PDA

View Full Version : قرار دادن آیکون به فرم خاص روی فرم

sirvan-me
شنبه 31 تیر 1391, 20:02 عصر
سلام به همه ی دوستان من فرمی شبیه به فرم یاهو مسنجر طراحی کردم ( زیاد شبیه نیستا ) ... می خواستم بدونم چطور می تونم آیکون فرمم رو به شکل و شمایل آیکون فرم برنامه یاهو مسنجر دربیارم ؟

Nima_kyan
شنبه 31 تیر 1391, 20:18 عصر
در جدول خصوصيات فرمتون ، خاصيت Icon رو با فايل مورد نظرتون پر كنيد.
نوع فايل آيكن هم بايد Ico باشه.
90056

http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

daneshjo90
شنبه 31 تیر 1391, 20:43 عصر
دوست عزيزم Nima_kyan صحيح مي فرمايند بايد خاصيت Icon فرمت رو تغيير بدي و آيكوني كه مد نظر داري رو قرار بدي

موفق باشي

sirvan-me
شنبه 31 تیر 1391, 22:03 عصر
دوستان اینو می دونم اما این آیکونی که تو عکس نشون دادم اصلا به این شکل وارد نشده !!!!!!!!!!!!

sirvan-me
شنبه 31 تیر 1391, 23:18 عصر
امتحان کردم ....

Mahmoud.Afrad
شنبه 31 تیر 1391, 23:52 عصر
از طریق کدنویسی هم میتونی این کار رو بکنی.

Form2 form2 = new Form2();
form2.Icon = new Icon("Path Of Icon .ico");
form2.Show();

Y_Safaiee
یک شنبه 01 مرداد 1391, 07:18 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیز

دوست عزیزم در ابتدا باید بهتون بگم یاهو مسنجر با سی شارپ ساخته نشده و حتی نسخه های جدید یاهوم بر مبنای سی شارپ نیست,فرضا بگیریم و قبول کنیم یاهو مسنجر با سی شارپ ساخته شده اگه این فرضو بگیریم این نرم افزار چت به صورت WPF ساخته شده (البته منظورم نسخه 10 اونه نه یاهویه بی ریخت جدید که تم نداره) نه فرم های خالص و ابتدایی سی شارپ,شما قادرید در WPF فرمتونو به هر شکلی که دوست داشته باشید دربیارید و هر استایلی دوست دارید برای نرم افزاراتون بسازید(مثلا یاهو مسنجری که برای ویستا ساخته شد کاملا با یورزکنترل و نرم افزارهای زیبا سازی بود)

در انتها دوست عزیزم شما که داری تلاش میکنی و با سی شارپ یاهو مسنجر میسازی اونو فارسی (یا در صورت امکان دو زبانه) بسازی تا دوستان فارسی زبانم ازش استفاده کنن و یک وجه تمایز بین کار شما و برنامه یاهو مسنجر باشه.

موفق باشین
بایت بایت

sirvan-me
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:32 عصر
یعنی اصلا راهی وجود نداره من بتونم آیکون فرمم رو به صورت آیکون فرم مسنجر یاهو در بیارم ؟!!!!!!!!!!!! ( کشیده !!! )

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:45 عصر
خوب از اول میگفتی میخوای کشیده باشه!

میتونید border رو none کنید و عکس مورد نظرو با پیکچرباکس قرار بدید. برای حرکت فرم با موس هم کدش هست بگردی پیدا میکنی

daneshjo90
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:45 عصر
فك نكنم #‍C همچين امكاني داشته باشه

شما با WPF طراحي كن با #C كد نويسي

بنطم اين راحت ترين راه باشه

sirvan-me
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:02 عصر
من اگه بخوام این روشی که شما گفتی رو برم لبه های شیشه ای دور فرم و چه کنم ؟!!!!!!!!!

sirvan-me
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:28 عصر
کسی نبود راهکار بده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

daneshjo90
سه شنبه 03 مرداد 1391, 09:39 صبح
بازم ميگم با سي شارپ اين مكانات از دستت ميره

برو با WPF لبه هاي شيشه اي كه صحله كل برنامتو شيشه اي بساز

تنها راه چاره ات همينه (به يقين ميتونم اينطوري بگم)