PDA

View Full Version : خبر: کپی تصویر در برنامه

کاظم فلاحی خواه
سه شنبه 17 مرداد 1391, 07:59 صبح
سلام دوستان .
داخل فرم برنامه ام یه PictureBox گذاشتم و حالا می خوام این برنامه در صورتی که ما در حین کار با کامپیوتر فایل تصویری رو کپی کنیم همان تصویر داخل PictureBox نمایش شود .

aqawae
سه شنبه 17 مرداد 1391, 09:56 صبح
if (Clipboard.ContainsImage())
{
pictureBox1.Image = Clipboard.GetImage();

}
else
{
try
{
// MessageBox.Show(Clipboard.GetText(TextDataFormat.T ext));
pictureBox1.ImageLocation =@""+ Clipboard.GetText();
}
catch (Exception)
{

}
}

کاظم فلاحی خواه
سه شنبه 17 مرداد 1391, 13:50 عصر
سلام دوست عزیز . کد ها نا مشخص هستند اینجا تالار vb.net هسته کد ها رو به وی بی بنویس.
من می خوام رویداد مورد نظر رو برای برنامه قرار بدم وقتی تصویری داخل حافظه موقت قرار می گیره روی PictureBox قرار گیره از تایمر نمی خوام استفاده کنم .

alimanam
سه شنبه 17 مرداد 1391, 17:16 عصر
با سلام

Private Sub Form1_Activated(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Activated
PictureBox1.Image = My.Computer.Clipboard.GetImage()
End Sub

یا برای مدیریت بهتر :

Private Sub Form1_Activated(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Activated

If My.Computer.Clipboard.GetImage() IsNot Nothing Then
PictureBox1.Image = My.Computer.Clipboard.GetImage()
Else
PictureBox1.Image = My.Resources._Nothing
End If

End Sub

موفق باشید./

کاظم فلاحی خواه
سه شنبه 17 مرداد 1391, 18:01 عصر
سلام علی جان ممنون ولی من می خوام وقتی از تصویری جدید در حافظه کپی شد برنامه در حالتی که فوکوس نباشد تصویر در PictureBox کپی شود . مثلا برنامه ای دارم وقتی از متنی کپی می گیرم خود به خود فعال میشه و متنو ترجمه می کنه .

alimanam
سه شنبه 17 مرداد 1391, 22:38 عصر
با سلامی دوباره

سورسی که براتون نوشتم با توجه به اینکه گفتین از Timerهم نمیخواستین استفاده کنین به ناچار باید از توابع API برای این منظور استفاده میشد . برنامه اگر فوکوس روش نباشه یا مینیمایز هم باشه بعد از اینکه شما تصویری رو به Clipboard بفرستین بلادرنگ بالا میاد و تصویر مورد نظر رو نشون میده من برنامه رو جوری نوشتم که تصاویر زیر هم دیگه نشون داده بشه یعنی اگر تصویری دیگری رو کپی کردین تصویر جدیدتر بالای تصویر قبلی نمایش داده بشه و تصویر قبلی محفوظ بمونه . خودتون میتونین امکانات بهتر و بیشتری بهش اضافه کنین .

http://alimanam.persiangig.com/image/monitor-image.jpg

موفق باشید./