PDA

View Full Version : خبر: گاف در قسمت رویداد های تکست باکس در وی بی دات 2010

arman_Delta2002
شنبه 14 مرداد 1391, 18:48 عصر
سلام چند روز پیش داشتم با رویداد تکست باکس کار میکردم به یه صوتی جالبی بر خوردم گفتم بد نیست که برای شما هم باز گو کنم
یک تکست باکس روی فرم بزارین بعد روش دابل کلیک کنین بره به قسمت رویداد تکست چنج بعد تو محیط کد نویسی از نوار رویداد ها رویداد لاست فکوس رو انتخواب کنین می بینین که در قسمت کد نویسی رویداد لاست فکوس تکست باکس هست و حالا برین به حالت طراحی و در پنجره خصوصیات اشیا روی دکمه نمایش رویداد های شیع بزنین (رویداد های تکست باکس رو در قسمت پروپرتی رویداد ها) حالا در لیست رویداد ها بگردین دنبال رویداد لاست فکوس!!!!!:لبخند: نیستششششش!!!!
رویداد لاست فکوس از ویبی 6 بود ولی تو وی بی دات نت جای خودش رو به رویداد لیور داده!

the king
شنبه 14 مرداد 1391, 21:39 عصر
سلام چند روز پیش داشتم با رویداد تکست باکس کار میکردم به یه صوتی جالبی بر خوردم گفتم بد نیست که برای شما هم باز گو کنم
یک تکست باکس روی فرم بزارین بعد روش دابل کلیک کنین بره به قسمت رویداد تکست چنج بعد تو محیط کد نویسی از نوار رویداد ها رویداد لاست فکوس رو انتخواب کنین می بینین که در قسمت کد نویسی رویداد لاست فکوس تکست باکس هست و حالا برین به حالت طراحی و در پنجره خصوصیات اشیا روی دکمه نمایش رویداد های شیع بزنین (رویداد های تکست باکس رو در قسمت پروپرتی رویداد ها) حالا در لیست رویداد ها بگردین دنبال رویداد لاست فکوس!!!!!:لبخند: نیستششششش!!!!
رویداد لاست فکوس از ویبی 6 بود ولی تو وی بی دات نت جای خودش رو به رویداد لیور داده!

این گاف یا باگ نیست، رخدادی یه که در کلاس Control تعریف شده اما با صفت (Browsable(false یعنی در پنجره Properties
نشون داده نمیشه، خیلی از مشخصه ها یا رخداد ها اینطوری هستند. فرضا در Panel ها مشخصه Text هست، می توانید مقدار
بهش بدید یا بخوانید اما نشون داده نمیشه، نه در کد برنامه و نه در پنجره Properties اما نمی تونه نباشه چون Panel وارث کلاس
Control است که اونم Text داره. چرا دیده نمیشه؟ چون با دو صفت (Browsable(false و (EditorBrowsable(EditorBrowsableState.Never تکمیل شده،
یعنی نه در کد دیده بشه و نه در پنجره Properties، اما به هر حال هست و قابل استفاده.

ROSTAM2
شنبه 14 مرداد 1391, 22:03 عصر
قابلیت حذف نداشت

arman_Delta2002
یک شنبه 15 مرداد 1391, 10:04 صبح
باز در نوع خودش جالبه که با وجود رویداد لیور هنوز لاست فکوس رو از وی بی 6 بدک میکشه!