PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در نوشتن کد

sara_noori
یک شنبه 29 مرداد 1391, 01:25 صبح
با سلام من کدی را نوشتم که با وارد کردن اطلاعات مثل id,نام و نام خانوادگی و جنسیت و تاریخ تولد و... می خواهم ذخیره کند که مشکلی ندارد
اما در کد جستجو به مشکل خوردم می خواهم به محض وارد کردن id تمام اطلاعات را نشان دهد که همه را درست فقط تاریخ تولد و جنسیت را درست نشان نمیدهد
البته برای تاریخ و جنسیت از combobox استفاده کردم میشه کمکم کنید
ممنون میشم سریع جوابمو بدید

ali_habibi1384
یک شنبه 29 مرداد 1391, 01:35 صبح
منظورتون اينكه كلا نمياره يا غلط مياره؟

aminaltavista
یک شنبه 29 مرداد 1391, 07:15 صبح
تاریخ تولد و جنسیت را درست نشان نمیدهد
البته برای تاریخ و جنسیت از combobox استفاده کردم میشه کمکم کنید
ممنون میشم سریع جوابمو بدید

سلام
مهم نیست که از چی استفاده کردید! باید مقدارش رو تو یه متغیر بریزید یا اصلا نیازی به این کار نیست!
یه چیزی هست که باید در نظر داشته باشید . شاید الان بی ربط باشه ولی باور کنید که من قبلا به روشهای مختلف یه چیز رو تست میکردم و جواب درست بود اما هنگام شرط بی تاثیر بود:متعجب: با بررسی بیشتر فهمیدم که فاصله خالی کنارش هست وبا trim() در کلاس string بالا خره رفع شد. این رو گفتم اگه یه موقع دیدید همه چیز درست است ولی جوابی نمیگیرید این رو مد نظر داشته باشید.

این نمونه رو براتون ضمیمه میکنم! اما خارج از لطف نیست.

دانلود (http://barnamenevis.org/as-soft.persiangig.com/GetBetweenDates.rar)

ali.bahrami
یک شنبه 29 مرداد 1391, 09:07 صبح
لطفا توضیح بیشتری بدید، منظورتون از درست نشان ندادن چیه ؟

sara_noori
یک شنبه 29 مرداد 1391, 09:54 صبح
من کد زیر را نوشتم اما خروجی زمانی که id را وارد می کنیم باید تمام اطلاعاتی را که کاربر قبلا ذخیره کرده است را نشان دهد همه را درست ولی مقدار داخل combobox رایه عدد رانشان می دهد مثلا برا جنسیت در هنگام وارد کردن اطلاعات چه مرد و چه زن را که انتخاب کنیم عدد 6 را نشان میدهد
private void button4_Click(object sender, EventArgs e)
{ string s=" ";

using (StreamReader sw4 = File.OpenText("c:\\main.txt")) {
while ((s = sw4.ReadLine()) != null)

{
if (s == textBox4.Text.Trim())
{
student st2 = new student();
st2.name = sw4.ReadLine();
st2.lname = sw4.ReadLine();
st2.data = Int32.Parse(sw4.ReadLine());
st2.jensiat = sw4.ReadLine();

textBox3.Text = textBox4.Text;
textBox2.Text = st2.lname;
textBox1.Text = st2.name;
comboBox3.Text = st2.jensiat;
comboBox1.Text = Convert.ToString(st2.data);
comboBox2.Text = Convert.ToString(st2.data);
textBox5.Text = Convert.ToString(st2.data);
return;

}

}
}

sara_noori
یک شنبه 29 مرداد 1391, 10:43 صبح
کسی نمی تونه جوابمو بده گیر کردم هرچه سریعتر خیلی لازم دارم

ali.bahrami
یک شنبه 29 مرداد 1391, 14:56 عصر
دوست عزیز شما اطلاعاتی را که داخل st2 ذخیره میکنی عدد هستند خوب طبیعه که combo‌ عدد نشان میدهد

sara_noori
یک شنبه 29 مرداد 1391, 19:03 عصر
ببخشید برای جنسیت که combo را داخل مقادیر رشته ای ذخیره می کند چطور عدد نشان می دهد ؟

ali.bahrami
یک شنبه 29 مرداد 1391, 19:31 عصر
دوست عزیز ببخشید من اشتباه متوجه شده بودم ، فکر کردم شما میخواهید داخل combo متنی را نمایش دهید ولی عدد نمایش میدهد!!
روال کار شما درسته ولی احتمالا مقداری را که بدست می آورید مشکل داره که میگین هر جنسیتی که باشه فقط 6 را نمایش میده .
تا اینجایی که من متوجه شدم شما یک کلاس به اسم student دارید که فیلدهایی برای ذخیره کردن مقادیر داره . تا اینجا به نظر نمیاد مشکلی باشه . هر مشکلی هست احتمالا زمان ذخیره مقادیر در فایل به وجود اومده و برای جنسیت 6 را ذخیره کرده.