PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین گرید در C# چیه ؟

NasimBamdad
سه شنبه 27 تیر 1391, 13:45 عصر
سلام خدمت عزیزان اهل فن در C#

به نظر شما بهترین گرید در C# چیه . من چند مدل می شناسم . بر اساس تجربه هم بهترین رو انتخاب می کنم . امیدوارم شما هم کمک کنید که کدوم بهتره و مطالبی بهش اضافه کنید :قلب::قلب:

DataGridView پیش فرض خود VS . بد نیست . خوبه و استاندارد . امکان خاصی نداره .

Krypton gridview . محصول Component Factory . گرید خوبی اما در راست به چپ در اسکرول بار مشکل داره . ( شاید ورژنی که من داشتم این طوری بود ) . سخت میشه رنگ ها و خصوصیت هاش رو عوض کرد

GridEX . زیاد اطلاعاتی ازش ندارم . بد نیست .

Rad GridView . چیز کامل و خوبیه . شبیه Excel هست . امکانات زیادی داره . اما کار باهاش سخته . من دارم سعی می کنم از این استفاده کنم . امکانات فیلتر کردن خوبی داره . نیاز نیست ComboBox و از این قیبل برای Filter کردن Grid استفاده کرد . خودش داره اینا رو .

به نظر شما چی مناسب هست برای رکورد های بالا و کوری های پیچیده .

ممنون میشم کمک کنید

fjm11100
سه شنبه 27 تیر 1391, 17:39 عصر
جانوس بنظر من

Salah Sanjabian
سه شنبه 27 تیر 1391, 19:48 عصر
همونطورکه گفتی گرید Telerik عالیه.یه میلیون ررکورد رو با گرید VS و Telerik تست کردم زیاد فرقی نداشت . امکاناتی که Rad داره کجا و امکانات VS کجا. زمین تا زیرزمین با هم فرق دارن

samadblaj
سه شنبه 27 تیر 1391, 20:17 عصر
بهتون گرید dev express رو پیشنهاد میکنم، امکاناتی رو که من ازش انتظار داشتم رو خیلی خیلی خوب براورد کرد فقط تست سرعت نکردم.
همینطور تمامی ابزار شرکت dev دارای توضیحات زیادی و کد می باشد.

موفق باشید./

fjm11100
چهارشنبه 28 تیر 1391, 11:12 صبح
تلریک من استفاده کردم کلا موقع لود فرم خیلی سنگینه و کنترلهای پر باگی داره. نمیدونم شاید قلق خاصی داره.

NasimBamdad
چهارشنبه 28 تیر 1391, 12:53 عصر
تلریک من استفاده کردم کلا موقع لود فرم خیلی سنگینه و کنترلهای پر باگی داره. نمیدونم شاید قلق خاصی داره.

منم این احساس رو دارم . خیلی سنگینه ! . مشکلش اینه . شاید باید با کد نویسی با هاش کار کرد که سبک تر بشه . نمی دونم .

samadblaj عزیز از کجا می تونم Dev Express رو تست کنم . ممنون میشم

samadblaj
چهارشنبه 28 تیر 1391, 15:06 عصر
samadblaj عزیز از کجا می تونم Dev Express رو تست کنم . ممنون میشم

منظورتون چیه؟

میلاد رئیسی
چهارشنبه 28 تیر 1391, 16:35 عصر
سلام . دوستان عزیز در مورد این که بهترین گرید چیه بحث کردن به نظر من کار صحیحی نیست . اصلا چرا وقت خودمون رو بزاریم روی این که در باره کمپوننت دیگر شرکت ها بحث کنیم وقتی می تونیم با wpf هر نوع گریدی برای خودمون بسازیم .
من تا قبل از این که wpf رو بشناسم از جانوس که خیلی امکانات خوبی داشت استفاده می کردم ولی تا وقتی ما می تونیم بدون استفاده از کمپوننت خاصی بهترین برنامه رو بنویسیم چه لزومی به استفاده از ابزار بیگانه هست ؟؟؟

samadblaj
چهارشنبه 28 تیر 1391, 16:52 عصر
میلاد عزیز میشه یه نمونه از گرید ساخته شدتون رو پیوست کنید ببینیم در چه حدی هستش.

میلاد رئیسی
چهارشنبه 28 تیر 1391, 17:23 عصر
میلاد عزیز میشه یه نمونه از گرید ساخته شدتون رو پیوست کنید ببینیم در چه حدی هستش.

دوست عزیز من در حال حاضر به علت این که سرباز هستم و به سیستم خودم دسترسی ندارم از انجام این کار معذورم ...

