PDA

View Full Version : جستجوی یک فیلد در دیتابیس و نشان دادن آن در کمبوباکس

diehard2007
سه شنبه 31 مرداد 1391, 01:35 صبح
با سلام و خسته نباشید نمی دونم سوالم تکراری است یا خیر ولی من چیزی در موردش پیدا نکردم .
مشکل اینجاست من یک کمبوباکس دارم که در فرم 1 پر شده که جنسیت رو نشون می ده که زن و مرد رو نشون میده ، مثلا من جنسیت مرد رو تو بانکم ذخیره کردم حالا می خوام تو فرم 2 آپدیتش کنم اما فقط اون مرد رو نشون می ده و اون زن رو نشون نمی ده ممنون می شم راهنمایی کنید .

zohre66
سه شنبه 31 مرداد 1391, 08:23 صبح
سلام
شما باید یه query بزنید که جواب رو از دیتابیس بگیره و یه جایی مثل table ذخیره کنه بعد میتونی کمبوباکس رو از این طریق مقداردهی کنی

mbordbar
سه شنبه 31 مرداد 1391, 10:37 صبح
سلام

دوست خوبم ، خیلی از سوال هایی که ما می پرسیم در عین حالی که ساده هستند هزاران مثال را در اینترنت دارند. شما خیلی راحت اگه توی google ی سرچ ساده بکنید خیلی از اطلاعات رو میتونیم داخلش پیدا کنیم.

بازم اگه نتونستی بگین یه نمونه کد براتون می گذارم.

diehard2007
سه شنبه 31 مرداد 1391, 23:40 عصر
ممنون از راهنماییتون اما نشان دادن مقدار از دیتابیس کاره راحتیه مشکل من آپدیت هست وقتی می خوام آپدیت کنم مقدارهایی که توی collection کمبوباکس نوشتم رو نمی بینم و فقط همونی رو می یاره که در دیتابیس ذخیره شده

Sirwan Afifi
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 00:40 صبح
کدتون رو بزارید;

ali_habibi1384
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 06:37 صبح
مقاديري كه براي همه فرمها ثابت هستند (مثل همين قضيه زن و مرد) نياز نيست با كد نويسي توي آيتمهاش اونو پركنيد توي كالكشنش بذاريد و اونو آپديت كنيد.
احتمالا شما style كومبو رو dropdown انتخاب كرديد كه به اين مشكل برخورديد. راهكارمنو اجرا كنيد اگر نشد كدتونو ضميمه كنيد

diehard2007
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 18:48 عصر
string se;
if (cbGender.SelectedItem == "مرد")
{
se = "1";
}
else
{
se = "0";
}
string str1;
con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Library;Integrated Security=True");
str1 = "update MemberTest set Number="+txtNumber.Text+",Gender="+cbGender.Text+"";
con.Open();
cmd = new SqlCommand(str1, con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@Number", txtNumber.Text);
cmd.Parameters.Add("@Gender", se);
cmd.ExecuteNonQuery();
ds.Clear();
da.Fill(ds, "MemberTest");
con.Close();