PDA

View Full Version : پشتیبانی برنامه از شبکه ی محلی

JaVa
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 18:03 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید و...

دوستان من قصد شبکه کردن یکی از برنامه هایی که نوشتم رو داشتم.
یه سرچی خیلی مفصل و کاملی رو انجام دادم و این طور به نظر میرسه که توی همه ی
این تایپیک هایی که زده شده این موضوع مشترکه که اگه بخای برنامت رو شبکه کنی باید این آدرس
رو بدی(کانکشن استرینگ رو تغییر داد) :

Data Source=193.168.1.3

حالا سئوالی که من داشتم این بود که برای اضافه کردن و حذف کردن و جستجو کردن و ویرایش کردن رکورد ها
هیچ کد اضافی رو نمی خواد بنویسی یا اینکه Data Source=193.168.1.3 فقط یه پیش زمینه کاره و باید برای
هر یک از مراحلی که نام برده شده باید یک کد اضافی نوشت ؟
در ضمن من قصد کارکردن یا سوکت رو ندارم چونکه خود SQL قابلیت شبکه شدن رو داره ؟
لطفا اگه با این موضوع آشنایی دارید کمک کنید

با تشکر.*

delasaee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 22:54 عصر
سلام دوست عزیز
شما تصور کن برنامه شما فقط قراره روی یک سیستم اجرا بشه و برنامه رو بنویسید
در آخر وقتی خواستید برنامه رو روی شبکه اجرا کنید تنها کاری که باید انجام دهید دیتابیس رو روی یکی از سیستم ها(سرور) در اسکیول اتچ کنید و در برنامه در قسمت کانکشن استرینگتون آدرس دیتاسورس رو به آدرس سرور تغییر دهید
برای مثال
193.168.1.3\sqlexpress

JaVa
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 23:11 عصر
تشکر فراوان از شما:تشویق: و....

چند تایی ابهام پیش اومد ::خجالت:

دیتابیس رو روی یکی از سیستم ها(سرور) در اسکیول اتچ کنید

چطور شد ؟!؟!؟

مگه قراره که روی سیستم های سرور SQL رو نصب کرد یا اینکه این کارو بکنیم

یه فرم روطراحی که مخصوص Connection String باشه و اونجا IP سیستم رو بهش بدیم ؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای اس کیو ال تنظیماتی لازمه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بازم تشکر.*

delasaee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 23:30 عصر
بله شما باید رو سیستم سرور sql را نصب کنید و دیتابیس رو در آن attach کنید تا بقیه سیستم های درون شبکه به آن دیتابیس متصل شوند
باید ip و این instance را بهش بدید مثال زدم
193.168.1.3\sqlexpress
تنظیمات بستگی به نسخه sql هست که نصب می کنید
Start menu, point to All Programs, Microsoft SQL Server 2005, Configuration Tools, and then click SQL Server Surface Area Configuration.
بعد روی remote connection کلیک کنید و سپس گزینه local and remote connection را انتخاب کنید

Majid842
جمعه 27 مرداد 1391, 12:34 عصر
سلام ..
روش خوبی هستش من هم اما سوالاتی دارم !
1- درسیستم های کلاینت باید چه نوع از SQL را نصب کنم
2- من این روش رو با مجازی سازی ویندوز با نرم افزار Vmvare پیاده سازی کردم و به درستی کار کرد اما زمانی که در کلاینت عمل Insert-Update-Delete انجام میشد
مشکلی که به وجود می آمد اطلاعات رو باید دوباره فراخوانی میکردم برای همین سرعت لود اطلاعات برنامه به شدت پایین می آمد از SP هم استفاده می کنم ولی باز هم مشکل لود دارم بانک اطلاعاتی سنگینی دارم
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم!!! :چشمک:

JaVa
جمعه 27 مرداد 1391, 12:40 عصر
2- من این روش رو با مجازی سازی ویندوز با نرم افزار Vmvare پیاده سازی کردم و به درستی کار کرد اما زمانی که در کلاینت عمل Insert-Update-Delete انجام میشد
مشکلی که به وجود می آمد اطلاعات رو باید دوباره فراخوانی میکردم برای همین سرعت لود اطلاعات برنامه به شدت پایین می آمد از SP هم استفاده می کنم ولی باز هم مشکل لود دارم بانک اطلاعاتی سنگینی دارم

من هنوز خودم به یه جواب درست حسابی نرسیدم که شما اومدید بحث تایپیک رو تغییر دادید:عصبانی++::عصبانی:

yakooza2009
جمعه 27 مرداد 1391, 17:45 عصر
سلام دوست عزیز
اگه قراره برنامه تحت شبکه بنویسید که قراره چند کلاینت همزمان از دیتا به صورت اشتراکی استفاده کنید
از SQL Server به عنوان برنامه پایگاه داده اشتراک داده در شبکه استفاده کنید
دستورات حذف و ویرایش و ..... هموناس هیچ فرقی نمیکنه
ولی ی سری مسائل هست که اونا بستگی به تکنیک برنامه نویسی خودت داره
مثلا مسائل همزمانی دسترسی به 1 رکورد و قفل گذاری رکورد ها و خودت انجام بدی که با مبحث تراکنش ها قابل حله
من برنامه تحت شبکه با Node بالا نوشتم
اینا تجربم بود که گفتم
از مباحث Transaction و Stored Procuger استفاده کن
مشکلی پیش نمیاد

