PDA

View Full Version : پسوند یه صفحه پی اچ پی حتما باید php. باشه؟

bahrami
جمعه 30 آبان 1382, 04:38 صبح
سلام...
راستش من تازه یادگیری پی اچ پی رو شروع کردم.برای شروع هم یه برنامه کوچک نوشتم که از بین رکوردهای یه جدول توی بانک mysql یک رکورد رو بطور تصادفی انتخاب میکنه و نشون میده.ولی یه مشکل کوچیک دارم اونم اینه که صفحه ای که این کد رو توش نوشتم قبلا پسوندش htm. بوده ولی حالا بخاطر این کد باید php بشه. سوال من اینه که برای اجرا شدن یه کد پی اچ پی توی یه صفحه حتما پسوند فایل رو باید php کنیم یا راه حل دیگه ای هم هست؟ لطفا هر کسی که میتونه راهنمائی کنه.... ممنون

siv
شنبه 01 آذر 1382, 07:32 صبح
وقتی در یک صفحه ای که قبلا html بوده کد های php می نویسیم باید آنرا با پسوند php ذخیره کنیم تا جواب دهد.

مهدی کرامتی
شنبه 01 آذر 1382, 12:50 عصر
هنگامی که پسوند یک فایل را php میگذارید وب سرور میفهمد که این فایل حاوی کدهای php است و پردازشگر مربوطه را برای اجرای آن فراخوانی میکند.

Inprise
شنبه 01 آذر 1382, 16:31 عصر
برای استفاده از php. هیچ اجباری وجود ندارد . با پیکره بندی صحیح سرور وب و PHP میتوانید فرمتهای دیگری را نیز برای فایلهای حاوی اسکریپتهای PHP در نظر بگیرید اما بهر حال این عمل باعث میشود صفحاتی که دارای اسکریپت PHP نیستند نیز مورد پردازش اضافی قرار بگیرند که این خود باعث افت کیفیت کار خواهد شد . برای اطلاع از نحوه پیکره بندی وب سرورهای مختلف و خود PHP برای کارکردن با فرمتهائی غیر از php. به راهنمای PHP مراجعه کنید .

موفق باشید

bahrami
شنبه 01 آذر 1382, 18:08 عصر
سلام...
خیلی ممنونم از همه دوستانی که لطف کردند و من رو راهنمائی کردند... امیدوارم بتونم جبران کنم...