PDA

View Full Version : رمز گذاشتن روی دیتابیس

mousa1992
سه شنبه 24 مرداد 1391, 01:50 صبح
سلام دوستان
چطوری روی دیتابیس رمز بذارم ؟ ( میخوام اطلاعات قابل مشاهده نباشه )

h_assefi
سه شنبه 24 مرداد 1391, 10:08 صبح
دیتابیست چیه ؟

hakim22
سه شنبه 24 مرداد 1391, 10:58 صبح
در اکسس به ریبون Database tools بروید و آخرین گزینه ی سمت راست ( encrypt with password ) رو انتخاب کنید.

در SQL میشه روی Instance پسورد گذاشت اما برای یک دیتابیس مسئله به این سادگی ها نیست و باید با Security کاربری که قراره به databse وارد بشه رو تنظیم کنید .
ارتباط مستقیمی با Active directory داره و ...

SQL server چند لایه ی امنیتی داره و اینجوری نیست که فقط با یک پسورد داده های حفاظت کنه. دلیل اصلیش هم برمیگرده به اصل تحت شبکه بودنش و اینکه تعداد زیادی سرویس راه اندازی می کنه و ارتباط بین این سرویس ها خیلی زیاد و پیچیدست و اینکه رمزگذاری به روشی که Access انجام بازدهی مرور و بروز رسانی اطلاعات رو به شدت پایین میاره.

اگر نمی خواهید خودتون رو درگیرش کنید راحت ترین کار نصب یک Instance جدیده و پسورد گذاشتن روی اون و بعد کل دیتابیس رو به اون منتقل کردن
اینجوری دیتابیس های شما در یک محدوده ی حفاظت شده قرار میگیره

mousa1992
سه شنبه 24 مرداد 1391, 19:38 عصر
دیتابیست چیه ؟

ممنون از همه دوستان
ببخشید یادم نبود دیتابیسمو ذکر کنم
با SQL EXPRESS
میخوام روی اون رمز بذارم ، امکان داره ؟

h_assefi
شنبه 28 مرداد 1391, 09:42 صبح
گفته hakim22 درست هستش و من فقط مراحل انجام رمز گذاری بر روی قسمت کاربری را می گم:
1- بر روی instance مورد نظر که کاربر جدید بر روی آن ساخته میشه کلیک کنید ( که در اینجا sql express است) و واردش بشید
2- روی پوشه Security راست کلیک کرده و گزینه New و بعد Login را از گزینه ها انتخاب کنید
3- توی قسمت General اسم کاربر جدید را داخل Login Name وارد کن
4- گزینه SQL server authentication را انتخاب کن و رمز مورد نظر را وارد کن
5- دکمه OK را بزن تا ساخت یک کاربر جدید با پسور دلخواه کامل شود

موفق باشی

Yanehsar
شنبه 28 مرداد 1391, 10:42 صبح
در اکسس به ریبون Database tools بروید و آخرین گزینه ی سمت راست ( encrypt with password ) رو انتخاب کنید.

سلام من ميخوام روي اكسس پسورد بذارم اما خطا ميده
چطور بايد اينكار رو انجام بدم؟!؟اول بايد پسورد بذارم بعد جداول رو بسازم يا فرق نميكنه؟
91446

h_assefi
شنبه 28 مرداد 1391, 14:46 عصر
نه فرقی نمیکنه تنها کاری که باید بکنی اینه که وقتی از منوی open می خوای دیتابیست را باز کنی ، کنار دکمه open یک فلش رو به پایین هست که باید روش کلیک کنی و اونی که گزینه exclusive داره را انتخاب کنی و بعدش بری پسورد بزاری
مثل تصویر ضمیمه
91461