PDA

View Full Version : چگونگی ارتباط میکروکنترلر AVR با جی اس ام مودم

na_kh_2008
دوشنبه 26 تیر 1391, 09:41 صبح
با سلام خدمت کلیه اساتید محترم، خواهشمند است مطالب گرانقدر خود را در این تاپیک درج نمایید.

hamid-nic
دوشنبه 26 تیر 1391, 14:05 عصر
سلام
دوست عزیز قبلا در این زمینه صحبت شده .
اما برای اینکه از یه جایی شروع کنید بهتره بدونید که اکثر مودم هایی که سیم کارت می خوره با دستورات AT Command کار می کنه . پس چه از طریق کامپیوتر و چه از طریق میکرو اگر خواستید ارتباط برقرار کنید باید این دستورات را بفرستید . ..

na_kh_2008
چهارشنبه 28 تیر 1391, 12:55 عصر
سلام
دوست عزیز قبلا در این زمینه صحبت شده .
اما برای اینکه از یه جایی شروع کنید بهتره بدونید که اکثر مودم هایی که سیم کارت می خوره با دستورات AT Command کار می کنه . پس چه از طریق کامپیوتر و چه از طریق میکرو اگر خواستید ارتباط برقرار کنید باید این دستورات را بفرستید . ..

با سلام. خسته نباشید. خدمت دوست عزیز خودم عرض کنم که من با دستورات AT Command مشکلی ندارم. مشکل من در چگونگی ارتباط فیزیکی میکرو و مودم (چگونگی ارتباط سخت افزاری) هست. کدوم پایه به کدوم پورت com باید وصل بشه و یا آی سی واسط چی استفاده بشه ؟ آیا باMax232 امکان پذیر هست؟

hamid-nic
پنج شنبه 29 تیر 1391, 23:07 عصر
البته نگفتید که با چه مدلی از مودم ها می خواهید کار کنید اما همانطور که خودتون می دونید مودم های GSM بصورت پکیج کاملاً بسته وجود دارند و فقط یک پورت ارتباطی (معمولاً USB) برای ارتباط با کامپیوتر در خود دارند خوب با این شرایط باید با همان پورت USB ارتباط برقرار کنید حالا اگر شما مودمی دارید که خارج از این حالت است مشخصات و ترکیب فنی اون را بگید .

na_kh_2008
جمعه 06 مرداد 1391, 14:19 عصر
مودم من مدل ویوکام 1206 است که پورت کام داره و برای مصارف صنعتی استفاده میشه. بهر حال شما هر چه که از لحاظ ارتباط گرفتن با هر پورتی بوسیله میکرو میدونید رو ارسال کنید.ممنونم.