PDA

View Full Version : نظر درباره ویژگی های برنامه دفترچه تلفن ؟

ho2o2oo
پنج شنبه 15 تیر 1391, 17:43 عصر
سلام من دارم برنامه دفترچه تلفن می نویسم . می دونم که برنامه کوچیک و ناچیزیه اما می خواستم بدونم نطرات دوستان چیه و چه قابلیت هایی داشته باشه . خوبه . چطوری کار کنه خوبه . چی داشته باشه بهتر . فرم ذخیره چی داشته باشه و.....

با توجه به اینکه دوستان بزرگوار کمک می کنند و نطرات خودشون رو بهم می گن ممنون می شم ازشون و واقعا ممنونم از همه من به تمام نظرات شما بزرگواران نیاز دارم و امیدوارم بتونم رو سفیدتون کنم و بنده رو از نظراتتون باخبر سازید . ممنونم .

ویژگی های فعلی :

1. امکان اضافه و حذف و ویرایش اطلاعات شخص
2.امکان جستجو به صورت سریع
3 امکان بازیابی فرم (حذف تمامی اطلاعات در فیلد های قسمت جدید )
4.امکان گروه بندی شماره ها
5.لیست تلفن های ضروری
6.لیست کد شهرها
7.لیست کد کشورها

ویژگی های در حال اضافه شدن :

1. اضافه شدن ساعت و زمان فعلی در استاتیوس پایین برنامه
2.اضافه شدن کارت ویزیت برای هر شخص به عنوان معرف
3.قابلیت پشتیبانی از شماره ها
4.قابلیت ورود و خروج پشتیبان
5.اضافه شدن تلفن های ضروری
6.ارسال نظر از طریق برنامه
7.نمایش گروه ها و شماره های مرتبط با گروه
8.نمایش تلفن های ضروری
9.نمایش کدهای شهر ها
10.نمایش کدهای کشورها
و.......

نظرات کاربران و برسی انها برای اضافه شدن به برنامه :

1.(قابلیت حذف و اضافه و ویرایش و جستجو) نظر داده شده توسط دوست خوبمون اقای sama552 انجام شده
2.(الگو برداری از دفترچه تلفن سیستم عامل اندروید) نظر داده شده توسط دوست خوبمون اقای ali reza mansoori 2 در حال بررسی
3.(اضافه کردن پالیسی و قدرت لاگین در نرم افزار) نظر داده شده توسط دوست خوبمون اقای maktoom در حال بررسی
4.(ارتباط نرم افزار با سخت افزار برای ارسال و دریافت فکس و امکان تماس با مخاطب) نظر داده شده توسط دوست خوبمون اقای baktash.n81@gmail.com در حال بررسی
5.(تحلیل کامل جداول و ایده ارسال و انتقال پیامک) نظر داده شده توسط دوست خوبمون اقای Galawij در حال بررسی

تصاویری از نمای اولیه برنامه :

تصاویر ضمیمه شد.

sama552
پنج شنبه 15 تیر 1391, 20:15 عصر
سلام
اولا باید قابلیت حذف اضافه و ویرایش اطلاعات را داشته باشد که همه اینها توسط دو فرم قابل پیاده سازیه یک فرم نمایش اطلاعات ودیگه فرمی که برای ویرایش یا ورود اطلاعاته(برای هردو یک فرم کافیه که با توجه به وضعیت برنامه برای ورود یا ویرایش به کار می ره)
دکمه حذف رو هم می تونی تو همون فرمی که اطلاعاتت را نمایش می دی بذاری(البته حتما قبل از حذف از کاربر سئوال بشه)
جستجو رو هم می تونی در همون فرم نمایش اطلاعات بذاری که گریدت بر اساس فیلد جستجو لود بشه
موفق باشی

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 15 تیر 1391, 21:08 عصر
میتونی از دفترچه تلفن سیستم عامل اندروید الگو بگیری هم خیلی کامله و هم جالب
البته اگر بتونید کامل پیاده سازی کنید خیلی عالی میشه

maktoom
پنج شنبه 15 تیر 1391, 22:02 عصر
سلام
می تونی در شروع یوز پسورد از طرف بخوای. و قوانین خاصی اعمال کنی.

ho2o2oo
جمعه 16 تیر 1391, 13:11 عصر
سلام
اولا باید قابلیت حذف اضافه و ویرایش اطلاعات را داشته باشد که همه اینها توسط دو فرم قابل پیاده سازیه یک فرم نمایش اطلاعات ودیگه فرمی که برای ویرایش یا ورود اطلاعاته(برای هردو یک فرم کافیه که با توجه به وضعیت برنامه برای ورود یا ویرایش به کار می ره)
دکمه حذف رو هم می تونی تو همون فرمی که اطلاعاتت را نمایش می دی بذاری(البته حتما قبل از حذف از کاربر سئوال بشه)
جستجو رو هم می تونی در همون فرم نمایش اطلاعات بذاری که گریدت بر اساس فیلد جستجو لود بشه
موفق باشی

سلام دوست عزیز مطالبی که شما گفتین و نطراتی که دادید در برنامه به کار برده شده و ممنونم از نظراتت خوشحالم کردین و ممنون می شو اگر نطر دیگه ایی داشته باشید بگید و ما استفاده کنیم ممنونم بازم .

میتونی از دفترچه تلفن سیستم عامل اندروید الگو بگیری هم خیلی کامله و هم جالب
البته اگر بتونید کامل پیاده سازی کنید خیلی عالی میشه

نظر خیلی خوبیه واقعا جالبه . و کار امد خواهد بود و هست نظر دیگه ای دارید بگید ما استفاده می کنیم .

