگ هنگم
برنامه رو با C#‎2010 , sql 2008 نوشتم
دوستان نظرات و پیشنهاداتشون رو هم بدن و تا جای که میتونن اگه امکان داره برنامه رو کامل کنن و اگه بشه قابلیت شبکه رو هم بهش اضافه کرد که دیگه عالی میشه
http://uplod.ir/o1uyx5xir7zt/FajrGonbad.rar.htm

سوالی دارید بپرسید بودم جواب میدم

Farshid007
دوشنبه 12 تیر 1391, 09:45 صبح
گفتی واسه هر ماشین یه جدول ایجاد میشه
خوب این کار اشتباهی
باید یه جدول واسه ماشین ها و یه جدول واسه زیر سیستم ها و اونو هارو با id به هم ربط بدی

jafarpalideh
دوشنبه 12 تیر 1391, 19:34 عصر
واسه هر ماشین یه زیر سیستم جدا یعنی یه جدول جدا در دیتا بیس ایجاد میشه و تمامی اعمال مثل مثلا روغن کاری و گریس کاری و .... اونجا انجام میشه

jafarpalideh
دوشنبه 12 تیر 1391, 19:59 عصر
برای راه اندازی برنامه فقط کافیه که دیتا بیس رو اتچ کنید و یوزر و پسورد اولیه هم که توی دیتا بیس هست
یکم از قابلیت های برنامه بگم
1-قابلیت پشتیبان گیری
2-قابلیت گزارش گیری جالب بر اساس کدهای html
3-تعریف کارگاه
4-تعریف کاربران مجاز برای استفاده از کارگاه
5- آلارم بر اساس تاریخ انجام کار

jafarpalideh
سه شنبه 13 تیر 1391, 20:46 عصر
آقا سوال من اینه؟؟؟؟چطور میتونم تمام دیتابسم رو جستجو کنم؟حالا هرچ ند تا جدول میخواد باشه باشه

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 14 تیر 1391, 08:29 صبح
توی پست2 آقا Farshid007 (http://barnamenevis.org/member.php?179717-Farshid007) گفتند که طراحی دیتابیس شما اشتباهه(موجودیت ماشین یک جدول باید باشه برای همه ماشینها نه برای هر ماشین یک جدول). باید یک جدول برای ماشین ها و مشخصاتشون داشته باشید یک جدول هم برای زیر سیستم ها که باید هر زیرسیستم و مشخصات اون زیرسیستم تعریف بشه. یک جدول دیگه هم باید داشته باشید برای اینکه هروقت هر ماشین مراجعه کرد بیایید کد اون ماشینو همراه زیرسیستمی که برای اون ماشین انجام شده رو در این جدول درج کنید همراه مثلا تاریخ. از طریق همین جدول سومی هم میتونید با جستجو فقط در یک جدول بفهمید هر ماشین چه زیرسیستمهایی رو داشته یا برای گزارش گیری استفاده کنید و یا حتی میتونید با جدول ماشین و جدول زیرسیستم join کنید تا اطلاعات کامل بدست بیاد(برای گزارشات مثلا)

jafarpalideh
چهارشنبه 14 تیر 1391, 11:27 صبح
آیا راهی برای سرچ کامل دیتا بیس وجود نداره؟

jafarpalideh
چهارشنبه 14 تیر 1391, 22:54 عصر
یعنی شما میگید من باید دو تا جدول داشته باشم . یکی جدول ماشین و یکی جدول زیر سیستم که برای هر ماشین هر تعداد زیر سیتم که میخوام ایجاد کنم درون همون جدول زیر سیستم ایجاد بشه و دقیقا با همون کد ماشین
یعنی اگه واسه یه ماشین مثلا 10 تا کار میخوام انجام بدم ، همه ی اون کار ها باید دقیقا بر اساس همون آی دی ماشین باشه؟؟
میشه بیشتر راهنمایی کنید
گیج تر شدم
شنبه باید تحویل بدم این برنامه رو
چطوری آی دی های جدول زیر سیستم رو طبق ماشین پر کنم؟
من رو روشن کنید

hosseinenayati_2009
چهارشنبه 14 تیر 1391, 23:33 عصر
سلام
همون جور که دوستمون گفت برای ماشین ها یه جدول و برای زیر سیستم ها هم یه جدول و با شماره آی دی به هم متصل شوید
برای این که بدونید موقع اتفاقی مثل تعویض روغن ماشین هست تو جدول زیر سیستم یه فیلد به نام تاریخ تعویض روغن بعدی بذار زمانی که ماشین تعویض روغن میشه به این فیلد 2 هفته یا (هر چند روز) اضافه میشه و شما زمانی که دارید تو بانک جستجو می کنید تاریخ مورد نظر تون را وارد کنید و جستجو را براساس این فیلد انجام بدید. اونوفت کار های که باید تو اون تاریخ انجام بدید را نشون میده.

jafarpalideh
چهارشنبه 14 تیر 1391, 23:37 عصر
یعنی آی دی هر دو تا جدول یکی باشه؟میشه واضح تر بگید

amir11205
چهارشنبه 14 تیر 1391, 23:46 عصر
دوست عزیز تو این پست بهتون توضیح دادم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?349093-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-(%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF)&p=1539854#post1539854

اگه نیاز به توضیح بیشتر داره بهم بگو

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 15 تیر 1391, 02:50 صبح
همونطور که گفتم یک جدول برای ماشین ها. یعنی هر ماشینی که مراجعه میکنه اطلاعاتش توی اون به عنوان مشترک ثبت میشه. یک جدول هم برای تعریف زیرسیستمها مثلا زیرسیستم تعویض روغن یا کلا هر زیرسیستم ممکن باید توش تعریف بشه. یک جدول سومی هم برای اینکه هر ماشین چه زیر سیستم هایی رو داشته. مثلا ماشین با idcar برابر 5 در روز فلان زیرسیستم idsys 7 رو داشته.یعنی توی جدول سوم میای آی دی ماشینو همراه آیدی زیر سیستم به همراه تاریخ و دیگر مشخصات درج میکنی.