PDA

View Full Version : اتصال با پایگاه داده

rahime
یک شنبه 05 شهریور 1391, 15:27 عصر
سلام
من یه برنامه گرفتم فک کنم از همین سایت بود برای برقراری ارتباط با پایگاه داده به زبان C# بود با کمک نرم افزار به VB تبدیلش کردم اما یه Error میده نمیدونم چرا هم ارور و هم برنامه رو میذارم هرکی بتونه کمکم کنه ممنونش میشم اخه خیلی حیاتیه91880

91881

اینم برنامه C# البته اینم همون ارور رو داره
91883

Mani_rf
دوشنبه 06 شهریور 1391, 00:40 صبح
این سورس به زبان VB.Net نوشته شده و نیاز به تبدیل نداره. این هم لینک تو CodeProject (http://www.codeproject.com/Articles/6600/A-simple-VB-NET-stress-utility-for-SQL-Server-2000)
توضیحات کامل هم همونجا داده شده. البته اگر میخوای فقط به دیتابیس متصل بشی اصلا از این سورس استفاده نکن به دو دلیل. اول اینکه سطحش یکم بالاست و گیجت میکنه دوم اینکه داره از چند نخی احتمالا برای تعداد تراکنش های بالا روی دیتابیس در یک زمان استفاده میکنه (احتمالا،ببخشید کد رو کامل نخوندم!) که در هرجایی کاربرد نداره.

rahime
دوشنبه 06 شهریور 1391, 10:01 صبح
ممنون من این کد رو قبلا دانلود کردم اما ارور میده
همین ارور رو که عکسشو بالا گذاشتم
من این برنامه رو واسه جایی مینویسم که حدود 25 تا کاربر داره لازمه از چند نخی استفاده کنم؟ یکم راهنمایی می کنین

Mani_rf
دوشنبه 06 شهریور 1391, 13:51 عصر
تعداد کابر ارتباطی به چند نخی نداره. من کد رو بررسی کردم، از روش خیلی خوبی برای این کار استفاده نکرده. اگر دقیق توضیح بدی که چه کاری می خواهی انجام بدی بهتر میتونیم کمکت کنیم.

rahime
دوشنبه 06 شهریور 1391, 14:28 عصر
کد زیر را از توی یکی از تاپیک ها پیدا کردم استفاده کردم جواب داد.اگه از این کد استفاده کنم که db من توی Server Explorer نشون داده نمیشه چجوری DataSet رو باهاش تکمیل کنم؟

PublicShared ConnStr AsNew SqlClient.SqlConnectionStringBuilder

PublicSharedSub ChangeConnStr(OptionalByVal Server AsString = "", OptionalByVal DB AsString = "", _

OptionalByVal Integrated AsBoolean = False, OptionalByVal UserName AsString = "", _

OptionalByVal Password AsString = "")

With ConnStr
If Server <> NothingThen

.DataSource = Server

EndIf

If DB <> NothingThen

.InitialCatalog = DB

EndIf

.IntegratedSecurity = Integrated
If UserName <> NothingThen

.UserID = UserName

EndIf