PDA

View Full Version : در رابطه با Connection String من و راهنمایی کنین

behnamgholipoor
چهارشنبه 28 تیر 1391, 12:54 عصر
من تا الان که هر برنامه می نوشتم کانکشن ها رو طوری می نوشتم که از طریق برقراری اتصال با SQL ارتباط انجام می شد حالا که میخوام بدون اتصال با SQL این ارتباط برقرار شه به مشکل می خورم اگه راهنماییم کنین که باید چطور این کد را بنویسم خیلی ممنون می شم
من برای ازتباط با بانک از این کد استفاده کردم

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename
=\DB\SampleTest.mdf;Connect Timeout=3;Integrated Security=True
;("

اگه لطف کنین بگین مشکلم چیه خیلی ممنون میشم

behnamgholipoor
چهارشنبه 28 تیر 1391, 13:24 عصر
ممنون از لطفتون با کد شما هم امتحان کردم ولی جواب نداد اگه بخوام واضح تر بگم می خوام در سیتمی که ویژال و اس کیوال سرور نصب نیستن بتونم به بانک وصل بشم

ashe405
چهارشنبه 28 تیر 1391, 13:35 عصر
سلام ولی فکر کنم برای اتصال به دیتا بیس روی یه سیستم دیگه حتما باید یه سری پیش نیاز ها نصب باشه تا برنامه اجرا بشه
مثل دات نت فریم ورک و SQLEXPRESS و ...

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename =|DataDirectory|\DB\SampleTest.mdf;Connect Timeout=3;Integrated Security=True ;("

behnamgholipoor
پنج شنبه 29 تیر 1391, 20:34 عصر
خوب رو سیستم خودم که این پیش نیاز ها نصب هستن هم جوابی نگرفتم برنامه رو با کد بالا نوشتم فایل اجرایی را در پوشه ای کنار بانک قرار دادم ولی جواب نداد خیلی وقته درگیر این موضوع شدم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین یا یه نمونه کد کوچک ولی تست شده بزارین

behnamgholipoor
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 18:12 عصر
از اساتید کسی نیست که یه راهنمایی بکنه !
با این error روبرو می شم :
90227

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 18:12 عصر
اگر لايه اي كار ميكني فقط كافيه توي كلاس DAL كد كانكشنت رو عوض كني:

public class DALBase
{
private string ConnectionString
{
get
{
return "Data Source=(local)\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataD irectory|\\DatabaseName.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"; }
}

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 18:34 عصر
آقا بهنام اون \bin\debug از کانکشن حذف کن.

Nima_kyan
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 18:47 عصر
با سلام و تشكر از همه دوستان من هم با كانكشن استرينگ يه خورده مشكل دارم اگه بتونيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
من تا حالا با sql server 2005 كار ميكردم و ديتاسورس كانكشن استرينگم رو برابر (Local) قرار ميدادم

Data Source=(local)
و مشكلي هم نداشت ولي تو sql server2008 وقتي ديتاسورس كانكشن استرينگم رو برابر (Local) قرار ميدم error ميده.و فقط زماني كار ميكنه كه مثلا بنويسم(فرض بر اينكه instance رو sql قرار دادم)

Data Source=.\\sql
حالا ميخوام بدونم راهي نداره كه همون (local) كاركنه؟ و يا اينكه اگه بخوام از همين كد

Data Source=.\\sql
استفاده كنم واسه اجراي برنامه ام رو سيستم مقصد به مشكل برنميخورم؟ رو سيستم مقصد هم بايد موقع نصبsql server واسه instance مقدار sql رو وارد كنم؟؟؟