PDA

View Full Version : مشخص کردن تعداد رکوردهای تکراری متناظر

salam007
یک شنبه 15 مرداد 1391, 23:11 عصر
سلام دوستان
من میخام تعداد رکوردهای تکراری موجود در سه ستون یک جدول نسبت به هم را بیابم .سعی میکنم با گذاشتن عکس توضیح بدم .

90823

عکس بالا به عنوان دیتابیس ما هست که فیلد کلیدی ندارد و میتوان در هر فیلدی متغییر خاصی اعم از تکراری قرار بگیرد .ما میخاهیم تعداد رکوردهایی که متن آن در سه ستون یکسان است را بدست بیاریم و نمایش بدیم .
مثلا با توجه به دیتاهای قرار گرفته در دیتا بیس بالا ما میخواهیم خروجی زیر را بدست اوریم .دوستان اگه کمک کنند کدی که بشه این روش رو عملی کنم رو بگن حتی اگه راهنمایی کوچکی هم هست بگن ممنون ازتون .

90825

salam007
دوشنبه 16 مرداد 1391, 08:46 صبح
ممنون دوست عزیز اما این تایپیک مشکل منو حل نمیکنه .
من میخام بدونم مثلا چندتا رکورد وجود داره که در هر سه ستون آن 1,abi,ali است و همینطور به ترتیب مثلا چندتا رکورد است 1,abi,hosein و ... تا آخر .در کل عکس بالایی دیتابیس ما است و عکس پایینی که گذاشتم میخام خروجی کوئری ما باشد

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 16 مرداد 1391, 09:23 صبح
select f1,f2,f3,COUNT(*)as [tedad]
from [table_name]
group by f1,f2,f3 نتیجه رو بگو

salam007
دوشنبه 16 مرداد 1391, 10:32 صبح
ممنون کاملا صحیح بود مرسی
فقط یه نکته و اینکه آیا میتوان مقدار خروجیه کوئری رو که مثلا با این کد 1 میزنه و این 1 در جدولی دیگر مثلا حسین تعریف شده (یعنی شناسه حسین 1 است) را جایگزین کرد مثلا بجای 1 بنویسد حسین و بجای 2 علی و...

salam007
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:16 عصر
این کد برنامه ما است

select id_prodotto,id_fase,id_supporto , COUNT(*) as record from piazze group by id_prodotto,id_fase,id_supporto

ریلیشن جداول من بصورت زیر است که جدول اصلی سمت راست است و از آن کوئری گرفته میشود.

90864
وهمچنین خروجی کوئری من در زیر است که میخاستم به جای اعداد معادل اسمی آنها از سه جدول سمت چپ که یک ستون منتخب در هر کدام است در نتیجه قرار بگیرد .
90865

salam007
دوشنبه 16 مرداد 1391, 13:22 عصر
منظور من فیلد record نبود که دوست عزیز ، منظورم سه فیلد قبلش بود(id_supporto و id_prodotto و id_fase ) . مثلا در اولین ستون سمت چپ بجای شناسه 10 یک معادل آن که در جدول prodotti است را نمایش بده و همچنین بجای شناسه 1 از ستون id_fase معادل آن که در جدول fasi است را نمایش بده

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 16 مرداد 1391, 14:18 عصر
کافیه نتیجه این سلکتی که زدید را با سه جدول دیگر براساس فیلدهای مشترک join کنید و به جای Id ها نامهای متناظر را سلکت کنید.

salam007
دوشنبه 16 مرداد 1391, 18:13 عصر
کافیه نتیجه این سلکتی که زدید را با سه جدول دیگر براساس فیلدهای مشترک join کنید و به جای Id ها نامهای متناظر را سلکت کنید.

اگه امکان داره حداقل یه کد اولیه برای سرنخش بهم بدید ممنون میشم ازتون .با تشکر