PDA

View Full Version : چاپ و نمایش چارت سازمانی در برنامه

sari-1369
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:08 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

بنده توی یک برنامه نیاز دارم که یه چارت سازمانی گرافیکی تولید کنم و بتونم ازش پرینت هم بگیرم .

خودم یه کارایی انجام دادم ، یعنی خروجی مورد نظرم رو تا حدودی بدست اوردم ( با استفاده از ساخت کنترل ها در حال اجرا ) اما چون سایز فرمم نسبتا زیاد میشد با چاپش مشکل داشتم .

اولا اگر میتونید در مورد پرینت گرفتن از فرم که اندازش نسبتا بزرگ شده و اسکرول خورده راهنماییم کنید ممنون میشم.
و ثانیا اگر نظر دیگه در مورد رسم و چاپ این چارت سازمانی دارین راهنماییم کنید. مثل استفاده از کامپوننت خاصی و ...

پیشاپیش از توجهتون ممنون :لبخندساده:

89072 (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=89072&d=1341216471)

Mani_rf
چهارشنبه 14 تیر 1391, 13:24 عصر
به نظر من برای این کار از امکانات PrintDocument و PrintPerview برا رسم و چاپ چارت مورد نظر استفاده کن. وقتی که تو فرم رسم میکنی نمیتونی به راحتی رو محلی که قراره موقع چاپ قرار بگیره کنترل داشته باشی؛ اما اگر تو یک PrintDocument رسم کنی اندازه کاغذ و مختصات رو بر حسب صدم اینچ داری و میتونی کنترل کنی که اگر از صفحه خواست بره بیرون مثلا تو صفحه جدید ادامه رو چاپ کنه یا اینکه تو همون صفحه از چند خط پایینتر این کار رو انجام بده یا این که حتی فرمولی به دست بیاری که به نصبت اندازه چارتی که قراره رسم بشه اندازه کلی رو با مقیاسی خاص کوچک یا بزرگ بکنه.
این نظر منه.
موفق باشی