PDA

View Full Version : سوال: شروع کار با asp.net mvc4

starwold
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 17:23 عصر
سلام
من یه پروژه طراحی وب سایت با mvc4 asp.net را میخواهم بنویسیم و فقط از قبل آشنا با #asp.net , c بودم . فقط میخواستم بدانم باید برای طراحی وب سایت با MVC از چه جایی شروع کنم تا به یک عملکرد مناسب برسم ؟ و بتوانم یک وب سایت طراحی کنم و سایتی و یا مستندی باشد که به من در این زمینه کمک کند ممنون میشم

amir-yeketaz
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 18:46 عصر
پیش نیازها (از نظر من!) :

- آشنایی با #C
-آشنایی با پایگاه داده (sql server)
-آشنایی با HTML&CSS

از جمله مواردی که هم میشه به عنوان هم نیاز نام برد :

- JS و Jquery رو همزمان با MVC کار کنید. ( در دنیای وب امروز بسیار کاربرد دارد!)
-کار با ORM ها را نیز پیگیری کنید که بهترین گزینه ها EF و NHibernate میباشد که من با EF کار میکنم! ... زیرا بسیاری از مثال ها و موارد آموزشی در باب mvc از ORM ها استفاده میکنند.

همین طور به نظر من از asp.net mvc 3 شروع کنید یا mvc 4 ... زیرا این دو از لحاظ ساختار کلی خیلی تغییرات ندارند! و فقط یه سری امکانات جدید به mvc 4 اضافه شده.

موفق باشید ...

starwold
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 09:38 صبح
ممنون از راهنمایی های شما

starwold
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 09:43 صبح
شما میتوانید ایمیلی برای من بفرستید تا اگر مشکلی در طراحی وب سایت با mvc داشتم برای حل باگ با شما در میان بگذارم تا زودتر مشگلم حل شود.ممنون

mozhdeh_d
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 19:38 عصر
سلام
چند وقتیه که دنبال یه منبع خوب میگردم واسه یادگیری mvc توی php.
خیلی گشتم. یه چیزایی هم پیدا کردم . اما چیز خیلی خوب که ساده و روون توضیح داده باشه پیدا نکردم. واسه asp خیلی منبع هست. اما برای php ... :ناراحت:
واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم . شما از کجا یاد گرفتید؟ ممکنه لینک یه منبع خوب رو برام بذارید؟ یا اینکه ایمیلمو بدم برام ارسال کنید.
ممنون

amirashna
سه شنبه 06 فروردین 1392, 00:26 صبح
سلام
توی این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?376749-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-MVC&p=1665628&viewfull=1#post1665628)کامل توضیح دادم