به امید روزی که سربازیم تموم بشه و بتونم آموزش های خوبی در این زمینه در اختیار دوستان برنامه نویس بزارم . (ضرری که من در دوران سربازی به من رسیده خیلی زیاد بوده ... دعا کنید زود تر تموم بشه)

Salah Sanjabian
پنج شنبه 29 تیر 1391, 11:28 صبح
بهتون گرید dev express رو پیشنهاد میکنم، امکاناتی رو که من ازش انتظار داشتم رو خیلی خیلی خوب براورد کرد فقط تست سرعت نکردم.

موفق باشید./

dev express مشکل rtl نداره مگه؟

NasimBamdad
پنج شنبه 29 تیر 1391, 11:52 صبح
منظورتون چیه؟

می خوام تست کنم این گرید رو . DLL داره ؟ چه طوری نصبش و تستش کنم ؟

dev express مشکل rtl نداره مگه؟

فکر کنم داره . در مورد SCROL Bar اش که داشت فکر کنم

amir7ta
شنبه 31 تیر 1391, 00:49 صبح
دوستان من یک گرید توی یک برنامه استفاده شده دیدم که میخواستم کمک کنید اسم گرید رو بفهمم که بتونم استفاده کنم
از امکانات فیلتر کردنش خوشم اومد مرسی
اگر گریدی رو میشناسید که بشه فیلتر کرد باهاش(امکانات فیلتر داشته باشه ) و توی فارسی مشکلی نداشته باشه معرفی کنید یه سورس هم معرفی کنید که من این قضیه فیلتر رو خوب متوجه نشدم و کار باهاش چجوریه؟
آیا فیلتر ابزار جدایی هست که باید روی گرید تنظیم بشه؟!!
ارادتمند شما
اما عکس رو چجوری آپ کنم باید لینک بزارم؟!!
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8/22416255780917971562.png

saeed.hamidianfar
شنبه 31 تیر 1391, 06:28 صبح

موفق باشید./

دوست عزیز این امکاناتی رو که خیلی زود برآورده کرده میشه نام ببری؟

والا من یک هفته دنبال این بودم که چه جوری یک رکورد رو درج کنم !

حالا شما که با گرید dev express کار کردی میشه نحوه درج و حذف رکرود رو توضیح بدی ؟

این عکسی رو هم که گذاشتی برای Grid Control هست دیگه ؟ درست میگم ؟ آخه چند تا grid داره من سر در نیاوردم !!!

ممنون

NasimBamdad
شنبه 31 تیر 1391, 15:02 عصر
دوستان من یک گرید توی یک برنامه استفاده شده دیدم که میخواستم کمک کنید اسم گرید رو بفهمم که بتونم استفاده کنم
اگر گریدی رو میشناسید که بشه فیلتر کرد باهاش(امکانات فیلتر داشته باشه ) و توی فارسی مشکلی نداشته باشه معرفی کنید یه سورس هم معرفی کنید که من این قضیه فیلتر رو خوب متوجه نشدم و کار باهاش چجوریه؟
ارادتمند شما

فکر کنم Rad GridView باشه .

هم دانشگاهی
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:18 عصر
منم با saeed.hamidianfar موافقم
samadblaj عزیز شما که کار با گرید های dev Express winForm رو بلدی آموزشش رو بزار تا همه یاد بگیرن ... !

ممنون

Esmail Solhkhah
دوشنبه 02 مرداد 1391, 00:14 صبح
ارادتمند شما

گرید جانوس هست
اون بالایی هم کنترل فیلتر هست از همون مجموعه (متن های داخل کنترل فیلتر رو میتونید تغییر بدید و نام معادل فارسی رو براشون ست کنید)

موفق باشید.

NasimBamdad
دوشنبه 02 مرداد 1391, 13:36 عصر
گرید جانوس هست
اون بالایی هم کنترل فیلتر هست از همون مجموعه (متن های داخل کنترل فیلتر رو میتونید تغییر بدید و نام معادل فارسی رو براشون ست کنید)

موفق باشید.

بسیار عالی ، برم این جانوس رو تست کنم . مرسی

amir7ta
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:56 عصر
گرید جانوس هست

موفق باشید.

