PDA

View Full Version : جایگزینی همه نمونه های یک string با یه string دیگه داخل متن

majid784
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 11:14 صبح
سلام
من داخل یه متن میخوام همه نمونه های یک string رو با رشته دیگه ای جایگزین کنم. با دستور replace فقط اولین نمونه جایگزین میشه. از چه دستوری باید استفاده کنم. کدم به شکل زیره

var border = 'style="border-width: 1px; border-color: black; border-style: solid;"';
var strContent = document.getElementById("printable").innerHTML.replace('class="first"', border).replace('class="second"', border).replace('class="third"', border);

o.najaee
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 22:47 عصر
شما میتونی از Regular Expression استفاده کنی واسه این کار که هم سریع اجرا میشه و هم برای کار شما کاملا مناسبه

var text = document.getElementById("printable").innerHTML;
text = text.replace(/class=\'first\'/g,border);
text = text.replace(/class=\'second\'/g,border);

اما به طور کلی این چیزی که از کد شما معلومه اینه که داری راه اشتباهیو انتخاب میکنی

majid784
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 16:17 عصر
ممنون. خیلی لطف کردی. کارم راه افتاد. ببین شما گفتی راه اشتباهی انتخاب کردم. من قسمتی از محتویات صفحه رو که ساختار جدولی هم داره میخوام چاپ کنم. بعد میخوام توی چاپ خونه های جدول border داشته باشن. درحالی که توی خود صفحه اینطور نیست. در واقع در تابع اسکریپت مربوط به چاپ دارم با این کار به خونه ها border میدم.

o.najaee
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 23:21 عصر
شما میتونی یه نگاهی به selectorهای CSS بکنی، احتمالا کمکت میکنه. برای مثال از یه همچین کدی میشه استفاده کرد:

<style type="text/css">
.first, .second
{
border: 1px solid #000;
}
</style>