PDA

View Full Version : سوال درباره جدول یک فیلدی

myazdani
شنبه 11 شهریور 1391, 19:20 عصر
سلام

دوستان من در حال طراحی سیستم دبیرخانه هستم. میخوام امکان تعریف قالب دلخواه برای نحوه شماره گذاری نامه ها قرار بدم. یعنی قالب دلخواه وجود داشته باشه و بعد شماره مسلسل رو به اتنهاش زمان پرینت نامه اضافه کنم.

حالا نمی دونم این قالب دلخواه رو کجا ذخیره کنم. اگه بخوام از جدول استفاده کنم جدولم یک فیلدی میشه.

می خواستم نظر دوستان رو بدونم. ببینم راه حلم درسته یا راههای دیگه ای هم وجود داره.

ممنونم.

hamidkh
یک شنبه 12 شهریور 1391, 11:04 صبح
سلام
من تا حالا برای این کاری که شما گفتید یه جدول گرفتم و فیلد های تک مقداریم رو توی اون ذخیره کردم. فکر نمی کنم راه بهتری وجود داشته باشه.
موفق باشید

baktash.n81@gmail.com
یک شنبه 12 شهریور 1391, 12:22 عصر
به صورت کلی ... اگه دنبال یه راه حل کامل هستید ... می تونید یه سری پارامتر برای خودتون و کابراتون تعریف کنید ... yy برای سال - un برای شماره واحد یا دبیرخانه - mm شماره ماه - i شماره مسلسل ...

بعد شما فرمول رو به اینصورت در دیتابیس نگهداری می کنی ... yy/un/i ... این فرمول می تونه شامل بخشهای دیگه هم باشه که چون پارامتر نیستن جایگزین نمی شن و ثابت می مونن ... مثلا 'و/yy/un/i ' و: وارده ...

یه متد یا یه SP هم می نویسی که پارامترهای لازم رو می گیره و شماره سال و واحد و مسلسل ... بعد شماره رو ایجاد می کنه و شماره ایجاد شده رو میزاری توی جدول نامه

این فرمول می تونه به ازا هر دبیرخونه تعریف بشه ... پس می تونی بزاریش توی جدول دبیرخونه به عنوان یه فیلد ... و به نظر من یه فیلد دیگه هم که مشخص کننده آخرین شماره باشه توی دبیرخونه نگه داری کن که هر دفعه مجبور نشی توی نامه ها جستجو کنی و آخرین شماره رو پیدا کنی ...