PDA

View Full Version : سوال: در خواست نمونه برنامه برای آشنا شدن با کامپوننتها و قابلیتهای جدید دلفی Xe 2؟

mbshareat
جمعه 06 مرداد 1391, 17:30 عصر
سلام بر دلفی کارای عزیز!
من چند تا نمونه برنامه می خوام که تفاوت دلفی نسخه قدیمم رو با دلفی XE 2 بفهمم.
هنوز چیز جدیدی که باعث بشه برم با نسخه جدید کار کنم پیدا نکردم.
ظاهر دلفی که تغییر کرده آیکن کامپوننتها و راهنما و محیط کد نویسی تغییر کرده اما هنوز همون کامپوننتها با همون ظاهر گرافیکی رو داره. تفاوت نسخه جدید و قدیم دلفی در چیه؟
آیا من ناشی هم اگه با نسخه جدید کار کنم به نفعمه یا باید یه حرفه ای باشم که به قابلیتهای اضافه شده نیاز پیدا کنم؟
راستش زورم میاد با نسخه جدید کار کنم چون تو محیط Win 7 نصب کردم و ویندوز سون الکی به همه چی گیر میده و یه DVD میذارم تو دستگاه کلی لفتش میده بشناسه و یه کار میخواد بکنه وسطش چیزی مثل قفل میشه و کلا مکث زیاد داره.
برنامه ای که توی XE 2 اجرا می کنم هم تا حالا نتونستم بفهمم که چه تفاوتی توی نتیجه داره که مجبور باشم برم سراغ نسخه جدید.
اگه کسی توضیح یا برنامه ای داره که تفاوتها رو آشنا بشم لطفا کمک کنه.
در ضمن من اصلا با دیتا بیس و شبکه کار ندارم برام بیشتر رابط گرافیکی مهمه.
ممنون...

Ananas
جمعه 06 مرداد 1391, 18:54 عصر
سلام.

اما هنوز همون کامپوننتها با همون ظاهر گرافیکی رو داره.
ظاهر گرافیکی کامپوننتها مثل ویندوز 7 هست. ولی اگه برنامه تون رو از ورژن قدیمی باز کردید تو ورژن جدید احتمالا بخاطر فایل .res که از ورژن قبلی داخل پوشه مونده ظاهرش همونطور قدیمی می مونه.

mbshareat
جمعه 06 مرداد 1391, 23:59 عصر
اگه تو دلفی قدیمی هم پروژه رو اجرا می کردم هم ظاهر کامپوننتها متناسب با Win 7 میشد. این مساله ربطی به نسخه دلفی نداره و قبلا امتحان کردم.
من با نسخه 6 که کار می کردم از یونیت XPTheme استفاده می کردم ظاهر کامپوننتها مثل کامپوننتهای استاندارد ویندوز سون میشد.

میگم اگه در ظاهر برنامه تغییری رخ نمیده و کد نویسی هم فرقی نکرده پس فایده نسخه جدید برای کسی که End برنامه نویسی نباشه چیه؟
لطفا اونها که تعابیر فسیل شده و تکنولوژی ذغالی در مورد نسخه قدیم به کار می برند یه عنایتی بفرمایند راهنمایی کنن.

اگه نمونه برنامه ساده هم بذارین ممنون میشم.