PDA

View Full Version : سوال: قفل کردن کیبورد

barnamenevisjavan
دوشنبه 09 مرداد 1391, 22:44 عصر
سلام من دارم یه قفل نرم افزاری مینویسم که کامپیوتر رو قفل میکنه و کاربر باید رمز رو وارد کنه و وارد برنامه بشه من با اینش مشکل ندارم مشکل من اینه که وقتی کاربر کلید های ctrl +alt+del رو میزنه task manager باز میشه و میتونه برنامه رو ببنده و یا میتونه start رو از کیبورد بزنه و منو استارت باز بشه خواستم بپرسم چطوری میتونم کیبورد رو بطور کامل قفل کنم تا هیچ کلیدی کار نکنه نگید که بیام task manager رو غیرفعال کنم چون چیز جالبی نمیشه.
اگه ممکنه یه نمونه کد بهم بگید

barnamenevisjavan
سه شنبه 10 مرداد 1391, 00:14 صبح
چطوری میتونم یه کلید خاص مثلا استارت رو از کیبورد قفل کنم؟

the king
سه شنبه 10 مرداد 1391, 00:35 صبح
چطوری میتونم یه کلید خاص مثلا استارت رو از کیبورد قفل کنم؟

کلید خاص Ctrl + Alt + Del توی ویندوز های مدرن پردازش اش قبل از رسیدن به برنامه شما انجام میشه،
اینه که نمیشه مثل سایر کلید ها غیر فعال اش کرد.

اما بقیه شون رو میشه، مثال اش رو با #C دارم. globalKeyboardHook.cs مشهوره، توی اینترنت هم هست.
کلید هایی که مد نظرتون رو Hook می کنید تا با فشار دادنشون برنامه شما تصمیم بگیره چه کاری
انجام بشه. فرصت و حوصله اش رو ندارم وگرنه خودم برایتان به VB.Net تبدیلش می کردم.

90517

h_assefi
سه شنبه 10 مرداد 1391, 13:12 عصر
بجای اینکه بیای کلید های Ctrl+Alt+Del را کنترل کنی بیا و اونها را از کار بنداز و وقتی طرف رمز را زد و وارد سیستم شد می تونی تنظیمات رو دوباره برگردونی.
میتونی این کار رو داخل رجیستری انجام بدی. یک subkey با نام DisableTaskMgr توی آدرس زیر بساز و مقدار REG_DWORD رجیستری را با 1 مقدار دهی کن.
آدرس رجیستری :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\System

سوالی دیگه ای داشتی بپرس

فرید نجفلو
سه شنبه 10 مرداد 1391, 23:30 عصر
سلام
زمان های قدیم من همچین کاری تو وی بی 6 کرده بودم اما به جای اینکه خودم رودرگیر ریجستری و API بکنم فقط با رویداد Deativated و تایمر همیشه برنامه رو فعال و آن تاپ نگه می داشتم!

البته اونجا من یه شگردی هم پیاده کرده بودم که نتوننن سرم کلاه بذارن و برنامه رو به هر روشی ببندن
من به همراه برنامه اصلی یه برنامه کنترار هم اجرا می کردم مکانیزیم کار به این صورت بود که این دو تا برنامه همدیگه رو زیر نظر داشتن تا اگه کاربر با هر کلکی یکی از اونا رو بست فورا اون یکی برنامه رو دوباره ران می کرد
خوب معمولا بستن دو تا برنامه (پروسه) به صورت همزمان سخت از بستن (Kill) یکی هست