PDA

View Full Version : طراحی بانک انبار

hamed_s64
جمعه 27 مرداد 1391, 00:13 صبح
سلام
دوستان به نظرتون بهترین حالت طراحی بانک برای یک انبار چیه؟آیا فقط یک جدول براش طراحی کنم یا برای هر دسته از نوع جنس ها یک جدول طراحی کنم؟در ضمن سرعت دسترسی برام خیلی مهمه مخصوصا اینکه برنامه تحت شبکه هست و بانک روی سرور قرار داره

مهدی هادیان2
یک شنبه 29 مرداد 1391, 23:19 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
خیلی متوجه سوالتون نشدم؛ ولی جدولی برای کالا و اگه احتیاج داشته باشد گروه کالا و حتی قیمت گذاری و ... نیاز هست.

navid_8x
یک شنبه 05 شهریور 1391, 19:04 عصر
ببین فکر کنم منظورت انبار داده ها (DataWareHouse) باشه. انبارداده ها دیتابیسی هستن که عمل نرمال سازه در اون ها به حداقل میرسه و افزونگی به حداکثر. حجم بالا دارن ولی سرعت کارهای تحلیلی در اون ها بسیار بالتر از حالت معموله و برای کارهای شبکه ای بسیار مناسبه.

baktash.n81@gmail.com
دوشنبه 06 شهریور 1391, 07:28 صبح
شما می تونید یه جدول برای مشخصات کالا در نظر بگیرید، یک جدول هم برای انبارها در نظر بگیرید و یه جدول هم برای اینکه چه کالایی در چه انباری موجوده و موجودی کالا چقدره ...

مهدی هادیان2
جمعه 10 شهریور 1391, 21:52 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم

شما می تونید یه جدول برای مشخصات کالا در نظر بگیرید، یک جدول هم برای انبارها در نظر بگیرید و یه جدول هم برای اینکه چه کالایی در چه انباری موجوده و موجودی کالا چقدره ...
جسارتا خدمتتون عرض میکنم؛ چون موجودی کالا فیلد مشتق شدست لازم نیست در جدول ذخیره شود

baktash.n81@gmail.com
شنبه 11 شهریور 1391, 07:41 صبح
باشه ... یعنی هر دفعه که می خوای موجودی رو بگیری میری از اول حساب می کنی چی به انبار وارد شده و چی خارج شده ... بعد می گی موجودیت انقدره ؟!؟! ... شما اصلا مفهوم انبارگردانی به گوشت خورده ...؟! شما که نمی دونی الکی نظر نده ...

m0hammad_01
شنبه 11 شهریور 1391, 08:30 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم

جسارتا خدمتتون عرض میکنم؛ چون موجودی کالا فیلد مشتق شدست لازم نیست در جدول ذخیره شود
دوست عزیز، همیشه اینطور نیست.
تصمیم گیری در مورد فیلد های مشتق:
- اگر سرعت برای ما مهم باشد، آن را ذخیره می کنیم.
- اگر حجم برای ما مهم باشد، آن را ذخیره نمی کنیم.

baktash.n81@gmail.com
شنبه 11 شهریور 1391, 14:06 عصر
یعنی ... شما تو سال 2012 داری راجع به 4 BYTE به ازای هر رکورد صحبت از حجم می کنی ؟!؟
بعد هم در مورد برخی از ENTITY ها منطق برنامه مارو موظف می کنه که اطلاعات رو نگه داریم ... نه ربطی به حجم داره نه ربطی به سرعت ... و مقدار کالا تو انبار یکی از اون ENTITY هاست ... یه بار در مورد نگهداری حقوق اینجا بحث شده بود ... که چرا باید این مقادیر نگهداری بشه ... نه اینکه هر دفعه محاسبه بشه ... شما یکم جستجو کن ...

مهدی هادیان2
شنبه 11 شهریور 1391, 14:25 عصر
باشه ... یعنی هر دفعه که می خوای موجودی رو بگیری میری از اول حساب می کنی چی به انبار وارد شده و چی خارج شده ... بعد می گی موجودیت انقدره ؟!؟! ... شما اصلا مفهوم انبارگردانی به گوشت خورده ...؟! شما که نمی دونی الکی نظر نده ...

با سلام
نمی دونستم که نمی دونم وگرنه نظر نمی دادم؛ جهل مرکب
اگر براتون امکان داشت توضیحات بیشتری بدید؛ چون تصور بنده تا الان این بود که هر جا فیلد مشتق شده داشته باشیم نباید ذخیره کنیم.
با تشکر

senaps
سه شنبه 14 شهریور 1391, 00:16 صبح
منم فکر میکنم که کمی مسخره هستش که هر بار که کالایی وارد انبار میکنیم، یک بار هم یه دونه به تعدادش اضافه کنیم!!!! فیلد مشتق بهترین حرکته به نظر شخصی من!
الان چون دارم یه پروژه مینویسم که اتفاقا کار انبارداری رو انجام میده و کار اصلیش هم دادن امار موجودی قطعات مختلف دستگاه در هر لحظه میباشه، خیلی دوست دارم نتیجه‌ی این بحث رو ببینم که اخرش میشه چی!

Yanehsar
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 17:29 عصر
سلام
من سیستم انبار داری رو از نزدیک دیدم.سیستم به صورتی بود که تغییرات در بانک ثبت می شد.منم با نظر دستمون baktash.n81@gmail.com (http://barnamenevis.org/member.php?232678-baktash.n81-gmail.com) موافقم .در ضمن یه مطلب هم یادتون باشه شما وقتی که داری فاکتوری رو ثبت میکنید شاید اصلا موجودی از اون کالا نداشته باشید پس در نتیجه کالای موجود نیست که فاکتورش چاپ بشه.پس هر بار که شما میخواهی فاکتور ثبت کنی باید برید همه بانک زیر رو کنید حساب کتاب کنید ورودی و خروجی حساب بشه ببینید موجودی دارید یا نه در صورتی که اگر تغییرات ثبت بشه فقط فیلد موجودی کالا رو چک میکنی و خلاص.
موافق باشید

MehdiRah
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 09:28 صبح
با تشکر از همه
البته مسئله ثبت موجودی در همه طمانها خوب نیست . چرا؟! 1 - در اکثر سیستم ها بحث اسناد موقت و دائم وجود دارد یعنی ممکن است سندی موقت باشد که موجودی را رززو میکند اما کم نمیکند یا حتی ممکن است شما سندی را ثبت کنید و منتظر آمدن موجودی باشید بعد قطعی کنید . و ...
این مسئله مثل این میمونه که شما در یک تیم پزشکی بگید سردرد دارید . همه یک دلیل میارن و اثبات هم میکن که این بیماری از چیست . ببین سیستم را چه جوری میخوای طراحی کنی ، با چه حجم اسنادی سروکار داری ، چند کاربر از آن استفاده میکنن .
خیلی از سیتم های که موجودی رو ثبت میکنن با فرایندی بنام ابروزرسانی موجودی کالا داشته باشن که اسناد را از اول دوره تا زمان خاص محاسبه کند .