PDA

View Full Version : گفتگو: شانس بیل گیتش

abidana
شنبه 18 شهریور 1391, 17:03 عصر
در سال 1980، شرکت IBM براي اينکه از بازار کامپيوترهاي شخصي باز نماند، کامپيوتر خود را - که PC نام گرفت و کامپيوترهاي امروزي نيز مبتني بر آن هستند - ساخت و وارد بازار كرد. اين شركت تصميم گرفت کار نرم افزار آن را به عهده ي شرکت ديگري بگذارد؛ اين بود که شاهين خوشبختي بر دوش مايکروسافت نشست و IBM، قراردادي با شرکت کوچک مايکروسافت بست تا نرم افزارهاي سازگار با کامپيوترهاي شخصي IBM توليد کند.
کامپيوتر هاي جديد IBM از پردازنده هاي شانزده بيتي 8088 شرکت "اينتل" استفاده مي کرد. بنابراين، مايکروسافت براي فروش زبانهاي برنامه سازي خود به يک سيستم عامل شانزده بيتي نياز داشت. در آن زمان، شخصي به نام "تيم پاترسون" كه در کارگاه خانه ي خود يک کامپيوتر شانزده بيتي کوچک ساخته بود، براي آن يک سيستم عامل ساده شانزده بيتي نوشت و نام DOS 86 را براي آن برگزيد. بيل گيتس تمامي حقوق سيستم عامل DOS 86 را به بهاي هفتاد و پنج هزار دلار به دست آورد.
عجب شانسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

abidana
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 15:27 عصر
شما راز پیروزی اقای بیل گیتس را چه می دانید؟

SEZAR.CO
چهارشنبه 08 آذر 1391, 18:19 عصر
این شانس نیست
این زرنگی

JaVa
جمعه 10 آذر 1391, 21:51 عصر
بله !

کسی که زحمت میکشه یه روز هم به نتیجش میرسه. و نمیشه انداختش گردن شانس.

shahmohammadi
جمعه 10 آذر 1391, 21:57 عصر
سلام.
من فكر مي كردم خودش نوشته داس رو.
يه بار داشتم در يه سايت (الان يادم نيست كدوم سايت، ولي انگليسي بود) در مورد ساختار NTFS مي خوندم، در مقدمه اش نوشته بود كه اولين سيستم فايل رو يك جوان 13 ساله به اسم بيل گيتس براي سيستم عامل داس طراحي كرد و اسمشو FAT12 گذاشت. با خوندن اون فكر كردم كه خودش داس رو طراحي كرده.

shahmohammadi
جمعه 10 آذر 1391, 22:31 عصر
شما راز پیروزی اقای بیل گیتس را چه می دانید؟

الان در ويكي‌پديا خوندم كه سيستم‌فايل فت در نتيجه‌ي بحث هاي بيل گيتس با يه نفر ديگه (كه اسمش يادم رفت) به دنيا اومد، و اون يه نفر ديگه كدهاشو نوشت.

من فكر مي كنم بيل‌گيتس با كدنويسي وقتش رو نمي‌گذرونده و بيشتر به فكر طرح‌هاي جديد و ازتباط با شركت هاي ديگر براي فورش محصولاتش بوده.
مثلا وقتي ويندوز 95 اومده بود يه نفر سيستم عاملي شبيه به 95 نوشت و اسمشو 95 رايگان گذاشت. خوب اين آدم با كلي استعداد وقتشو توي كاري گذاشته بود كه الان هيچ استفاده اي نداره و كسي نمي شناسه. در حالي كه بيل گيتس وقتشو در همون موقع شايد صرف فكر هاي ديگري مثل از بين بردن نقطه ضعف هاي اون (مثلا دسترسي مستقيم به سخت افزار كه از داس به ارث رسيده بود) در ويندوز هاي بعدي مي كرد. همون افكاري كه ويندوز xp رو بعدا متولد كرد. خوب حالا ويندوز ايكس پي كجا و ويندوز 95 رايگان كجا.

اين طور كه من مي‌بينم (با مطالعه‌ي خيلي كمي كه در اين مورد دارم) عامل پيروزي هاي بيل گيتس اين بوده كه طرح هاي نو مي داده و از استعداد هاي افرادش به خوبي براي احياي اون طرح ها استفاده مي كرده.

منتظر نظرات ساير دوستان هم هستم.

SEZAR.CO
دوشنبه 04 دی 1391, 13:54 عصر
من با شما موافقم
توی یه جایی خوندم بیل گیتس بخاطر دوستاش بود که تونست موفق شه
چون اونا می نوشتند و بیل گیتس هم باگ اونا رو می کرفته و.........(همون حرف شما)