PDA

View Full Version : تصحیح تست به روش پردازش تصویر

zaeimh90
یک شنبه 22 مرداد 1391, 01:29 صبح
سلام برهمگی.
میخواستم ببینم کسی هست یتونه کمکم کنه، من میخوام یه صفحه تست ازش اسکن بگیرم و اونو پردازش کنه که مثلا کدوم گزینه رو درس زده و ازین مورد ها.
کسی هست بتونه منو تو این زمینه راهنمایی کنه ممنون میشم.
واقعا ضروری و واجب هست.

delasaee
سه شنبه 24 مرداد 1391, 21:27 عصر
سلام دوست عزیز
من اینکارو با کامپوننت شرکت accusoft انجام میدم
خودش سمپل داره واسه اینکار

h_a_m_i_d
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 03:12 صبح
سلام دوست عزیز من قبلا این پروژه را با vb6 نوشتم سعی میکنم پیداش کنم اگه پیدا کردم حتما اپلود میکنم و نمونه اینکارو هنوز در .net پیاده سازی نکردم
ولی اگر خواستی با vb6 بنویسی میتونم خیلی راهنماییت کنم
البته این جور برنامه هم محدودیت های زیادی داره و برای رسیدن به برنامه ای قدرتمند باید بعضی از مسایل مانند کجی و بزرگی و کوچکی صفحه هات (مشکلات اسکن گیری)و همچنین روش متفاوت تیک زدن هر فرد و ... رو برای هضم کنی

zaeimh90
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 09:34 صبح
سلام حمید جان، من خودم قبلا حدود 5 سال vb6 کار میکردم. اگر لطف کنی در اون مورد هم راهنماییم کنی می تونم به .net تبدیلش کنم.
ممنون.

zaeimh90
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 09:35 صبح
سلام دوست عزیز
من اینکارو با کامپوننت شرکت accusoft انجام میدم
خودش سمپل داره واسه اینکار

این کامپوننتی که میگی چجوری کار میکنه؟ممنون میشم راهنمایی کنی.ممنون.

delasaee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 22:34 عصر
این کامپوننتی که میگی چجوری کار میکنه؟ممنون میشم راهنمایی کنی.ممنون.
سلام دوست عزیز
به نظر من نوشتن همچین برنامه که خودتون بخواین تصویر رو پردازش کنید بسیار پیچیده و سخت است
ممکن است تصویر کمی کج اسکن شود یا کمرنگ اسکن شود که حتماً به مشکل خواهید خورد
کامپوننت های شرکت accusoft فقط برای پردازش تصویر می باشد شما می توانید فایل تریال آن را دانلود کنید
یک سمپل مخصوص تست های 4 گزینه ای در این برنامه می باشد
این کامپوننت ابتدا تصویر خام پاسخبرگ را می گیرد و سپس تصویر پاسخبرگ پر شده را تا حد ممکن به تصویر اصلی پاسخبرگ نزدیک می کند و سپس گزینه های تیک خورده را بر می گرداند

zaeimh90
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 22:43 عصر
سلام دوست عزیز
به نظر من نوشتن همچین برنامه که خودتون بخواین تصویر رو پردازش کنید بسیار پیچیده و سخت است
ممکن است تصویر کمی کج اسکن شود یا کمرنگ اسکن شود که حتماً به مشکل خواهید خورد
کامپوننت های شرکت accusoft فقط برای پردازش تصویر می باشد شما می توانید فایل تریال آن را دانلود کنید
یک سمپل مخصوص تست های 4 گزینه ای در این برنامه می باشد
این کامپوننت ابتدا تصویر خام پاسخبرگ را می گیرد و سپس تصویر پاسخبرگ پر شده را تا حد ممکن به تصویر اصلی پاسخبرگ نزدیک می کند و سپس گزینه های تیک خورده را بر می گرداند
عزیز من هرچی دنبالش گشتم نتونستم پیدا کنم یکم راهنمایی میکنی.

delasaee
جمعه 27 مرداد 1391, 10:56 صبح
سلام
چی رو پیدا نمی کنید؟

h_a_m_i_d
شنبه 28 مرداد 1391, 01:51 صبح
سلام دوست عزیز همونطور که delasaee عزیز گفتن ابتدا باید از عواملی مانند کجی تصویر اسکن گرفته شده و غیره جلوگیری کنی
بعد برنامت برای این که با سرعت بالاتری کار خودش رو انجام بده باید این امکان رو داشته باشه که فرد کاربر اون برای یکبار داخل مکان هایی را که باید پر شود را بگیره
تا از پردازش کل تصویر خلاص بشی
بعد با یک بررسی خیلی ساده میتونی بفهمی خونه مورد نظر پر شده یا نه

h_a_m_i_d
شنبه 28 مرداد 1391, 01:59 صبح
من برنامه ای که نوشته بودم ابتدا تصویر خالی برگه رو بهش وارد میکردم بعد یک گزینه براش گذاشته بودم که محل خونه ای که باید پر بشه رو بهش میدادم
و برنامه رو هم با جوری نوشته بودم که در اون محدوده کار کنه یعنی اگر یکذره بالاتر یا پایین تر هم بود قبول میکرد که اینها دست خود شماست من با این شیوه نوشتم که در عین حال که روش ابتدایی هست بسیار سریعتر از روش های دیگه بود حالا اگه شما بخوای تعداد گزینه های خالی رو هم بدونی تنها باید یک گزینه دیگه به برنامه اضافه کنی که محل کل خونه ها بگیره و یکی هم برای محل خونه صحیح است
که برای گرفتن مختصات میتونی از همون x و y استفاده کنی و مختصات مستطیلی رو که بهت میده رو ذخیره کنی و در صورت نیاز ذخیره کنی
و بعد هم برای بررسی پر یا خالی بودن خانه ها میتونی از متد point استفاده کنی و اینکارو میتونی با در نظر گرفتن 20-30 خانه شانسی در همان مختصات انجام بدی که سرعت برنامه خیلی افزایش میابه و ضریب خطاش هم خیلی کمه
بازم اگه مشکلی داشتی بگو
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
ببخشید دیر جواب دادم
خداحافظ

h_a_m_i_d
شنبه 28 مرداد 1391, 02:01 صبح
سلام
چی رو پیدا نمی کنید؟
منظورشون کامپوننتی هست که شما معرفی کردید دیگه

zaeimh90
شنبه 28 مرداد 1391, 13:36 عصر
سلام
چی رو پیدا نمی کنید؟
آره عزیز منظورم هنوز خود کامپوننت با مثالشه اگه داری خوب اگه میشه در اختیارمون بذار چون هرچی گشتم چیزی درست و حسابی پیدا نکردم.

delasaee
یک شنبه 29 مرداد 1391, 23:08 عصر
سلام
شما کلمه accusoft رو در گوگل سرچ کنید اولین سایتی که میاد واسه همین شرکت است
واسه پیدا کردن کرکش هم که باید بگردی
واسه ورژن 1 کرکش زیاده