PDA

View Full Version : سوال: چگونگی حذف نشانگر (چشمک زن) صفحه کلید از یک تکست باکس

pooya1072
سه شنبه 31 مرداد 1391, 06:23 صبح
سلام
یک تکست باکس روی فرم دارم و به دلایلی می خوام چشمک زن صفحه کلید رو از روی اون پاک کنم.البته این تکست باک باید فوکوس روش باشه.منظورم اینه که باید خاصیت Enable مربوط به اون true باشه.
آیا امکانش هست.اگه ممکنه توی همین تایپیک جواب بدید.ممنون

arman_Delta2002
سه شنبه 31 مرداد 1391, 08:52 صبح
تا جای که میدونم نشان گر تایپ رو میشه از داخل کیبورد در کنترل پنل دستکاری کرد و اگه بدونین کلید های ریجستری که این تنظیمات رو نگه میدارن کجایی ریجستری میشه دستکاریشون کرد نا یکسره شه

pooya1072
سه شنبه 31 مرداد 1391, 09:15 صبح
مرسی دوست عزیز.ولی من فقط می خوام یکی از تکست باکس های برنامه ام این خاصیت رو داشته باشه.نه کل تسکت باکس های ویندوز

مهرداد صفا
سه شنبه 31 مرداد 1391, 12:51 عصر
سلام
چرا از Label استفاده نمیکنید؟

zaeimh90
سه شنبه 31 مرداد 1391, 14:06 عصر
مرسی دوست عزیز.ولی من فقط می خوام یکی از تکست باکس های برنامه ام این خاصیت رو داشته باشه.نه کل تسکت باکس های ویندوز
ببین عزیز من کلی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.
میتونی دور بزنی ویندوزو چون این یه قابلیت اتوماتیک ویندوزه و قابل تغییر نیست فکر کنم.اگر به قول دوستمون از رجیستری تغییر بدی کلا تغییر میکنه.یعنی برای همه text هات اینجوری میشه.
یعنی میتونی یه label بزاری که وقتی دکمه ای فشار بدی توش تایپ شه.

alimanam
سه شنبه 31 مرداد 1391, 15:20 عصر
با سلام

میتونی دور بزنی ویندوزو چون این یه قابلیت اتوماتیک ویندوزه و قابل تغییر نیست فکر کنم

من فقط می خوام یکی از تکست باکس های برنامه ام این خاصیت رو داشته باشه.نه کل تسکت باکس های ویندوز

تا جای که میدونم نشان گر تایپ رو میشه از داخل کیبورد در کنترل پنل دستکاری کرد و اگه بدونین کلید های ریجستری که این تنظیمات رو نگه میدارن کجایی ریجستری میشه دستکاریشون کرد نا یکسره شه

یک تکست باکس روی فرم دارم و به دلایلی می خوام چشمک زن صفحه کلید رو از روی اون پاک کنم.البته این تکست باک باید فوکوس روش باشه.منظورم اینه که باید خاصیت Enable مربوط به اون true باشه.
آیا امکانش هست

برای این منظور کافی بود یک کلاس نمونه مینوشتین که از تکس باکس معمولی به ارث برده میشد در اونجا میتونستین هر ویژگی یه تکس باکس معمولی رو سفارشی سازی کنین . پروژه نمونه ایی رو که نوشتم رو یکبار Build کنین تا کنترل مورد نظر ساخته بشه بعد هم میتونین ازش در هر فرم یا یوزر کنترلی استفاده کنین .

موفق باشید./