آقا بسیار متشکرم ، میتونی یه زحمت بکشی یه source یا یه تیکه مطلب بزاری که کار با فیلتر رو ما هم یاد بگیریم، موفق باشید

Esmail Solhkhah
سه شنبه 03 مرداد 1391, 00:52 صبح
بسیار عالی ، برم این جانوس رو تست کنم . مرسی

آقا بسیار متشکرم ، میتونی یه زحمت بکشی یه source یا یه تیکه مطلب بزاری که کار با فیلتر رو ما هم یاد بگیریم، موفق باشید

تشکر لازم نیست اعدامش کنید !!! ؟؟؟
دکمه تشکر پلیز

در مورد کار با این مجموعه دوستمون جناب zarrinnegar
(http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)یه تاپیک آموزشی خوب در این زمینه دارن اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?319524-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3)

موفق باشید.

k1csharpdeveloper
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 04:37 صبح
بهترین گرید در سیشارپ janus gridex هست که فوق العادست

NasimBamdad
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 13:24 عصر
مشکل Rad Grid اینه که یکم سنگینه . جانوس هم یکم سخته .

Arash_janusV3
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 13:55 عصر
مشکل Rad Grid اینه که یکم سنگینه . جانوس هم یکم سخته .
جانوس خیلی راحته
و البته انعطاف زیادی هم داره
و مهم تر از اون به برنامه ها کیفیت می ده

amir7ta
جمعه 06 مرداد 1391, 22:50 عصر
سلام
دوستان عزیز زحمت کش
من یه گرید میخوام که فیلتر داشته باشه و راست به چپ بشه، همین ، جانوس رو امتحان کردم، dev رو امتجان کردم، میدونم خوبن، حرف ندارن اما وقتی rtl نمیشن پس بدرد ما که برنامه فارسی تولید میکنیم نمیخورن
یکی میگه بزارش تو user control ، یکی میگه نه مشکل نداره میشه، اصلن هم نمیشه و با user control هم نمیشه
بخدا من گیر افتادم الان 2 هفتس تمام کامپوننتهای دنیا رو هی نصب کردم دیگه ویژوال استدیو باز نمیشه از بس کامپوننت نصب کردم
به جواب هم نمیرسم
خواهش میکنم یکی به داد من برسه
یه گرید که فیلتر داشته باشه و راست به چپ بشه
اگر کسی نسخه فارسی جانوی یا dev یا telerik رو داره خواهشن بزاره اینجا
بخدا 2 هفتس کار من شده هی میام تو این سایت هی درخواست اینو میدم واقعا نیاز دارم و به بن بست رسیدم
با تشکر از همگی

Arash_janusV3
جمعه 06 مرداد 1391, 23:28 عصر
سلام
دوستان عزیز زحمت کش
من یه گرید میخوام که فیلتر داشته باشه و راست به چپ بشه، همین ، جانوس رو امتحان کردم، dev رو امتجان کردم، میدونم خوبن، حرف ندارن اما وقتی rtl نمیشن پس بدرد ما که برنامه فارسی تولید میکنیم نمیخورن
یکی میگه بزارش تو user control ، یکی میگه نه مشکل نداره میشه، اصلن هم نمیشه و با user control هم نمیشه
بخدا من گیر افتادم الان 2 هفتس تمام کامپوننتهای دنیا رو هی نصب کردم دیگه ویژوال استدیو باز نمیشه از بس کامپوننت نصب کردم
به جواب هم نمیرسم
بخدا 2 هفتس کار من شده هی میام تو این سایت هی درخواست اینو میدم واقعا نیاز دارم و به بن بست رسیدم
با تشکر از همگی

جانوس rtl می شه
تا به حال مشکلی از این لحاظ ندیدم :متفکر:

NasimBamdad
شنبه 07 مرداد 1391, 01:00 صبح
سلام
دوستان عزیز زحمت کش
به جواب هم نمیرسم
با تشکر از همگی

جانوس رو از اینجا می تونید دانلود کنید

لیـــنک (http://barnamenevis.org/showthread.php?319524-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3)

telerik هم باید سرچ کنید در گوگل دانلود مجموعه telerik برای C# . مثلا این طور چیزی .
دانلود dev express برای C# .

گوگل بهترین دوست ماست

r0ot$harp
یک شنبه 14 آبان 1391, 16:12 عصر
سلام دوستان عزیز

در تاپیک جداگانه ای که قبلا ایجاد کردم هم در این رابطه که کدوم گرید بهتر هست صحبت کردم. با نظر دوستان که گرید های Telerik بسیار سنگین هستن موافق هستم. در ضمن بهترین گریدی که تا به امروز دیدم از همه نظر مخصوصا سرعت DevExpress بوده. واقعا کنترل های Enterprise داره.

http://barnamenevis.org/showthread.php?365850-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-GridView-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF/page2

باتشکر احسان