سلام
می تونی در شروع یوز پسورد از طرف بخوای. و قوانین خاصی اعمال کنی.

این نظر هم خوبه اما در ورژن های جدید تر برنامه استفاده می کنیم وقتی برنامه بزرگ تر بشه اینشالاه . ممنونم اما خوبه . مطمئن باشد اضافه می شه .

baktash.n81@gmail.com
شنبه 17 تیر 1391, 11:25 صبح
من ترجیح می دم به ازای هر شخص بتونم چنتا عکس اضافه کنم ...

برای جستجو فقط یه TextBox باشه و هر چی توش وارد کردم برام جستجو کنه ... هر چی که توش وارد می کنم توی همه چی دنبالش بگرده ...

یه مقداری بتونه با سخت افزار ارتباط داشته باشه ... مثلا یه شماره رو بگیره یا یه فکس بفرسته ...

Galawij
شنبه 17 تیر 1391, 12:20 عصر
سلام.
فکر کنم تحلیل جداولتون به این صورت باید بشه:
جدول مشخصات اشخاص، جدول انواع گروه اشخاص، و یک جدول برای گروه بندی اشخاص که از دو جدول قبلی کلید خارجی می گیره، این کمک می کنه تا هر شخصی بتونه در چندین گروه مختلف باشه.
ممکنه برای هر شخصی انواع شماره تماس در گروه های مختلف داشته باشید که برای پوشش این حالت نیز کلید اصلی جدول گروه بندی اشخاص را وارد جدولی به نام شماره تماس می کنید و از یک جدول دیگر به نام انواع شماره های تماس(تلفن، موبایل، فکس و ...) نوع شماره را تشخیص می دید.
یعنی در کل شما دو ارتباط چند به چند را دارید.
از جمله امکانات جالب و مفیدی که می تونه برنامه تون داشته باشد، امکان انتقال SMS هست که اونم باز تحلیل خودش را داره.
موفق باشید.

ho2o2oo
شنبه 17 تیر 1391, 17:18 عصر
من ترجیح می دم به ازای هر شخص بتونم چنتا عکس اضافه کنم ...

برای جستجو فقط یه TextBox باشه و هر چی توش وارد کردم برام جستجو کنه ... هر چی که توش وارد می کنم توی همه چی دنبالش بگرده ...

یه مقداری بتونه با سخت افزار ارتباط داشته باشه ... مثلا یه شماره رو بگیره یا یه فکس بفرسته ...

سلام دوست عزیز ممنونم که نظر دادید و ما رو مطلع کردید . اگه می شه در مورد گذاشتن چند عکس برای هر کاربر رو بیشتر برام توضیح بدید .

در رابطه با جستجو گر برنامه هم باید بگم که تا جایی که امکانش هست در حال بهینه کردنش هستیم و برای بهتر شدنش هم تلاش می کنیم . نسخه اول برنامه که با کمک دوستان که اماده شده اگر شما دیدید که جستجوگر کامل نیست بگید و مسئله مونده بود سرش بهث می کنیم و با کمک شما و بقیه دوستان کامل ترش می کنیم اما بازم ممنونم .

در رابطه با ارتباط با سخت افزار و ارسال فکس وتلفن در برنامه داریم که این امر هم اتفاق بیوفته اما کمی زوده اما مطمئن باشد از این ایده به صورت کامل استفاده خواهد شد و این امکان فراهم خواهد شد .

ممنونم . نطر و ایده و پیشنهاد دیگه ایی داشتید باز هم به ما بگید و ما هم لذت می بریم . مرسی

سلام.
فکر کنم تحلیل جداولتون به این صورت باید بشه:
جدول مشخصات اشخاص، جدول انواع گروه اشخاص، و یک جدول برای گروه بندی اشخاص که از دو جدول قبلی کلید خارجی می گیره، این کمک می کنه تا هر شخصی بتونه در چندین گروه مختلف باشه.
ممکنه برای هر شخصی انواع شماره تماس در گروه های مختلف داشته باشید که برای پوشش این حالت نیز کلید اصلی جدول گروه بندی اشخاص را وارد جدولی به نام شماره تماس می کنید و از یک جدول دیگر به نام انواع شماره های تماس(تلفن، موبایل، فکس و ...) نوع شماره را تشخیص می دید.
یعنی در کل شما دو ارتباط چند به چند را دارید.
از جمله امکانات جالب و مفیدی که می تونه برنامه تون داشته باشد، امکان انتقال SMS هست که اونم باز تحلیل خودش را داره.
موفق باشید.

سلام . ممنونم از تحلیلتون ما هم از یه همچین چیزیی استفاده کردیم ولی در یه سری موارد فرق می کنه . بنده به زودی یه پروژه دیگر شروع خواهم کرد در کنار این پروژه که برنامه ارسال پیامک هستش و این دفترچه تلفن به نرم افزار وصل خواهد شد اما تا اون موقع برنامه دفتر چه تلفن باید به یه جایی برسه که بقیه پروژه ها با این دفترچه شروع و ادامه پیدا کنه .

ممنونم بازم از همه . امید وارم همه دوستان در کنارم تا اخرش باشن و ما رو قابل بدونن و نظراتشون رو به ما بگن .

ho2o2oo
جمعه 23 تیر 1391, 21:05 عصر
پست بروز شد .
تصاویر برنامه اضافه شده .
و اضافه شدن چند ویزگی جدید.

دوستان نظراتشون رو می تونن بگن بهم . با این تصاویر و به زودی نسخه آزمایشی رو خواهم گذاشت ممنونم .