PDA

View Full Version : سوال: obfuscate و قفل سخت افزاری

Payman62
یک شنبه 12 شهریور 1391, 23:37 عصر
سلام.
سوالی در مورد امنیت C# دارم.
واسه پروژه ای میخوام قفل سخت افزاری استفاده کنم و همچنین برنامه رو پروتکت کنم.

از قفل های سخت افزاری در بازار کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
obfuscator مناسب و قدرتمند چطور؟

m.khani_121
یک شنبه 12 شهریور 1391, 23:43 عصر
یه سوال هم من اضافه کنم . . . وقتی قفل سخت افزاری رو خریدیم چه جوری به برنامه اضافه کنیم ؟؟ کد باید بنویسیم ؟؟

Payman62
دوشنبه 13 شهریور 1391, 09:26 صبح
سلام.
معمولا همراه قفل سیدی آموزشی بهت میدن که راهنماییت میکنه.
بله کد هم باید بنویسی.

m.khani_121
دوشنبه 13 شهریور 1391, 09:29 صبح
من الان یه قفل از قبل دارم . باید چیکار کنم ؟

alimanam
دوشنبه 13 شهریور 1391, 21:59 عصر
با سلام

به نظر بنده استفاده از روش های نرم افزاری به مراتب میتونه مقاوم تر از روش های سخت افزاری باشه ! البته هر دوی اینها هم میتونه با همدیگه ادغام بشن ولی اگه قراره مقایسه ایی صورت بگیره متد نرم افزاری به نظر من میتونه بهتر باشه .

موفق باشید./

Payman62
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 00:59 صبح
سلام.
عزیز نفوذ به قفل سخت افزاری به مراتب مشکل تر از نرم افزار هست.

حالا کسی قفل مناسب میشناسه؟

alimanam
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 05:38 صبح
با سلام

عزیز نفوذ به قفل سخت افزاری به مراتب مشکل تر از نرم افزار هست.

دوست عزیز این یه مسئله شخصی هست که شما بخواین از کدوم روش استفاده کنین . در طراحی قفل های سخت افزاری شما دستت اونقدرها نمیتونه باز باشه درست برخلاف روش نرم افزاری . در این روش ( نرم افزاری ) در صورت استفاده از روش های درست به مراتب میتونین امنیت بیشتری برای نرم افزار ایجاد کنین . این نظر من تنها نیست و تقریباً اکثر کسانی که در این زمینه یه تجربیاتی دارن میدونن . من فقط پیشنهاد دادم شما خودتون کمی Research کنین بهتره .

موفق باشید./

Payman62
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:32 عصر
سلام.
کسی دیگه نظری نداره؟

Mani_rf
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 14:37 عصر
من چندین باری از قفل سخت افزاری شرکت منشور سیمین (http://www.dedj.com/) استفاده کردم خوب بود، هم استفاده ازش سادست همه اینکه امکانات زیادی بهت میده. 1 امکان جدید هم گذاشته فکر میکنم به اسم special id که میتونی روی قفل ها به صورت سخت افزاری کد خودت رو بگذاری که امنترش کرده. اطلاعات تکمیلی و نمونه سورس تو سایت سازنده هست.

Payman62
یک شنبه 19 شهریور 1391, 00:32 صبح
من چندین باری از قفل سخت افزاری شرکت منشور سیمین (http://www.dedj.com/) استفاده کردم خوب بود، هم استفاده ازش سادست همه اینکه امکانات زیادی بهت میده. 1 امکان جدید هم گذاشته فکر میکنم به اسم special id که میتونی روی قفل ها به صورت سخت افزاری کد خودت رو بگذاری که امنترش کرده. اطلاعات تکمیلی و نمونه سورس تو سایت سازنده هست.

سلام.
تا حالا شنیدی که قفل های این شرکت کرک بشن؟