PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت پروژه در یک فرم

aminaltavista
یک شنبه 05 شهریور 1391, 10:20 صبح
سلام

در بعضی برنامه ها دیده میشه که کل پروژه رو در یک فرم انجام دادند بدون اجرای فرمی دیگر!

این کار به چه صورت انجام میشه و این که برای نوشتن این جور برنامه ها از چه متدی باید استفاده کرد؟:متفکر:

aqawae
یک شنبه 05 شهریور 1391, 10:43 صبح
در یک فرم چندین پنل یا groupbox قرار می دهند روی هر پنل تمام کنترلهای مورد نظر قرار داده می شود و کد نویسی می شود و خصوصیت visiable تمام پنل ها برابر false قرار می دهیم بجز پنلی که هنگام فراخوانی فرم باید نمایش داده شود و هنگام نمایش پنل دیگری پنلی که در حال نمایش است خصوصیت visiable آن به صورت false دراورده و خصوصیت visiable پنلی که می خواهد نمایش داده شود برابر TRue قرار داده می شود

ehsan7007
یک شنبه 05 شهریور 1391, 10:46 صبح
مگه کار سختیه؟
خب پروژش چیه که توی یه فرمه؟
برای یه نرم افزار حساب داری، آره عجیبه ولی اون برنامه ای که کلا توی یه فرم بیشتر کاری نداره که همینطوریه دیگه ، می خواستی چجوری باشه؟؟؟!!!

aminaltavista
یک شنبه 05 شهریور 1391, 11:11 صبح
برای یه نرم افزار حساب داری، آره عجیبه ولی اون برنامه ای که کلا توی یه فرم بیشتر کاری نداره که همینطوریه دیگه ، می خواستی چجوری باشه؟؟؟!!!

دارم رو یک نرم افزار عینک فروشی کار میکنم که اگه بخوام عادی کارش کنم حدودا 15 تا فرم دیگه باید اضاف کنم! اما من اومدم از page view استفاده کردم که باز هم به نظرم زیاد منطقی نمیاد! سرعت یه خورده پایین میاد چون مجبورم کد های 15 تا فرم رو تو یه فرم بنویسم! من فکر میکنم راهکار بهتری وجود داره به همین منظور یه تاپیک زدم که از شما که خبره هستید رفرنس بگیرم.

ehsan7007
یک شنبه 05 شهریور 1391, 11:26 صبح
نظره لطف شماست.
از نظر من نه همش رو تو یه فرم بنویس نه توی 15 فرم.
با یکم مدیریت ساده می تونید از تعداد فرم های کمتری استفاده کنید.
اگر هم با سرعت مشکل داشتید می تونید خاصیت doublbuffered فرم رو برایر true قرار دهید.

موفق باشید.

aminaltavista
یک شنبه 05 شهریور 1391, 11:45 صبح
به نظر شما بهتر نیست از WPF استفاده کنم! ظاهرا کار باهاش هم راحت نیست! اما آیا بهینه تر نمیشه.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 05 شهریور 1391, 11:56 صبح
این برنامه رو یکی از دوستان توی سایت گذاشته بود ولی الان گشتم تاپیک رو پیدا نکردم. می تونید از این برنامه ایده بگیرید.

samadblaj
یک شنبه 05 شهریور 1391, 12:14 عصر
درود از نظر بهینه منظورت به چی WPF هست ، نمیشه.
فقط میشه برای گزافه شدن از User Control ها هم استفاده کنید تاثیر روی سرعت هم خواهد داشت.
یا میتونید در زمان اجر با کد نویسی شی جدید بسازید.

aminaltavista
یک شنبه 05 شهریور 1391, 18:08 عصر
درود از نظر بهینه منظورت به چی WPF هست ، نمیشه.

یعنی منظور شما اینه که گزینه خوبی نیست و من باید با همون فرم اپلیکیشن بسازم!:متفکر:

راهکاری رو که ارائه دادید چه قدر تاثیر داره؟ بدی کارم به اینه که تقریبا همه چیز کامپوننته!:ناراحت:

ehsan7007
یک شنبه 05 شهریور 1391, 18:47 عصر
شما با کار های زیر می تونید به چیزی که می خواید برسید :
1. استفاده از یوزر کنترل ها (همونطور که دوست عزیزمون گفتن)
2. استفاده و ایجاد کلاس ها
3. استفاده از منو ها و strip
4. نحوه ی کد نویسی

دز ضمن بحث WPF کلا جداس.