PDA

View Full Version : سوال: خوانده شدن آیتمهای مینیو توسط System Speech

voice.of.silence
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 11:53 صبح
سلام دوستان:
من میخوام که تمام آیتمهای مینیو توسط سیستم متن به گفتار System speech خوانده شود . یعنی اینکه زمانی که کاربر با موس روی هر یک از آیتماهای مینیو رفت سیتم آن را بخواند . و یا زمانی که با کلیدهای کیبورد ؟
من همین قدر می دانم که باید برایش یک رویدات نوشت اما کد مربوطه را نفهمیدم که چه بنویسم.
لطفا مرا در این مورد سریعتر راهنمایی فرمایید و یا اگر نمونه برنامه ای دارید و یا می شناسید آن را در اختیار من هم بگذارید اگر ممکن است؟

با سپاس .
Voice of Silence

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:17 عصر
سلام
اگه متن منوها انگلیسی باشند اون سیستم خوب تلفظ می کنه ولی اگه منوها فارسی باشند دو تا کار می تونید بکنید یا اینکه فینگلیش کلمات رو بنویسید و یه جایی ذخیره کنید و از همون سیستم تبدیل متن به گفتار استفاده کنید یا کار بهتری رو انجام بدید و خودتون متن منوها رو تلفظ کنید و در جایی ذخیره کنید و در رویداد MouseEnter منوی مربوطه ازش استفاده کنید.

Farshid007
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:23 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?293918-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-speech-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85

FastCode
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 13:41 عصر
شما میری رستوران مگی مینیو؟

voice.of.silence
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 15:10 عصر
شما میری رستوران مگی مینیو؟

اگه انگلیسی بلد بودی این جمله را نمی نوشتی . پس مشکل از تو نیست ، مشکل مقدار سطح آگاهی توست. Menu

FastCode
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 15:51 عصر
اگه انگلیسی بلد بودی این جمله را نمی نوشتی . پس مشکل از تو نیست ، مشکل مقدار سطح آگاهی توست. Menu
یادم نبود انگلیسی بلد نیستم.
ببخشید.

hi friends:
i want all menu items to be read out with the 'system peach' text to speach system.
meaning whenever the user entered any of the menu itams with mouse, the sytem should read it out, or with keyboard keys?
i just know that there should be an evend written for it, but the corresponding code, i didn't know what to write.
please guide me in this sooner or if you have a simple program or know it, provide me with it if possible
with regards
صدای سکوت
اگر فارسی بلد بودی ترجمش بهتر میشد

voice.of.silence
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 17:04 عصر
خدا ببخشه ما که کاره ای نیستیم.
نمی دونم که می دونی یا نه . اینکه زبان من فارسی نیست بلکه دری هست . و من همانطور که تو فارسی را با حروف انگلیسی می نویسی به قول خودتان فینگلیش من تلفظ Menu را به زبان خودم نوشتم . پس اینجا باز هم شما متوجه نشدید.
I wrote the مینیو in persian in the way that we say in English .
Do not wait for my thanks because of your answer . so if you do not want to answer , do not waste others time .
Wakata?

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 18:37 عصر
توی آموزشی که Farshid007 (http://barnamenevis.org/member.php?179717-Farshid007) گذاشتند این کلمه رو بنویسید ببینید چی تلفظ می کنه. آخرش آخرش دیگه میگه منیو!!! توی فیلم ها و آموزش ها هم همین رو میگن. اینم بگم توی محیط آموزشی درست نیست آدم دست به کیبورد بشه!

voice.of.silence
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 22:03 عصر
حال که شما در این جا نقش میانجی را بازی کردید کاش می شد که بی طرف می بودی و به هر دو طرف انتقاد می کردی .
خوشحال می شدم ، اگر شما جمله ی اول که باعث شروع دست به کیبورد شد را کمی تحلیل می کردی .
من هم همانند شما معتقدم که در چنین مکانهایی نباید چنین بحثی صورت گیرد . اما به نظر من جمله ی ایشان توهین به گویشهای گوناگون است.
حال من در اینجا به احترام نظر و قضاوت شما این بحث را خاتمه می دم اما چنانچه چنین موردی در تاپیکهای من تکرار بشه کنار برو نیستم.زیرا من تمام اشتباهاتم را در مورد یادگیری قبول دارم و تمام انتقاد ها را می پذیرم اما اگر چنین انتقادی باشد هرگز.
با سپاس .
Voice of Silence

FastCode
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 22:35 عصر
حال که شما در این جا نقش میانجی را بازی کردید کاش می شد که بی طرف می بودی و به هر دو طرف انتقاد می کردی .
خوشحال می شدم ، اگر شما جمله ی اول که باعث شروع دست به کیبورد شد را کمی تحلیل می کردی .
من هم همانند شما معتقدم که در چنین مکانهایی نباید چنین بحثی صورت گیرد . اما به نظر من جمله ی ایشان توهین به گویشهای گوناگون است.
حال من در اینجا به احترام نظر و قضاوت شما این بحث را خاتمه می دم اما چنانچه چنین موردی در تاپیکهای من تکرار بشه کنار برو نیستم.زیرا من تمام اشتباهاتم را در مورد یادگیری قبول دارم و تمام انتقاد ها را می پذیرم اما اگر چنین انتقادی باشد هرگز.
با سپاس .
Voice of Silence
من اطلاع نداشتم که گویش شما فارسی نیست
معذرت میخوام

ehsan7007
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 22:53 عصر
اقا بس کنید دیگه!

فک کنم هر جا فرشید جون تایپیک بزاره ، سر فارسی و انگلیسی دعوا میشه! :لبخند:

FastCode
جمعه 17 شهریور 1391, 00:40 صبح
اقا بس کنید دیگه!

فک کنم هر جا فرشید جون تایپیک بزاره ، سر فارسی و انگلیسی دعوا میشه! :لبخند: