PDA

View Full Version : سوال: انتقال فایلی با فرمت sgn‏ از طریق پورت 232

barnamenevisjavan
چهارشنبه 21 تیر 1391, 12:29 عصر
سلام.چطوری میتونم.فایلی با فرمت sgn‏ رو از طریق پورت rs232‎ ‎‏ و همچنین کابل rs232 به دستگاهی منتقل کنم؟(به اینجور برنامه ها لودر میگن فایل اس جی ان هم پچ نرم افزاری برای دستگاه موردنظر است که اینجا رسیور ماهواره است.باریختن پچ نرم افزار دستگاه ارتقا پیدا کرده و امکاناتی حذف یا اضافه میشوند

uniqueboy_ara
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:58 عصر
تمام رسیور ها برای خودشون Loaderختصاصی دارن، با مراجعه به سایت رسیورتون میتونید به راحتی Loader رو دانلود کنید

barnamenevisjavan
چهارشنبه 21 تیر 1391, 14:35 عصر
دوست عزيز من در جريان همه اين چيزا هستم!خودم نصابم فروشندم و.... ميخوام خودم يه لودر بنويسم

Saeed_m_Farid
چهارشنبه 21 تیر 1391, 15:06 عصر
دوست عزيز من در جريان همه اين چيزا هستم!خودم نصابم فروشندم و.... ميخوام خودم يه لودر بنويسم
جناب نصاب / فروشنده و ... ما که اینایی که شما می‌گین نیستیم، از کجا بدونیم فرمت sgn چیه و Loader چکار می‌کنه؟!
ولی یه راه‌حل بدون درنظر گرفتن نوع فایل و اطلاعات اضافه می‌گم، ببینید به کارتون میاد؟ شما وقتی اون لودر یا هرچی! داره کار می‌کنه می‌تونید روی پورت RS232 با یه برنامه دیگه (یا خودتون sniff بنویسید واسش (http://www.codersengine.com/forum/8-csharp/359-serial-port-listening)...) listen کنید و ببینید، چکار می‌کنه، شما هم شبیه سازیش کنید!

barnamenevisjavan
چهارشنبه 21 تیر 1391, 15:52 عصر
فايل sgn يك نو فرمت هستش مثل PDF و...فايل sgn رو ميتونيد از لينك زير دانلود كنيد
http://www.iclasscenter.info/Softwares

Saeed_m_Farid
چهارشنبه 21 تیر 1391, 16:30 عصر
از لینک بالا فایل‌ها رو گرفتم (کوچکترین zip!)، یه راهنمای مونگولی! توش داره بنام Ssp Protokool_advanced.txt که درباره یه پروتکل خنده دار به اسم SSSP – Simple Serial Sharing Protocol درش صحبت شده!
کل پروتکل با مثال‌هاش 100 خط هم نمیشه! 4 تا دستور داره و باید پورت سریال رو روی 115200 8N1 (یعنی 115200 Baud و 8 bits و no parity و 1 stop bit) تنظیم کنید و بقیه هم که کاملاً خط به خط توضیح داده که چطور DVB Box رو به gbox وصل کنید و اینا! چون من زیاد نمی‌دونم اینا چی هستن و از ECM و PMT و FTA و ... سر در نمیارم، دیگه ادامه نمیدم؛ ولی شما حتماً میدونین دیگه! با این اطلاعات فکر نکنم کار سختی باشه ولی به شرطی که Protokool :قهقهه: رو درست پیاده کرده باشن...

barnamenevisjavan
چهارشنبه 21 تیر 1391, 18:06 عصر
خوب اون فایل ها مهم نیس نمونه ای برای استفاده در رسیور هستش.فایل اصلی همون فایل 1مگی هست که اسمش هم باید عددی مثل 13086 باشه.

Saeed_m_Farid
پنج شنبه 22 تیر 1391, 09:52 صبح
خوب اون فایل ها مهم نیس نمونه ای برای استفاده در رسیور هستش.فایل اصلی همون فایل 1مگی هست که اسمش هم باید عددی مثل 13086 باشه.
خوب اون فایل‌ها مهم هست، چون فایل موردنظر شما هیچ ساختار قابل پیش‌بینی برای خوندن اطلاعات نداره و فقط یک مشت اطلاعات باینری بصورت فله‌ای در اون ریخته شدن و اگه درست حدس زده باشم، باید با پروتکل من‌درآوردی SSSP خونده شده و با پورت سریال تعامل داشته باشند، که تو همون فایل‌های بغل دستی نحوه استفاده ازش نوشته شده؛ حالا اینکه اون اصطلاحات چی هستند و چند بایت به چند بایت باید دیتا برداشته بشه و ... دیگه نمی‌شه همینطوری حدس زد...

فايل sgn يك نو فرمت هستش مثل PDF و...
مثل PDF که نمیشه، چون PDF ساختار مشخص داره و نسخه، Trailer، بدنه، Cross-Reference Table و ... اش کاملاً معلوم هست (اینجا (http://www.simpopdf.com/resource/pdf-file-structure.html))؛ در حالت کلی، پردازش داده‌ها درون فایل باینری با این موارد معنی دار میشه؛ شما هر فرمت دیگه‌ای (غیر از فایل‌های اجرایی) رو هم با یه Editor قابل نمایش فایل باینری ببینید، معمولآً یه سرنخ‌هایی از نوع فایل و نسخه و ... درش هست ولی این فرمت شما انگار کاملاً encrypt شده!