PDA

View Full Version : کمک در خصوص مقدار دهی textbox در reportviewer

biotechsoft
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:57 صبح
سلام
میخواستم بدونم چطور میتونم توی ریپورت ویوور یه تکست باکس بگذارم که مقدار دهی اون توسط فرم انجام بشه
یه تعداد گزارش تهیه کردم که باید هدر و فوتر خاصی براش تعریف بشه که میخوام از فرم اصلی بگیره
وقتی با 2 تا فرم این کار رو انجام میدیم به اینصورت میشه:
me.textbox1.text= form2.textbox1.text
یه همچین کاری رو میخوام با report viwer و form انجام بدم بصورتی که مرجع فرم و مقصد report باشه
:گریه::گریه:

ROSTAM2
دوشنبه 12 تیر 1391, 11:09 صبح
اطلاعات متني بايد وارد ديتابيس بشه و يا settings برنامه و از اون طريق reportViewer به ديتابيس و يا Settings وصل بشه بنا بر اين مي تونيد در مقدار دهي TextBox ها از ReportViewer از مقاديرتون استفاده كنيد ....

biotechsoft
دوشنبه 12 تیر 1391, 11:18 صبح
اطلاعات متني بايد وارد ديتابيس بشه و يا settings برنامه و از اون طريق reportViewer به ديتابيس و يا Settings وصل بشه بنا بر اين مي تونيد در مقدار دهي TextBox ها از ReportViewer از مقاديرتون استفاده كنيد ....
ممنون فکر کنم setting بهتر باشه اگه میشه بگید چطوری انجام بدم؟

biotechsoft
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:06 عصر
:گریه:خواهشا کمک کنید، وقتی از setting یه dataset میسازمو به گزارشم اضافه میکنم دیگه گزارش رو نشون میده چون dataset اصلی به کد دهی متصل کردم و نمیدونم چطوری دومی رو تعریف کنم

ROSTAM2
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:20 عصر
:گریه:خواهشا کمک کنید، وقتی از setting یه dataset میسازمو به گزارشم اضافه میکنم دیگه گزارش رو نشون میده چون dataset
اصلی به کد دهی متصل کردم و نمیدونم چطوری دومی رو تعریف کنم

منظورتون و درست نرسوندين...

اتصال به Settings برنامه (از قبل آيتم هاي مورد نظرتون رو در Settings برنامه بسازيد)
از پنجره Data Sources (منوي Data --> Show Data Sources) كليد Add New Data Sources از بالاي پنجره را كليك كنيد Data Source Type رو Object انتخاب كنيد
و Next در اين قسمت دنبال نام پروژه بهمراه XProject.My بگرديد دابل كليك كنيد تا Expand‌بشه و از زير مجموعه آن MySettings را انتخاب كنيد و Next و Finish

يه راه اينه كه از پنجره Data Sources آيتم مورد نظر رو از My -- > MySettings انتخاب و به Report درگ بشه (Drag and Drop) و يا مي تونيد از خصوصيت Value از يه TextBox و انتخاب Expression و انتخاب DataSets--> XProject_My_MySettings و يك آيتم رو انتخاب كنيد

:لبخندساده:

biotechsoft
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:49 عصر
منظورتون و درست نرسوندين...

اتصال به Settings برنامه (از قبل آيتم هاي مورد نظرتون رو در Settings برنامه بسازيد)
از پنجره Data Sources (منوي Data --> Show Data Sources) كليد Add New Data Sources از بالاي پنجره را كليك كنيد Data Source Type رو Object انتخاب كنيد
و Next در اين قسمت دنبال نام پروژه بهمراه XProject.My بگرديد دابل كليك كنيد تا Expand‌بشه و از زير مجموعه آن MySettings را انتخاب كنيد و Next و Finish

يه راه اينه كه از پنجره Data Sources آيتم مورد نظر رو از My -- > MySettings انتخاب و به Report درگ بشه (Drag and Drop) و يا مي تونيد از خصوصيت Value از يه TextBox و انتخاب Expression و انتخاب DataSets--> XProject_My_MySettings و يك آيتم رو انتخاب كنيد

:لبخندساده:

منم دقیقا همین کارو کردم
اما مشکل اینجاست که report دارای 2 تا dataset میشه
یکی همین setting
یکی دیگه هم مربوط به اطلاعات بانک که گزارش رو تشکیل میده
قسمت مربوط به گزارش توسط کدنویسی اطلاعاتش فیلتر میشه و .... تا پارامتر های گزارش دینامیک بمونه
حالا وقتی دیتا ست دوم یعنی setting رو اظافه میکنم دیگه گزارش نمایش داده نمیشه"100% به خاطر اینه که باید این هم با کد نویسی معرفی کرد به report viewer"
الان مشکل من دقیقا همینه که 2 تا دیتا ست رو نمیتونم به گزارشم معرفی کنم:گریه:

biotechsoft
دوشنبه 12 تیر 1391, 13:01 عصر
مشکلم حل شد
فقط باید یکبار دیگه reportviewr رو داخل فرم میذاشتم که bindingsource مربوط به setting رو بسازه
از همکاریت ممنونم