PDA

View Full Version : مشکل آپدیت دیتابیس

baradar
جمعه 27 مرداد 1391, 17:37 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من با استفاده از کامپوننت unidac به mysql متصل میشم واطلاعات رو داخل گرید نشون میدم ولی وقتی میخوام
به وسیله navigator یک فیلد رو از گرید حذف کنم خطای refresh faild میده با قرار دادن تیک cached update در unitable این مشل رو حل کردم و وقتی حذف میکنم از گرید به راحتی حذف میشه ولی وقتی باز فرم رو باز میکنم اطلاعات سر جاشون هستند یعنی در حقیقت حذف نشدند برای آپدیت هم به این صورت هست لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم که این تغییرات واقعا در دیتابیس اعمال بشه
با تشکر

Felony
شنبه 28 مرداد 1391, 08:07 صبح
با قرار دادن تیک cached update در unitable این مشل رو حل کردم و وقتی حذف میکنم از گرید به راحتی حذف میشه ولی وقتی باز فرم رو باز میکنم اطلاعات سر جاشون هستند
با زدن این تیک تغییرات به صورت Cache رو حافظه ذخیره میشه و اطلاعات دیتابیس تغییر پیدا نمیکنه ، بعد از پایان تغییرات باید متد Apply یا همچین چیزی ( الان دقیقا یادم نیست ) رو فراخوانی کنید ، این به این خاطر هست که ارتباط برنامه با بانک اطلاعاتی کمتر بشه و فقط زمانی که شما تمامی اطلاعات مورد نیاز رو جمع کردید به یکباره تغییرات رو به بانک اطلاع بدید یا اینکه اگر از ذخیره اونها منصرف شدید خیلی راحت عملیات رو Cancel کنید .