PDA

View Full Version : حرفه ای: سرعت پایین پردازش تصاویر

jboloori
جمعه 17 شهریور 1391, 20:56 عصر
سلام

یه مشکل بزرگ تو وی بی دات نت دارم که منو کلافه کرده.
اون هم اینه که وقتی چند تصویر با کیفیت رو با کنترل ایمیج به فرم اضافه می کنم خیلی سرعت پردازش هنگام اجرا پایینه و وقتی تصویر عوض میشه این موضوع خیلی تابلو هست.در صورتی که وقتی همون تصاویر رو در نرم افزارایی مث Autoplay media studio اضافه میکنم و حتی بیشتر از اونایی که در وی بی دات نت اضافه کرده بودم سرعت مطلوبه و هیچ مشکلی نداره.

توروخدا هر کی میتونه این مشکل رو حل کنه منو راهنمایی کنه.دیگه کلافه شدم وقت زیادی هم ندارم.
مرسی.

the king
جمعه 17 شهریور 1391, 21:26 عصر
سلام

یه مشکل بزرگ تو وی بی دات نت دارم که منو کلافه کرده.
اون هم اینه که وقتی چند تصویر با کیفیت رو با کنترل ایمیج به فرم اضافه می کنم خیلی سرعت پردازش هنگام اجرا پایینه و وقتی تصویر عوض میشه این موضوع خیلی تابلو هست.در صورتی که وقتی همون تصاویر رو در نرم افزارایی مث Autoplay media studio اضافه میکنم و حتی بیشتر از اونایی که در وی بی دات نت اضافه کرده بودم سرعت مطلوبه و هیچ مشکلی نداره.

توروخدا هر کی میتونه این مشکل رو حل کنه منو راهنمایی کنه.دیگه کلافه شدم وقت زیادی هم ندارم.
مرسی.

منظورتون از تصویر با کیفیت، فایل هایی با Resolution بالا است؟ شما می توانید تصاویر رو با BackgroundWorker پشت پرده و پنهان از دید کاربر در یک شیء Image فراخوانی کنید،
برایش Graphics بسازید و ابعاد اش را متناسب با اندازه فعلی فرم تان کوچک کنید و در آخرین مرحله اون رو در فرم نمایش دهید. اینطوری کل بخش سنگین پردازش رو از
دوش Thread اصلی برداشته اید و کاربر هم تاخیر محسوسی مشاهده نمی کنه.

jboloori
جمعه 17 شهریور 1391, 22:41 عصر
ممنون از کمکتون.ولی من تا حالا با بک گراند ورکر کار نکردم و نمی دونم چطوریه.لطفا اگه میشه یه مثال بزنید که یه تصویر رو در image1 بارگذاری شه و با کلیک بر روی دکمه فرمان یه تصویر دیگه جایگزینش بشه.

the king
جمعه 17 شهریور 1391, 23:43 عصر
ممنون از کمکتون.ولی من تا حالا با بک گراند ورکر کار نکردم و نمی دونم چطوریه.لطفا اگه میشه یه مثال بزنید که یه تصویر رو در image1 بارگذاری شه و با کلیک بر روی دکمه فرمان یه تصویر دیگه جایگزینش بشه.

من از تصاویر کوچک و کم حجم استفاده کردم تا حجم فایل پیوستی کم باشه :

92516