PDA

View Full Version : سوال: تغییر مسیر دیتابیس

lpln2009
دوشنبه 09 مرداد 1391, 15:57 عصر
سلام دوستان
میخوام ببینم میشه یک دیتابیس بسازم و این دیتابیس را به دیتابیسم در هاست import نکنم و در هاست upload کنم (در کنار صفحه از که میخواهم از این دیتابیس در آن استفاده کنم مثلا در پوشه public هاست)
و با کدهای php به این دیتابیس کانتکت بشم و عملیات insert , delete , update , ... انجام بدم.
اگه میشه کدهای php اون به چه صورتی میشه
(بطور ساده تر بگم : میخوام از mysql مثل یک فایل متنی یا اکسس استفاده کنم)
ممنون میشم اگه جواب بدید

با تشکر

desatir7316
دوشنبه 09 مرداد 1391, 22:55 عصر
سلام
میشه بپرسم دلیلتون برای این کار چیه؟
البته فقط برای اینکه شاید برای کاری که می خواید انجام بدید راه حل دیگه این هم بشه پیدا کرد.

pejman_view
دوشنبه 09 مرداد 1391, 23:14 عصر
mysql خود یک موتور است، که عمل های insert، update, select و ... را انجام می دهد. در موتورهای مانند mysql سعی شده با سریعترین روش کار ، پایین ترین زمان و کمترین مقدار مصرف حافظه این موتور طراحی بشود که مثلاً می بینید در یک دیتابیس با 1 میلیون رکورد فرآیند جستجو و بروز رسانی در کسری از ثانیه مثلاً در حدود 0.0005489 انجام می شود اگر خودتان می توانید چنین فرآیندی را تولید نمایید بله می شود!

Unique
سه شنبه 10 مرداد 1391, 03:34 صبح
mysql خود یک موتور است
بهتره بگیم MYSQL یک DBMS یعنی Database Management System است ! و اصطلاح Engine یا موتور بپرهیزیم !

دوست عزیز شما اگه میخواین از Database های File Based که اطلاعات توی یک یا چند تا فایل ذخیره میشوند استفاده کنید باید برین سراغ sqlite ! برخلاف نظر دوستمون pejman_view ! پایگاه های داده sqlite بسیار پر سرعت و قابل انعطاف هستند و سایت هایی نظیر google هم از این database ها استفاده میکنند !

توی php از طریق pdo میتونید ازش استفاده کنین ! جستجو کنید خود من 2 یا 3 پست در این رابطه توضیحاتی داده ام !

imanitc
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:03 صبح
در استفاده از ديتا بيس و mysql مهم اتصال به ديتا بيس با کاربر تصديق هويت شده مي باشد.مکان ديتا بيس مطرح نيست مي تواند اصلا روي يک هاست ديگه يا روي کامپيوتر لوکالي با شد که يک ip valid براي اتصال به اينترنت دارد
کافيست شما فقط اتصال خود را تنظيم کنيد

@ $con=mysql_connect("192.168.2.13","root","adxzm8in759zr@#43");
اين يک نمونه براي اتصال به ديتابيسي که روي لوکال هست روي اينترنت فقط ip تغيير ميکنه البته بايد اون هاست يا يوزري که شما ميخاهيد بهش متصل بشويد اجازه اينکار و بشما بدهد.