PDA

View Full Version : سوال: ارتباز php با mysql

nemo php
دوشنبه 06 شهریور 1391, 22:14 عصر
سلام
من بانکی با mysql نوشتم ووقتی که میخوام به بانک اطلاعاتی ارتباط بر قرار کنم از طریق php . اخطار میده میگه تابع شناسایی نمیشه از تابع mysql_connect();استفاده میکنم.میشه کمک کنین.

mohsen6500
دوشنبه 06 شهریور 1391, 22:35 عصر
سلام دوست عزیز
در کل نحوه اتصال به بانک اطلاعاتی به این شکل هست:

$host_name = "localhost";
$user_name = "root";
$pass = "";
$db_name = "Your Datbase Name";
$dblink = mysql_connect($host_name,$user_name,$pass)or die(mysql_error());
$connect = mysql_select_db($db_name,$dblink)or die(mysql_error());
که به جای Yuor Database Name باید نام دیتا بیست رو بنویسی
حالا دقیقا مشکل شما چیه؟

nemo php
سه شنبه 07 شهریور 1391, 21:22 عصر
سلام ممنون ولی من دقیقا درست نوشتم اما موقع ار تباط از اون خطی که mysql_connect هستش مورد داره.من بانک اطلاعاتی mysql server 5.0نصب کردم اما رو دکستاپ نوشته sql command client .میخوام با بانک لیستی از نام افراد رو وارد بانک کنم.

mahdi_1986
سه شنبه 07 شهریور 1391, 22:06 عصر
تابع‌های mysql را نمیشناسد. در فایل php.ini باید ببینید که اکستنشن mysql فعال هست یا نه...

nemo php
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 20:53 عصر
منون لطف کردین

nemo php
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:08 عصر
سلام حتی توی فایل php.ini هم اکستنشن رو فعال کردم اما بازم ارور میده همچنین تابع های mysql رو تودرایو سی قسمت phpاضافه کردم.اما بازم نشد.

teymoorei
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 عصر
دوست گلم ببین mysql توی سیستمت run هستش یا نه.

nemo php
جمعه 24 شهریور 1391, 12:46 عصر
سلام اره باباrun هستش.باهاش کار کردم.میگم مشکل از ویندوز نیست چون ویندوزم xp sp2 هستش .شاید باید سرور باشه

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in c:\Inetpub\wwwroot\ch10\ch10-1.php on line 14
Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

nemo php
شنبه 25 شهریور 1391, 23:28 عصر
باب کسی نیست help کنه هی کد بالا رو میده

mrgraphy
یک شنبه 26 شهریور 1391, 00:23 صبح
دقیقا چه error کدی رو میده
call undefined function رو میده؟

nemo php
یک شنبه 26 شهریور 1391, 19:08 عصر
ارور که نوشتم بالا هستش؟

nemo php
یک شنبه 26 شهریور 1391, 19:31 عصر
ارور بالا رو میده دیگه

nemo php
یک شنبه 26 شهریور 1391, 19:32 عصر
ارور بالا رو میده نوشتمش.ممنون میشم کمک کنید

Unique
یک شنبه 26 شهریور 1391, 22:38 عصر
اگه منظورتون اینه که خطای زیر را میده :

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

معنیش اینه که شما میخواین با کاربر root و بدون ارسال password به بانک وصل بشین که امکانش وجود نداره و بهتون دسترسی نمیده ! برای کاربر root یک پسورد ست کنین و از درست بودنش مطمئن بشین یا کلا یک کاربر دیگه با دسترسی های مورد نیاز ایجاد کنید و با اون وصل بشین !

nemo php
دوشنبه 27 شهریور 1391, 11:17 صبح
چه جوری به کاربر root پسورد بدم.من الان از xampp استفاده کردم توی تایع mysql connectچیرو به جای localhost&root&passwordبنویسم.که ارتباط برقرار شه

ممنون میشم کمک کنید

nemo php
دوشنبه 27 شهریور 1391, 16:50 عصر
از لطف همه منونم که راهنمایی کردین.من توی xampp تونستم یه user دیگه بسازم که نیازی به پسورد نداره البته root هم درست کردم.یعنی بهش پسورد دادم.ودیگه اون اخطار رو نمیده اما یه شرط واسه ارتباط با جدول گذاشتم که در اون ارتباط رو چک میکنم اما مینویسه ارتباط داده نمیشود.بانکم xamppدرست کردم.مثل اینکه این phpبا ماراه نمیاد میشه کمکم کنید.

Unique
دوشنبه 27 شهریور 1391, 22:22 عصر
من همیشه برام جالب بوده چرا دوستان از xampp استفاده میکنند و انتظار دارند پیشرفت کنند ! به نظر من بهتره خودتون apache و php و mysql را جدا نصب کنین و درگیر این ابزرا ها نشین ! اولش ممکنه براتون سخت باشه اما در زمان پیاده سازی خیلی چیز ها را فرا خواهید گرفت !

nemo php
سه شنبه 28 شهریور 1391, 09:55 صبح
سلام دوست عزیز من از iss استفاده کردم mysql ,php رو به صورت دستی نصب کردم یه خورده سخته اما درست شد.تنها مشکلم ارور بالا بود که نمیدونستم چجوری به root پسورد بدم.ولی وقتی میشه راحت تر کار کرد چرا به خودمون سختی بدیم.نه اینکه یاد نگیریم همه چیزو باید یاد گرفت وازش استفاده کرد .ازهمتون ممنونم مشکلم کاملا رفع شد.ولی نگفتین چه جوری به root پسورد ویا کاربر جدید بسازم بدون استفاده از اون نرافزارا.ممنون بابت همه کمکاتون

Unique
سه شنبه 28 شهریور 1391, 23:19 عصر
وقتی mysql را نصب میکنین در مراحلش ازتون میخواد که به root یک password بدین ! وقتی هم با root به پایگاه وصل بشین میتونید با دستورات mysql کاربر بسازید و privilage های هر کاربر را تعیین کنید ! اگه هم میخواین کارتون آسونتر بشه از mysql administrator یا SQLyog استفاده کنید.