JaVa
جمعه 27 مرداد 1391, 19:14 عصر
سلامی دوباره و....
چند تا سئوال کوچیک داشتم می خواستم بپرسم (جهت اطمینان از کار)

1- من دقیقا باید کانکشن استرینگ بانک چطور باشه یعنی Data Source=193.168.1.3 یه آدرس ثابت هست یا اینکه متناسب با ip سیستم فرق می کنه ؟
2- بغیر از اینکه کانکشن استرینگ رو تغییر بدیم خود SQL نیاز به تنظیمات خاصی داری ؟
3- من وقتی فایل EXE برنامه رو ساختم و بخوام رو سیستم مقصد برنامه رو نصب کنم باید SQl رو کنار برنامه نصب کنم یا نه ؟ (توی تایپیک هم بحث شده ولی به نتیجه خاصی نرسیده)
4- در استفاده از بانک SQL در شبکه آیا SQL Server با SQL EXPRESS تفاوت داره یا نه ؟

با تشکر.*

Majid842
شنبه 28 مرداد 1391, 14:17 عصر
با سلام
به این فایل یک نگاهی بنداز توی سایت پیدا کردم خیلی میتونه کمکت کنه
Sql_Network.pdf - 1.7 Mb (http://uplod.ir/cs8lkqbqctz4/Sql_Network.pdf.htm)

JaVa
شنبه 28 مرداد 1391, 15:37 عصر
با تشکر از Majid842 (http://barnamenevis.org/member.php?196116-Majid842)

یه سئوال :

1.فرض كنيد تعداد كامپيوتر ها بيش از چندتاست حالا مي خواهيم برنامه اي بنويسيم كه بر روي همه ي اينها اجرا شود و ديتا بيس در
سرور قرار دارد حالا بايد چگونه همه ي اين كاربران را به ديتا بيس خود اضافه كنيم.آيا به روش كد نويسي مي توان همه ي اين مراحل را
انجام دهيم؟

با تشکر.*

Majid842
شنبه 28 مرداد 1391, 23:26 عصر
خواهش میکنم قابلی نداشت!!!1

سلام ..
روش خوبی هستش من هم اما سوالاتی دارم !
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم!!! :چشمک:

من در اینجا این سوال ها رو پرسیدم منتظر جواب آنهایی هستم که برنامه تحت شبکه تحویل دادن و به نتیجه رسیدن اگر بتونن راهنمایی کنند ممنون میشم!!!؟؟

mamoor
جمعه 03 شهریور 1391, 09:35 صبح
آقا لطفا جواب بدید !!!!!!!!!

M.KH-SH
جمعه 03 شهریور 1391, 10:18 صبح
کلی جواب میدم دوستان نه sp میخواد و نه چیز دیگه

اگه از web app استفاده میکنی شما برنامه رو مثل همیشه بنویس و تمام کوئری ها رو همونطوری بنویس که قبلا مینوشتی وقتی که بانکت رو طراحی کردی یک بک آپ بگیر ازش و اونو در sql Management سرور فراخوانی کن

حالا با استفاده از فراخوانی sql در visual studio از بخش sql server شما ip سرور رو وارد کن و بانک ساخته شده در اونجا رو (مورد نظر) انتخاب کن و بعد هم ok کن
روی بانک فراخوانی شده در همون جا یک بار کلیک کن و از پنجره property خاصیت connection string رو select کن و بعد هم copy
حالا شما متن copy شده رو در جای معرفی شده connection string در داخل source خودتون copy کنین و بعد هم برنامه رو یک بار run کنین

* دقت داشته باشین که sql با firewall درگیری نداشته باشه که به راحتی بتونین اطلاعات رو ارسال یا دریافت کنین
* بهتر هستش که از ویندوز server استفاده بشه ورژن اون مهم نیست فقط win server باشه

حالا شما یک برنامه تحت شبکه دارین

این تمام راز ساخت نرم افزار های تحت شبکه هستش

Majid842
جمعه 03 شهریور 1391, 22:54 عصر
با سلام
سوالاتی پرسیدم به جواب های خوبی تا اینجا با تحقیقاتی که کردم رسیدم !!
1- روی سیستم ها کلاینت نیاز به هیج ورژنی از SQL نمی باشد (فقط در سیستمی که شما به عنوان سرور معرفی کردی به برنامه (توسط رشته اتصال) لازم هست!)
2- اگر برنامیتان را توسط SP های SQL بنوسید سرعت بالاتری در لود کردن خواهید داشت ! (اصولی و دقیق )
3- در برنامه مکانی برای تعریف رشته اتصال بزارید یا رشته اتصال را ایجاد کنید!

اگرنمونه برنامه یا آموزش خواستید (پیام خصوصی)!!؟؟