PDA

View Full Version : سوال: کدام زبان امکان تبدیل فایلهای فلش و گیف به کد باینری را دارد

Mr.Yaghoubi
جمعه 13 مرداد 1391, 22:56 عصر
با سلام خدمت اساتید و برنامه نویسان عزیز
من رشتم الکترونیک هست با زبان C آشنایی دارم و میخام برم به سمت یه زبان به اصطلاح شی گرا. اما چند وقته که دارم زبانهای برنامه نویسی رو با هم مقایسه میکنم تا ببینم کدوم یکی بیشتر کار منو راه می اندازه. دوتا نکته برای من خیلی مهمه:
اول اینکه با این زبان بشه به پورت سریال دسترسی داشت.
دوم اینکه مهمترین مساله اینه که میخام فایلهای فلش و گیف رو باز کنم و اونها رو به کدهای اولیه باینری تبدیل کنم. من میدونم که هر پیکسل در یک عکس یه رنگی داره و هر رنگی هم یه کد داره. حالا من میخام هرچی عکس و فایل فلش و گیف هست کدهاشو در یک فایل با پسوند bin. ذخیره کنم. اگر فایل ورودی فلش یا گیف باشه اونوقت تعداد فریمهاشو بدست بیاره و کدهای مربوط به هر فریم رو ذخیره کنه.

حالا من از اساتید خواهشمندم که من رو در این باره راهنمایی کنند.
سپاس...

the king
جمعه 13 مرداد 1391, 23:25 عصر
ساختن پردازشگری که خودش فایل های Flash و GIF رو پردازش کنه خیلی دشواره، اینکه ساختار فایل رو پردازش کنه و فریم ها رو رندر کنه
و پیکسل هایش را به شما تحویل بده پروژه سنگینی یه. اما شما می توانید در یک کادری داخل فرم تان فایل Flash و Gif رو
به یک پخش کننده مرسوم مثل یک کنترل WebBrowser بسپارید که در حقیقت هسته Internet Explorer ئه، تا روی فرم نمایش بده. WebBrowser
تصاویر متحرک GIF و فایل های Flash رو به سادگی و بدون اینکه لازم باشه کار خاصی انجام بدهید پخش می کنه.

در این حین که فایل در حال پخشه با هر تعداد فریم در ثانیه ای که خواستید (و سرعت کامپیوتر اجازه داد) از اون کادر کنترل تصویر برداری کنید، چیزی
شبیه به Print Screen اما صرفا برای آن کادری که WebBrowser داره و پیکسل های این تصاویر پی در پی رو بصورت داده باینری ذخیره کنید.
در این مورد فرق چندانی بین زبان های Net. نیست، بین زبان هایی مثل #C یا VB.Net زبانی رو انتخاب کنید. تمامی این عملیات رو میشه
با کد نویسی بصورت خودکار انجام داد.

کتابخانه Net. برای ارتباط با پورت سریال پیشبینی های لازم رو کرده اند، اونم در این زبان های مشترکه و ساختار مشابهی داره.

Mr.Yaghoubi
شنبه 14 مرداد 1391, 00:11 صبح
از راهنمایی شما ممنون
بعضی از دوستان زبان دلفی و C++ builder را پیشنهاد کرده اند. نظر شما در این مورد چیست؟
من خودم از #C خوشم آمده. در مورد فایلهای گیف چه طور؟ آیا این زبان نمیتواند مستقیما این کار را انجام دهد؟
برای یادگیری #C از کجا و چه منابعی باید شروع کنم؟

Mr.Yaghoubi
شنبه 14 مرداد 1391, 09:50 صبح
دوستان آیا در زبان #C کتابخانه یا کلاسی برای کار کردن با Bitmap و Pixel وجود داره؟ برای این گونه کارهای گرافیکی کدام زبان توانایی های بیشتری دارد؟
من منتظر جواب هستم...

the king
شنبه 14 مرداد 1391, 13:36 عصر
دوستان آیا در زبان #C کتابخانه یا کلاسی برای کار کردن با Bitmap و Pixel وجود داره؟ برای این گونه کارهای گرافیکی کدام زبان توانایی های بیشتری دارد؟
من منتظر جواب هستم...

بله، خودشون دارند، اتفاقا اسم کلاس هم Bitmap ئه، فرقی ندارند چون کتابخانه Net. بین زبان های مرسوم Net. مشترکه.