PDA

View Full Version : ساخت برنامه Patch برای بروزرسانی نرم افزار های خودمان

عقاب سیاه
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 11:02 صبح
درود
چجوری میشه برنامه ای شبیه این نرم افزار هایی که برای آپدیت Patch می سازند، را طراحی کرد؟
و الگوریتم و نحوه کار این نرم افزار های چطوری هست؟

Mask
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 11:25 صبح
چجوری میشه برنامه ای شبیه این نرم افزار هایی که برای آپدیت Patch می سازند
یعنی چی؟ بیشتر توضیح بدید.

BORHAN TEC
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 11:34 صبح
روش های مختلفی میتونه داشته باشه ولی مراحلی که در زیر می گویم پاسخگو است.
1- ابتدا از فایل Hash Code بگیرید و آن را در فایل Patch به نحوی ذخیره کنید تا بعداً متوجه شوید که فایلی که می خواهید آنرا پچ کنید دقیقاً همان فایل مد نظر شماست یا نه.
2- فایل جدید را با فایل قدیمی مقایسه کنید و تغییرات را در یک دیتابیس و یا چیزی شبیه به آن ذخیره کنید. مثلاً اینکه در فایل قدیمی از بایت x1 تا x2 باید با دیتای asdfghjkl جایگزین شود.
3- عملیات پچ را از انتهای فایل شروع کنید تا به ابتدای فایل برسید.

البته توجه داشته باشید که اینها فقط مراحل کلی هستند و باید موارد بیشتری را در نظر بگیرید. به عنوان مثال مرحله 2 ممکن است که خودش شامل چند مرحله و بنا به شرایط دارای چند الگوریتم متفاوت باشد. به نظر من بهتر است که برای این کار از ابزارهای مخصوصی که برای این منظور ساخته شده اند استفاده کنید. توجه داشته باشید که اکثر برنامه های Setup ساز می توانند این امکان را در اختیار شما قرار دهند.

عقاب سیاه
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 11:52 صبح
یعنی چی؟ بیشتر توضیح بدید.
ممنون
می خوام بدونم چجوری میشه برنامه ای مثل نرم افزار Visual Patch یا امثالش که فایل های Patch را برای بروز رسانی نرم افزار ها می سازند طراحی کرد؟
----------------
ممنون اقای عشایری
یعنی به نظر شما از خیر نوشتنش بگذرم و از نرم افزار های آماده استفاده کنم؟

اخه میخوام عملیات بروز رسانی خودکار انجام بشه نمی خوام کاربر را درگیر کنم
حالا نکاتی را که گفتید من سعی کنم ببینم می تونم یا نه
خیلی ممنون

BORHAN TEC
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 12:00 عصر
یعنی به نظر شما از خیر نوشتنش بگذرم و از نرم افزار های آماده استفاده کنم؟بستگی به خودتون داره ولی معمولاً نرم افزارهایی مثل InstallAware امکانات خوبی را در این مورد در اختیار شما قرار می دهند.

MohsenB
شنبه 14 مرداد 1391, 00:31 صبح
سلام

در کل یکی از اصلی ترین اهداف این کار اینه که یه برنامه وجود داره که از قبل روی یه سیستم نصب هست ، حالا اگر مشکلاتی مثل حجم بالا ویا نصب مشکل دوباره برنامه برای آپدیت وجود داره یکی از راهها ساخت شبه نصبی هست که فقط تغییرات رو درونش داره . حالا اگه شما هم نیاز به این کارها دارید بایه برنامه ساخت نصب و یا خودتون یه برنامه بنویسید که اون فایلهایی که قراره تغییر کنن رو جایگزین قبلیا کنه ...

موفق باشید

عقاب سیاه
شنبه 14 مرداد 1391, 00:34 صبح
درود
ممنون
خوب منم دقیقا همین کارا قصد داشتم انجام بدم که اقای شاهین عشایری پیشنهاد دادند از InstallAware برای این کار استفاده کنم!
و علت استفاده من هم حجم بالای برنامه است که آپدیت اونا سخت میکنه

MohsenB
شنبه 14 مرداد 1391, 01:15 صبح
سلام

برای اینکار از یه برنامه ساده مثل WinRAR هم میتونید استفاده کنید . همینطور QSetup , TarmaInstaller , Advanced Installer , WiseInstall و همچنین برای یک حالت خیلی پیشرفته و کامل از : InstallShield هم میتونید استفاده کنید .

موفق باشید