PDA

View Full Version : سوال: Resource for sprite 2d games

ahmadi3d_ali
دوشنبه 06 شهریور 1391, 16:23 عصر
سلام
دوستان می خواستم ببینم می تونید منابع مناسبی برای sprite با کیفیت بالا معرفی کنید؟
البته باید بگم که خودم اینترنت را زیاد گشتم ولی هر سایتی که چنین منابعی را ارائه میده کیفیت مناسبی نداره و تمامی اونها از بازی های قبل از سال 2000 هست!
ممنون

Ananas
دوشنبه 06 شهریور 1391, 22:49 عصر
سلام.

دوستان می خواستم ببینم می تونید منابع مناسبی برای sprite با کیفیت بالا معرفی کنید؟
منظورت تصویر گرافیکی ای هست که شما دانلود کنی و به شکل sprite نمایش بدی؟ مگه همچین چیزی به شکل آماده تو اینترنت پیدا میشه؟ اگرم پیدا بشه به نظرم بهتره موضوعی دنبالش بگردی. یعنی تصویر در رابطه با چه موضوعی می خوای؟ چجور بازی ایه؟ اصلا بازی می خوای بسازی یا کار دیگه؟ در کل ساختش یه نکته داره که اونم opacity دور تصویر هست که با کانال آلفا تو فوتوشاپ می تونی کار کنی.
اگرم منظورت برنامه یا sdk ای هست که sprite رو بتونه برات نمایش بده که OpenGL و DirectX.

ahmadi3d_ali
سه شنبه 07 شهریور 1391, 19:06 عصر
سلام.

منظورت تصویر گرافیکی ای هست که شما دانلود کنی و به شکل sprite نمایش بدی؟ مگه همچین چیزی به شکل آماده تو اینترنت پیدا میشه؟ اگرم پیدا بشه به نظرم بهتره موضوعی دنبالش بگردی. یعنی تصویر در رابطه با چه موضوعی می خوای؟ چجور بازی ایه؟ اصلا بازی می خوای بسازی یا کار دیگه؟ در کل ساختش یه نکته داره که اونم opacity دور تصویر هست که با کانال آلفا تو فوتوشاپ می تونی کار کنی.
اگرم منظورت برنامه یا sdk ای هست که sprite رو بتونه برات نمایش بده که OpenGL و DirectX.

اولا پیدا میشه ، اگر توی اینترنت یه سرچ بزنید مشخص هست
ثانیا موضعی که الان دنبالشم یک کاگر هست که تمامی حالت ها (راه رفتن ، کندن ، جمع آوری و ..) را داشته باشه
ثالثا بله درحال ساخت یک بازی هستم و در باره ی آلفا بودن هم باید بگم sprite ها هموشن Alpha Channel دارن (حداقل من که تا به حال بهش بر نخوردم که یه سایتی از تصاویر غیر از این استفاده کنه و خودش دستی پشت زمینه و .. را حذف کنه! دلیلش هم اینه که اونا خودشون از بازی ها این تصاویر را در میارن پس از قبل این کار انجام شده!)
مورد آخر هم که گفتین باید بگم که نه خیر منظورم اون نیست! من خودم یه Engine نوشتم که از DirectX برای نمایش استفاده می کنه
ممنون

Ananas
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 10:46 صبح
حداقل من که تا به حال بهش بر نخوردم که یه سایتی از تصاویر غیر از این استفاده کنه و خودش دستی پشت زمینه و .. را حذف کنه! دلیلش هم اینه که اونا خودشون از بازی ها این تصاویر را در میارن پس از قبل این کار انجام شده!
از بازی ها در میارن یعنی چی؟ یه نفر این تصویرو تو نرم افزارهای تصویر سازی ساخته و ویرایش کرده. بازی ها هم جدیدا همه فایلاشون رو به شکل باینری در میارن تا شما نتونی عکسا و صداها و ویدئوهاشو کش بری. در آوردن آلفا که کار سختی نیست. یه کاری هم می تونی انجام بدی: یه بازی ای که از تصاویرش خوشت اومده رو انتخاب کنی و در حال بازی، از تصاویرش print screen بگیری بعد تو فوتوشاپ اصلاحش کنی. شاید اینطوری سریعتر به نتیجه برسی.

tdkhakpur
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 11:50 صبح
ثانیا موضعی که الان دنبالشم یک کاگر هست که تمامی حالت ها (راه رفتن ، کندن ، جمع آوری و ..) را داشته باشه
ث من خودم یه Engine نوشتم که از DirectX برای نمایش استفاده می کنه

باید مشخص کنی با کدوم قالب کار میکنی تا بتونی انیمشیشن اون قالب رو گیر بیاری.
با تصوری یا همون skin نمی تونی حرکتها رو بسازی یا اگه هم این کار رو انجام بدی سخته.
بهتره بری سراغ فرمتهای md5 یا md2 که دموهای خوبی دارن بعد کنار اونها skin برای پوشش اونها قرار بدی.