PDA

View Full Version : مبتدی: تمرینات برای راه افتادن در راستای کار با php

michael-s
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 00:36 صبح
سلام دوستان
من به تازگی اموزش های مربوط به php رو تموم کردم و نمیدونم که چطور باید بیام تو خط و به قولی حرفه ای شم.
از دوستان خواهشمندم اگه کسی جزوه ای تمرینی چیزی داره با جواب که من خودم کار کنم و بعد با جواب مقایسه کنم و مثال های متنوع ببینم خواهشا اینجا قرار بده که کار ما هم راه بیفته.
در ضمن دوستان و استادان هرکی نطری پیشنهادی کتابی جزوه ای چیزی داره بیان کنه و قرار بده.
ممنون میشم.

ayub_coder
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 03:34 صبح
ورود شما به انجمن رو تبریک می گم.
بذار رک باشم و اصل مطلب رو بگم
شما با جزوه و کتاب نمی تونی کاری پیش ببری
برای خودت پروژه (هر چقدر کوچک) در حد توان خود معرفی کن و شروع کن به نوشتنش. مطمئنن کدهایی که می نویسی بسیار ابتدایی خواهد بود ولی نقطه ی شروع اینجاست. بعد کدهات رو یواش یواش ارتقا بده.
کار های جدید بهش اضافه کن و کدهات رو بهتر کن. مطمئن باش تو این مسیر اون کدهایی که نوشتی ده ها بار عوض و کدهای بهتر و بهینه تر خواهی نوشت .از مطالبی که درون انجمن نوشته میشه می تونی خیلی استفاده ببری.تا به نقطه ای برسی که بدون نیاز به طرح سوال از مراجع خارجی استفاده کنی.
برای پیشرفت در هر کاری : تمرین . تمرین . بازم تمرین

michael-s
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 05:01 صبح
ممنون از شما دوست عزیز به خاطر جوابتون
بله من حرف های شما رو کاملا تایید میکنم اما دلیل اینکه من گفتم کتاب جزوه یا هر چیزی که جواب داشته باشه به خاطر ضعف های خودم بود و اینکه بعضی جاها مثله زمانی که جدول با پی اپ پی مخلوط میشه من اصلا از مدار خارج میشم و هم چنین بعضی جاها خود کد های php رو نمی فهمم. فکر کنم دلیل اصلی ناقص بودن جزوه ای بوده که از روش خوندم و اینکه مطلبو کامل درست توضیح نداده.
خلاصه من الان چه کدهایی بنویسم؟ من کد زیاد ننوشتم فقط مثال های جزوه ی اموزشی که بدونم در چه حد توانم هست. الان برای همین اینجا هستم.
شما یه سری پروزه ، پروژه چه عرض کنم یه سری کدهاس پیش پا افتاده و مناسب برای مبتدیان بگید من انجام میدم و میزارم اینجا و شما نطر بدید.

پس نتیجه این شد که شما یه سری کار های کوچیک واسه من مشخص کنید که من برای اونا کد بنویسم.

ممنون

ayub_coder
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 10:06 صبح
اگه برای شروع کار می خواید یک سری فرم طراحی کنید. با فیلد های مختلف مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولید و ... و اونا رو با php پردازش کنید.,ورودی ها رو با php نمایش بدید. کلا مهمترین بخش php پردازش فرم هاست.

کار با متد های post و get رو به خوبی یاد بگیرید. ترکیب php با کدهای html . ساختار زبان php رو خوب یاد بگیرید. بعد برید سراغ کار با فایلها . چون مبحث فایلها هم زیاد کاربرد داره.

michael-s
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 10:27 صبح
به نظر خودم قسمت های بالایی ر. که گفتید من خوب بلدم البته میدونید که اینا در سطح مبتدی هم نیستن و شاید بتونم بگم بیشترین قوت من در همین زمینه های بالا باشه بجز کار با فایل ها که خوب کار نکردم.
درواقع من قبلا طبق جزوه اموزشی همین فرم ها که اسم و ... رو دریافت می کنن رو خوب کار کردم و خیلی هم خوب می دونم برای پردازش با php .
فقط مثلا اگه گفتن اون اطلاعات پردازش شده رو به یه جدول منتقل کن و تو یه جدول نشون بده نمی تونم !!!؟!!
اون چیزایی که تو پست اول گفتم نمی فهمم رو از رو کد های قالب ها و سی ام اس ها نگاه کرده بودم که نمی فهمیدم. البته نه این که بقیه کدها رو کامل می فهمم.

در واقع همین که اطلاعات رو تو یه جدول نشون بدم اینو اصلا بلد نیستم یعنی مثله کسی که نه html بلده نه php .

وضعیت ما در این حد شوته دوستان. کمک کنید لطفا.