PDA

View Full Version : سوال: آیا برای اجرای برنامه های دلفی نیاز به نصب کتابخانه ای چیزی نیست؟

samadblaj
شنبه 04 شهریور 1391, 10:54 صبح
سلام دوستان عزیز ببخشید یه چند تا سوال دارم آیا برای اجرای برنامه های دلفی نیاز به نصب کتابخانه ای چیزی نیست؟

لطفا اگه امکانش هست سورس زیر رو برام اجرایی کنید و بفرستید.

سورس (http://delphi.about.com/library/weekly/code/src112903.zip)
و این (http://sourceforge.net/projects/free-sa/files/latest/download?source=files)

ببخشید
مرسی

farazjalili
شنبه 04 شهریور 1391, 11:24 صبح
با سلام اگه با delphi.Net کار می کنید به جز کامپونت هایی که خودتان به پروژه اضافه می کنید نیاز به نصب هیچ گونه کتابخانه ندارید(البته باید net framework نصب باشه)

samadblaj
شنبه 04 شهریور 1391, 11:37 صبح
ممنونم از توضیحاتتون پس اینم نیاز به نصب dot net Framework داره....
ببشخید امکانش هست دو تا سورس بالا رو برام به صورت اجرایی کنید بزارید؟
مرسی

mohsen24000
شنبه 04 شهریور 1391, 12:20 عصر
این هم فایل اجرایی کدی که گذاشته بودید...

samadblaj
شنبه 04 شهریور 1391, 12:36 عصر
محسن جون ببخشید 2 تا فایل گذاشتم میشه زحمت اونم بکشید...
مرسی..

younes221
شنبه 04 شهریور 1391, 12:53 عصر
سلام ،

سلام دوستان عزیز ببخشید یه چند تا سوال دارم آیا برای اجرای برنامه های دلفی نیاز به نصب کتابخانه ای چیزی نیست؟

خروجی کامپایلر دلفی یک فایل اجرایی Standalone هست یعنی نیاز به هیچ فایل اضافه ای ( از جمله دات نت فریم ورک) نداره ، دلفی تمام فایل ها و کتابخانه هایی که در برنامه استفاده شده رو به فایل اجرایی اضافه میکنه .
و یک فایل اجرایی با پسوند exe رو به شما میده.

بدیهیه که نیازی به نصب دات نت فریم ورک در سیستم مقصد نیست.

موفق باشید

samadblaj
شنبه 04 شهریور 1391, 13:02 عصر
دوست عزیزمون گفت نیاز هست . اگه مثل سایر نرم افزار ها نیاز به پلت فرم dot net بو خیلی ناجور بود...

ببشخید امکانش هست دو تا سورس بالا رو برام به صورت اجرایی کنید بزارید؟

میشه فایل دوم در پست اول رو برام اجراییش رو بزارید. خیلی لازمش دارم.
ممنونم

younes221
شنبه 04 شهریور 1391, 13:12 عصر
دوست عزیزمون گفت نیاز هستچی نیازه ؟ نصب netFramework ؟ واسه نسخه Native دلفی اصلا نیازی نیست و توضیحاتش رو خدمتتون عرض کردم .

اون چیزی هم دوستمون گفتن Delphi.net نیست بلکه Delphi Prism هست که نسخه تحت دات نت همین دلفی هست و IDE خاص خودش رو نداره بلکه روی همون Visual Studio قرار میگیره.

اگه میخوای تحت دات نت کار کنی بهتره از همون محصولات مایکروسافت استفاده کنید مثل سی شارپ . ولی اگه میخوای از نهایت Performance و کارایی و سرعت استفاده کنید توصیه من همین دلفی Native هست.

samadblaj
شنبه 04 شهریور 1391, 14:01 عصر
تشکر الان متوجه شدم. خیلی خیلی ممنونم

بهروز عباسی
شنبه 04 شهریور 1391, 21:41 عصر
اون چیزی هم دوستمون گفتن Delphi.net نیست بلکه Delphi Prism هست که نسخه تحت دات نت همین دلفی هست و IDE خاص خودش رو نداره بلکه روی همون Visual Studio قرار میگیره.
دوست عزیز قبلاً Delphi.net و IDE جدا هم داشته.
در نسخه های جدید به Delphi Prism تبدیل شده و الان هم نسخهDelphi.net موجوده اگه بخوان.
موفق باشید