PDA

View Full Version : ادغام چند بک آپ

ali_behshahr
شنبه 11 شهریور 1391, 20:38 عصر
سلام من می خوام هر ماه از دیتابیسم بک آپ بگیرم و سر سال این بک آپ ها رو با هم ادغام کنم بدونه اینه داده ای پاک شه کسی می دونه چه جوری میشه مرسی

majjjj
یک شنبه 12 شهریور 1391, 09:11 صبح
به این شکل بعید میدونم بشه
ولی میتونید back up دیفرنشال بگیرید

baktash.n81@gmail.com
یک شنبه 12 شهریور 1391, 11:53 صبح
شما منظورتون رو از ادغام یکم بیشتر توضیح بدین لطفا ... یا یه مثال ! فکر کنم اینجوری بتونیم بیشتر کمکتون کنیم ...

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 13 شهریور 1391, 08:23 صبح
سلام.
من اصلا این روش رو پیشنهاد نمیکنم.
به خاطر اینکه اگر بعد از ادغام اون Backup دچار مشکل بشه یا قسمتی از اون Damage بشه کل Backup شما غیر قابل استفاده میشه.
بهترین روش این هست که Backup های جداگانه گرفته و در تاریخهای معین اونها رو بایگانی کنید.

majjjj
دوشنبه 13 شهریور 1391, 13:08 عصر
سلام
خوب کار DBA همینه که مواظب باشه این اتفاقها نیفته
البته منظور من هم این نبود که فقط دیفرنشال تنها استفاده بشه

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 13 شهریور 1391, 14:18 عصر
اگر هارد Damage بشه و همون قسمت مربوط به فایل Backup دچار آسیب دیدگی بشه DBA چه کاری ازش بر میاد؟؟؟

majjjj
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 07:41 صبح
کارش اینه که یک سرور پشتیبان داشته باشه که علاوه بر سرور اصلی فایلها رو به اونجا بطور اتوماتیک منتقل کنه تا اگه دچارهر نوع مشکل سخت افزاری شد از سرور دوم استفاده کنه
در ضمن اگه هارد down بشه چه فرقی میکنه چه نوع بک اپی گرفته شده باشه ؟؟؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 09:16 صبح
من با نوع Backup کاری ندارم.
وقتی شما روی یک هارد 10 تا Backup مختلف داشته باشید هرکدوم روی یک قسمت هارد میشینه و اگر هارد دچار مشکل بشه احتمال اینکه هر 10 تا backup باهم خراب بشه خیلی کمتر از اینه که وقتی شما فقط یک Backup داشته باشید.ما توی شرکت یک بخش از کارمون بازیابی اطلاعات هست که خیلی از این موارد رو شخصا بهش برخورد کردم .
به جز بحث سرور پشتیبان و راه اندازی روشهایی مثل Mirroring یا Log Shipping شما باید در درایوهای مختلف Backup های مختلف داشته باشید. به غیر از این باید Backup Solution به شکلی باشد که هفته دو مرتبه full Backup بگیرید در طول روز Differential بگیرید و هر مثلا 5 دقیقه Log Backup بگیرید.این یک راه کار میتونه باشه.

majjjj
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 08:01 صبح
من با نظر شما موافق هستم فکر کنم بحث ما شده همون جریان عنب و انگور در کل ممنون که نظرتون رو فرمودین