PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک عدد 10 رقمی در دیتا گرید

m.beykverdi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 10:05 صبح
سلام
کمک کمک
می خوام یه عدد 10 رقمی(کد ملی) رو که بدون مشکل در بانک اطلاعاتی فرار دادم رو تو دیا گرید نمایش بدم ولی این پیغام رو میده
Value was either too large or too small for an Int32.Couldn't store <9999999999> in CodeMeli Column. Expected type is Int32
در صورتی که من مقدار متغیری که کد ملی توش ریخته میشه رو int64 و در اس کیو ال هم فیلد رو bigint قرار دادم.90856

veniz2008
دوشنبه 16 مرداد 1391, 10:14 صبح
سلام، واسه کد ملی چرا نوع فیلد رو int گرفتی؟،شماره ملی هایی که با 0 شروع میشن تکلیفش چی میشه عزیز؟؟؟
شماره ملی رو از نوع varchar(10) یا nchar(10) بگیر.

m.beykverdi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 10:39 صبح
سلام، واسه کد ملی چرا نوع فیلد رو int گرفتی؟،شماره ملی هایی که با 0 شروع میشن تکلیفش چی میشه عزیز؟؟؟
شماره ملی رو از نوع varchar(10) یا nchar(10) بگیر.

دوس عزیز ولی من مشکلم این نیست چرا دیتا گرید این ایراد رو می گیره ؟می دونم صفر اول در نظر گرفته نمی شه ولی من داده هام(عدد10رقمی )بدون مشکل تو دیتا بیس ذخیره میشه فقط تو بازخوانی و نمایش توسط دیتا گرید این پیغام ظاهر میشه؟ من هیچ جا مقدار int32 مشخص نکردم ولی تو پیغام خطایی که می ده از نوع int32 هست؟

veniz2008
دوشنبه 16 مرداد 1391, 11:04 صبح
شما مستقیم از دیتابیس میخونی و میریزی توی گرید؟ اگر این کار رو انجام میدی نباید مشکلی داشته باشی( من 99999999999 رو بدون هیچ مشکلی درون گرید نشون میدم). پیغام خطا درباره ریختن مفدار 64 بیتی در مقدار 32 بیتی هست. از چه کدی استفاده میکنی؟

m.beykverdi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 11:17 صبح
شما مستقیم از دیتابیس میخونی و میریزی توی گرید؟ اگر این کار رو انجام میدی نباید مشکلی داشته باشی( من 99999999999 رو بدون هیچ مشکلی درون گرید نشون میدم). پیغام خطا درباره ریختن مفدار 64 بیتی در مقدار 32 بیتی هست. از چه کدی استفاده میکنی؟

من این مقدار رو با این کد داده هام رو درون دیتا بیس قرار می دم و هیشج مشکلی هم نداره ولی تو باز خوانی مجدد برای نمایش در دیتا گرید این پیغام خطا رو می ده 90860

veniz2008
دوشنبه 16 مرداد 1391, 11:24 صبح
دستور insert رو چرا اینجوری نوشتید؟،دستور select ای نمی بینم که باهاش da رو پر کردی؟. من احساس میکنم شما این کد رو از یه جایی گیر آوردی و همینطوری paste کردی. اینطور کدنویسی اولین باره که می بینم. اگه خواستی بگو تا یه نمونه کد واست بزارم.

m.beykverdi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:01 عصر
دستور insert رو چرا اینجوری نوشتید؟،دستور select ای نمی بینم که باهاش da رو پر کردی؟. من احساس میکنم شما این کد رو از یه جایی گیر آوردی و همینطوری paste کردی. اینطور کدنویسی اولین باره که می بینم. اگه خواستی بگو تا یه نمونه کد واست بزارم.

ایراد رو پیدا کردم و مشکلم حل شد ممنونم در مورد SELECT هم چون من کل جدول رو لازم داشتم از این کد اسفاده کردم.

da = new SqlDataAdapter(strSql1, con);
da.Fill(ds, "sarbaz");

this.sarbazTableAdapter.Fill(this.recDataSet9.sarb az);