PDA

View Full Version : سوال: حذف یک سطر از چند سطر هم شماره

behruz1212
شنبه 18 شهریور 1391, 18:43 عصر
سلام دوستان من میخوام از تو گریدویو چندتا اسم با یه شماره ثبت کنم حالا مثلا میخوام یکی از این سطرا رو حذف کنم کل سطرهای با همون شماره حذف میشه.... من تو جدولم فیلد منحصر به فرد یا کلید ندارم چون توی بقیه جدولام به مشکل میخورم به نظرتون چکار کنم لطفا راهنماییم کنین:قلب:

matin.soft
شنبه 18 شهریور 1391, 18:49 عصر
سلام دوست عزيز شما توي ديتاگريدتون وقتي يه سطري رو حذف مي كنين قاعدتاً بايد همون سط حذف بشه و بعد از حذف ديتاست رو آپديت كنيد تا تغييرات ذخيره بشن

behruz1212
شنبه 18 شهریور 1391, 18:54 عصر
خوب من دوستم وقتی حذف میکنم مثلا اگه 10 تا اسم با یک شماره هست هر 10 تا حذف میشه.... نمیدونم تو شرطش چی باید بنویسم لطفا راهنماییم کن

myazdani
شنبه 18 شهریور 1391, 19:00 عصر
اگه منظور سوال رو درست متوجه شده باشم راه حل اینه که تو دستور حذف جند تا شرط داشته باشی به صورت and مثلا شرط به این صورت باشد کسانی حذف شوند که شماره شان برابر [ مقدار وارد شده ] و نامشان برابر [مقدار وارد شده] و.....

matin.soft
شنبه 18 شهریور 1391, 19:12 عصر
اگه از تو خود ديتاگريد بخواي حذف كني همونايي كه كاربر از رو ديتاگريد حذف كرده حذف ميشن و اگه بخواي با دستور ديلتsql حذف كني مسلما بايد تو يه سطر از جدول ديتابيس يه فيلد متفاوتي باشه ديگه.
كليد اصلي يا نام و ...تو دستور ديلت شرط رو يكي از اينا قرار بده مثل تكه كد زير:
oleDa.SelectCommand=new SelectCommand("Delete From dbTable Where name=?",oleConnection);
oleda.SelectCommand.Parametres.AddwithValue("dbTable","sharteJostojou");