PDA

View Full Version : برنامه نویسی مسنجو و سوکت - حرفه ایها و غیر حرفه ایها بیان تو

saniak_robot
چهارشنبه 07 دی 1384, 14:48 عصر
با سلام
خدمت همه دوستان ، من می خواستم یک بحث در مورد برنامه نویسی مسنجر و سوکت راه اندازی کنم تا هر کسی اطلاعاتی در این مورد دارد بگذارد تا همه دوستان و خود من استفاده نماییم.
موارد بحث به این صورتاست که :
اصول کار مسنجر چه جوریه ؟
بطور مثال ما می خواهیم یک مسنجر طراحی نمائیم که ابتدا به یک بانک اطلاعاتی متصل می شه و نام کاربری و رمز عبور را چک می کنه سپس اگه معتبر بود بتونه وارد یک قسمت شه که همه دوستان در آن هستند .
در اونجا بتونه با Voice و تکست با بقیه ارتباط داشته باشه .اگه کسی از این مکان بیرون بره بقیه متوجه شند که که از Room بیرون رفته و یا بقیه کارهایی که یاهو مسنجر انجام می ده.
دوستان لطف کنند اگه هر اطلاعات کوچکی هم که دارند مطرح نمایند تا همه بتونن استفاده کنند .
یه سوال دیگه اینکه بهتره از چه زبانی استفاده شه در این مورد ؟
با تشکر

SH.Daneshvar
سه شنبه 29 فروردین 1385, 10:25 صبح
دوست عزیز این کارها در دنیا قبلا انجام شده و Messenger های فوق العاده
قوی و Open Source وجود داره.
البته اگر چنین چیزی و برای یک سرور خاص بخواهی و پول خوبی توش باشه
رو من حساب کن.

موفق باشی.
یا حق.

YellowCactus
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 16:21 عصر
سلام.
برای برنامه نویسی در این نوع سیستم ابتدا باید یک سرویس دهنده طراحی کنید.
نرم افزار سرویس دهنده مسوول مدیریت ارتباط سرویس گیرنده هاست.بخش دوم نرم افزار سرویس گیرنده است. در اصل نرم افزاری که شما روی سیستم خودتان نصب میکنید (مثل یاهو مسنجر) نسخه سرویس گیرنده است.
در دلفی این کار با مجموعه کامپوننت Indy انجام میشود. برای طراحی سرویس دهنده و سرویس گیرنده باید استاندارد هایی را در هر دو سیستم برای رد و بدل کردن پیام ها پیاده سازی کرد.

pascal_rezaei
جمعه 05 خرداد 1385, 15:31 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
لطفا درباره برنامه نویسی سوکت و اینترنت توضیحاتی داده شود

joker
جمعه 05 خرداد 1385, 15:46 عصر
با سلام
بطور مثال ما می خواهیم یک مسنجر طراحی نمائیم که ابتدا به یک بانک اطلاعاتی متصل می شه و نام کاربری و رمز عبور را چک می کنه سپس اگه معتبر بود بتونه وارد یک قسمت شه که همه دوستان در آن هستند .
در اونجا بتونه با Voice و تکست با بقیه ارتباط داشته باشه .اگه کسی از این مکان بیرون بره بقیه متوجه شند که که از Room بیرون رفته و یا بقیه کارهایی که یاهو مسنجر انجام می ده.
دوستان لطف کنند اگه هر اطلاعات کوچکی هم که دارند مطرح نمایند تا همه بتونن استفاده کنند .
یه سوال دیگه اینکه بهتره از چه زبانی استفاده شه در این مورد ؟
با تشکر
انواع و اقسام مسنجر که قبلا n با توسط n نفر نوشته شده و کاملتر...
یه سر به سرچ www.SF.net (http://www.SF.net) بزنید - همه هم OpenSource .

اگه ایده جدیدی به نظرتون میرسه بگین تا روی اون کار کنیم ...
( هرچند که به نظر نمیاد مسنجر چیزی غیر از اینها باشه اما آدمیزاد هر لحظه ممکنه فکرهای جدیدی بیاد تو کلش :) )

پیوست :
نیازی نیست اعتبار سنجی با بانک اطلاعاتی خاصی باشه حتی میشه از سیستم میل سرور و اکونت ایمیل شخص برای لوگین شدن استفاده کنه ( 1 تیر2نشون ... هم سرویس میل هم مسنجر مثل یاهو .......... )

Touska
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 18:14 عصر
بابا اصلن قویترین Messenger که Open source هست. Jabber

که خود Borland در BDS خود از اون استفاده کرده.

http://www.jabber.com

حرفه ای
سه شنبه 19 دی 1385, 09:28 صبح
من با Indy این کارو خیلی ساده کردم و جواب داده توی IndyGroup سایت یاهو مثالهای توپی می تونی پیدا کنی