PDA

View Full Version : یه پروژه خوب برام مشخص می کنید من انجام بدم؟

ICANICAN
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 20:57 عصر
سلام به همه
من برنامه نویسی میکنم اما نه برای جایی یه شرکت هم رفتم که یه ماه اونجا بودم بعد گفتن مهارت لازم رو نداری حالا از همه دوستانی که برنامه نویس هستن می خواستم خواهش کنم یه پروژه که می دونن خوبه و مهارتم رو بالا می بره برام بگن تا من هر روز تکمیلش کنم و بزارم روی سایت تا حرفه ای بشم خسته شدم از بس خودم پروژه تعریف کردم و نوشتم و بی نتیچه بود. (من با C#‎,sql , linq برنامه هامو می نویسم.)

shocraneh
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 21:31 عصر
سلام دوست به علاوه کدنویسی ،تجزیه وتحلیل نیازهای کاربر هم مطلب مهمیه. شما میتونی به یک موسسه کوچک یا مکان های خصوصی مراجعه کنی و ازشون بخای که براشون یه برنامه بنویسی (رایگان) .تعامل با کاربر خیلی بهتون کمک میکنه. از پروژه های open source روی سایت هم غافل نشید. در ضمن هروقت که خاستی یه برنامه رو شروع کنی ابتدا رو گوگل سرچ بزن ،شرکت هایی که این برنامه رو با عنوان پروژه تجاری ارایه میدهند .اصولا قابلیت های نرم افزار شون رو برای تبلیغات رو سایت میزارند (احتمال داره دمو هم ارایه داده باشند)که میتونه برای شما مفید باشه .

amir22448
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 23:53 عصر
بله جناب ICANICAN ایشون راست می گن.من یه کتاب انگیلیسی C#‎‎ رو معرفی می کنم.خیلی خوبه.ولی منظورم این نیست که شما باید از صفر شروع کنید.منظورم اینه که یه مرور کنید شاید بعضی از چیزا رو فراموش کرده باشید.به هر حال شما رو پیشرفت می ده.برای دیدن کتاب به این آدرس (http://books.google.com/books?id=8graYKZ7rhIC&printsec=frontcover&dq=Learning+C%23&source=bl&ots=_DFdtu7rrZ&sig=iUrbl21-Q9t72Fq6Ft69BmPxpaQ&hl=en&sa=X&ei=M3E-UPe2BsKJhQemqoCYDA&ved=0CEkQ6AEwBA#v=onepage&q=Learning%20C%23&f=false) بروید.مفیده

m0hammad_01
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 23:57 عصر
سلام دوست عزیز
متاسفانه ما شروع میخوایم یه نرم افزار تولید کنیم، خودمون تنهایی همه کارها رو انجام میدیم (تحلیل،طراحی،کدنویسی،طراح رابط کاربر،تست،...)
به خاطر همین تو هیچکدومشون حرفه ای نمیشیم یا خیلی دیر میشیم (این تو دلم بود باید می گفتم یه جایی:لبخند:)
خوب چون میخوای تنها شروع کنی و تو یه تیم نیستی مجبوری اول همه این نیازهایی که بالا گفتم رو برطرف کنی تا بتونی یه نرم افزار تولید کنی دیگه.پس باید با همشون تا حدودی آشنا شی.به نظرم هر نرم افزاری رو که انتخاب کردی واسه توسعه، به هیچ وجه اول دنبال نرم افزار مشابه نرو. این باعث میشه دید سیستمی پیدا کنی و بتونی با خلاقیت و دانشت سیستم رو تحلیل کنی.حتی اگه کلی اشتباه داشته باشه.خیلی مهمه.اگه همون اول بخوای به دنبال نرم افزار مشابه ببینی و الگو بگیری دیگه.... اینطوری خلاقیت و فکر کردن رو تو خودت میکشی.خیلی هارو میشناسم تو C# و SQL بسیار قوی هستن ولی اصلا نمی تونن یه سیستم رو درست تحلیل کنن یا بعد طراحیش رو انجام بدن. یه طراحی پایگاه داده نادرستشون کل یه پروژه رو میخوابونه.بعد میتونی بری نومنه برنامه مشابه ببینی که دیدت وسیعتر شه.
در کنارش کد نویسیت رو قوی کن تا بتونی ایده هایی که به ذهنت میاد رو راحت پیاده کنی.
با ابزارهای مختلف آشنا شو.
اگه پروژه زیاد انجام ندادی، از سیستم ها معروف مثل کتابخانه، مطب، مدرسه یا داروخانه شروع کن.تو همین پروژه ها چیزایی تجربه می کنی که خودت تعجب می کنی.

تجربیاتی که بدست میاری رو از ما دریغ نکن.
امیدوارم موفق باشی :چشمک:

nima.sh
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 02:22 صبح
سلام دوست عزیز....
اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی،به نظر من برو یکی از همین پارک های علم و فناوری(معمولا تمام شرکت های نوپا که ایده های خوبی دارن از اونجا شروع میکنند)بایکی از مسئولین اونجا صحبت کن که تو رو به عنوان یه کارآموز به یکی از شرکت های خودشون معرفی کنند تا بتونی فقط یاد بگیری،علاوه بر یادگیری یه کاری هم برای اونا انجام بدی وبتونی یه رزومه خوب داشنه باشی تا برای استخدام تو شرکت های دیگه مشکلی نداشته باشی...
متاسفانه ما تو ایران از این جور مشکلات زیاد داریم،مثلا من میرفتم شرکت های مختلف برای کارآموزی،جواب های مختلفی می دادند مثلا:شماره تو بده با شما تماس میگیرم،ما جای کافی نداریم باید تو قسمت نگهبانی بشینی و از این جور حرف ها...
ولی پارک های علم وفناوری یه خورده رحم دارن حالا برو صحبت کن،انشاالله که مشکلت حل بشه...
موفق باشی....

jpjpjp
شنبه 11 شهریور 1391, 16:39 عصر
این پارک های علم و فناوری کجا هستند؟
میشه آدرس بدی؟
همه میتونن برن؟