PDA

View Full Version : نوشتن يك كوري Crosstab query

aftab_mahtab
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 02:06 صبح
من اولين بار هست كه در اين بخش سوال مطرح ميكنم ، پس يه سلام خدمت مدير فروم و ديگر اساتيد و عزيزان فعال :لبخندساده:
من يه بانك sql دارم كه داراي يه سري جدول هست و ميخوام يك Crosstab query روي برخي جداول بزنم و از اونجايي كه دانش خوبي در اين زمينه ندارم به مشكل برخوردم . اين رو نيز بگم كه جداول و كوري مورد نظرم رو در يك فايل اكسس گذاشتم و در پايين آپلود كردم . با ساختن اين كوري در در اكسس مشكلي ندارم ولي وقتي كد sql اونو توي sql server ميبرم ، خطا ميگيره ، لطفا راهنمايي بفرماييد . بسيار بسيار ممنونم .

aftab_mahtab
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 11:41 صبح
كوري كه ميخوام به سينتكس Sql server تبديل بشه رو هم ميزارم ، ميخوام اين كوري رو به TSQL تبديل كنم تا بتونم در SQLSERVER اجراش كنم ، لطفا كمك كنين . خيلي لازمش دارم . مرسي

TRANSFORM First(TblQuestionOption.OptionDesc) AS FirstOfOptionDesc
SELECT TblUsersAnswerd.UserAnsweredID, TblUsersAnswerd.Name
FROM ((TblUsersAnswerd LEFT JOIN TblUsersAnsweredPolling ON TblUsersAnswerd.UserAnsweredID = TblUsersAnsweredPolling.UserAnsweredID_FK) LEFT JOIN TblPollingQuestion ON TblUsersAnsweredPolling.PollingQuestionID_FK = TblPollingQuestion.PollingQuestionID) LEFT JOIN TblQuestionOption ON TblUsersAnsweredPolling.PollingQuestionOptionTrue_ FK = TblQuestionOption.QuestionOptionID
GROUP BY TblUsersAnswerd.UserAnsweredID, TblUsersAnswerd.Name
PIVOT TblPollingQuestion.QuestionDesc;

hhffcc
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 13:30 عصر
سلام
من می خوام یک پروسیجری بنویسم که در دستور insert چک کنه اگه فیلد عکس را کاربر انتخاب کرده باشه در جدول اضافه بشه در غیر این صورت همه فیلد ها به غیر از عکس اضافه بشه
با تشکر

aftab_mahtab
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 23:57 عصر
سلام
من می خوام یک پروسیجری بنویسم که در دستور insert چک کنه اگه فیلد عکس را کاربر انتخاب کرده باشه در جدول اضافه بشه در غیر این صورت همه فیلد ها به غیر از عکس اضافه بشه
با تشکر

با سلام ، دوست من پاسخ شما ربطي به تاپيك من نداره :چشمک: ، لطفا براي مشكلتون ابتدا سرچ كنين و در صورتي كه پاسخي نيافتين يه تاپيك براي مشكلتون بزنين . شاد و جاويد باشيد .:لبخندساده::تشویق:

aftab_mahtab
جمعه 27 مرداد 1391, 00:09 صبح
از مديران محترم ، آقاي صادقيان و آقا/خانم You-See خواهش ميكنم كمي از دانش خودشونو در اختيار اينجانب بزارن تا مشكل من هم حل بشه . قبلا از راهنمايي هاتون تشكر ميكنم . :قلب:

reza_Nazem
دوشنبه 30 مرداد 1391, 21:04 عصر
سلام
لطف کن scipt یکی ازجدول هات که می خوای روش paivot بزنی رو اینجا بذار ( کد sql )
در ضمن نسخه sql که ازش استفاده می کنی هم بگو
ساختار query باید شبیه فایل اکسسی باشه که upload کردی ؟

aftab_mahtab
سه شنبه 31 مرداد 1391, 21:15 عصر
سلام
لطف کن scipt یکی ازجدول هات که می خوای روش paivot بزنی رو اینجا بذار ( کد sql )
در ضمن نسخه sql که ازش استفاده می کنی هم بگو
ساختار query باید شبیه فایل اکسسی باشه که upload کردی ؟

ضمن تشكر صميمانه از شما دوست عزيز ، من سه تا جدول دارم كه ميخوام روي اين سه تا جدول كوري Pivot بزنم . نسخه SQLSERVER 2008 هست . و كوري كه ميخوام داشته باشم هم همون كوري هست كه توي فايل اكسس گذاشتم و اسكريپت SQL اش رو هم گذاشتم . اسكريپت جدولها رو هم ضميمه كردم . با تشكر فراوان از شما دوست عزيز